آبرسانی به بیش از سه هزار روستا در دولت تدبیر و امید

آزادلو : وزیر نیرو گفت: در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید به بیش از سه هزار روستای محروم کشور آبرسانی شده و روستاییان از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره مند شده اند.

http://uupload.ir/files/9dsw_photo_2017-05-17_01-26-33.jpg

حمید چیت چیان روز سه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اردبیل در شهرستان گرمی مغان افزود: در سال ۹۵ به اندازه ۱۰ سال گذشته آبرسانی روستایی در روستاهای محروم کشور انجام شد.
او اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در اجرای طرح های مرزی در استان های مختلف از جمله خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، گلستان ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، کردستان ، کرمانشاه و ایلام نیز کارهای بزرگی انجام داده و در آینده شاهد اشتغال فراوان در راستای این طرح ها خواهیم بود.
وی گفت: دولت تدبیر و امید برای پایاب سد خداآفرین در استان اردبیل پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده که مبنای تحول جدی است.
او افزود: سد عمارت ، سد احمد بیگو و سد تازه کند دیگر سدهای در دست اجرای استان اردبیل است که ۲ مورد آن متعلق به گرمی مغان است و می تواند پایه تحول توسعه اقتصادی استان اردبیل باشد.
چیت چیان همچنین در زمینه آب شرب گرمی مغان ، موران و تازه کند نیز افزود: اقدامات خوبی باید انجام بگیرد و تکمیل مجمتع های آبرسانی موران و انگوت در دستور کار باید باشد.
او بیان کرد: در زمینه مجتمع های آبدرمانی و آبگرم های استان اردبیل مشکلاتی وجود دارد که مرتفع می شود و برای احداث مجتمع گاوداری ۲ هزار راسی و پالایشگاه نفت در گرمی مغان نیز مساعدت لازم از سوی دولت انجام خواهد شد.
وی افزود: در زمینه مجتمع های آبرسانی بخش موران گرمی که ۶۴ روستا با ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارد تا تیرماه امسال ۱۸ روستا با چهار هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت و تا تیرماه سال آینده مابقی روستاها از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند خواهند شد.
وزیر نیرو در سفری یک روزه برای افتتاح طرح شبکه آبیاری و زهکشی ناحیه عمرانی دوم سد خداآفرین در دشت مغان به استان اردبیل سفر کرده است.

http://uupload.ir/files/wwwv_photo_2017-05-16_11-08-35.jpg

استاندار اردبیل گفت: سرمایه گذاران در مناطق غیربرخوردار این استان از معافیت های مالی ویژه معادل معافیت های منطقه آزاد تجاری برخوردار می شوند. مجید خدابخش نیز در این جلسه افزود: بیش از ۵۰ درصد منابع در تهران و شهرهای بزرگ کشور متمرکز شده و دلیل آن استقرار کارخانه های بزرگ در آن شهرهاست و قرار است استان های غیربرخوردار نیز بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.
وی گفت: مقام معظم رهبری امسال را اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال نامگذاری کرده اند و تمام مسوولان دستگاههای اجرایی باید بر تحقق این شعار مصمم باشند تا بتوانیم شاهد اشتغال و تولید در استان باشیم.
استاندار اردبیل اظهار کرد: امسال ۲۰۰ میلیارد ریال کمک فنی و اعتباری برای واحدهای تولیدی استان اردبیل کمک می شود و اولویت ها را به شهرستان های های محروم قرار خواهیم داد.
وی افزود: ما باید صندوق های حمایت از توسعه کشاورزی را توسعه دهیم و دولت هم اجازه دارد ۵۰ میلیارد ریال به صندوق حمایت از توسعه کشاورزی که ظرفیت خوبی است کمک کند و ۱۰ میلیارد ریال آن می تواند برای کشت پسته و زعفران اختصاص یابد.
او گفت: برای گاز رسانی به شهرک صنعتی خصوصی (شیرآلات قهرمان) گرمی مغان حدود ۴۰ میلیاد ریال کمک شده و آب آن نیز ۲۰ روز دیگر تامین شده و تا چند روز آینده شاهد افتتاح فاز اول این مجموعه خواهیم بود.
وی اظهار کرد: بخش خصوصی در این زمینه سرمایه گذاری خوبی انجام داده ، دولت هم به تعهدات خود در این زمینه عمل کرده است.
استاندار اردبیل افزود: برای پایاب سد گیلارلو ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده ، گلخانه آنقوتلار در گرمی راه اندازی شده و یک نیروگاه دیگر نیز در گرمی مغان آماده افتتاح است.
او گفت: تمام اینها اقدامات کوچکی در کنار کار بزرگ اراضی سد عمارت در گرمی مغان است که تحول عظیمی در منطقه ایجاد خواهد کرد.
استان اردبیل با نرخ بیکاری ۱۲درصد از جمله استان های سطح اشتغال پایین و بیکاری بالا محسوب می شود و اجرای طرح های کسب و کار در بخش های توریسم ، صنایع دستی ، صنایع لبنی و صنایع پلاستیک و فلزی در کاهش بیکاری آن بسیار موثر است.
در سال ۹۵ در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید در جهت فعال کردن واحدهای راکد تولیدی استان اردبیل گام های موفقی برداشته شده و به گفته مسوولان ۲۴۰ واحد راکد و نیمه راکد با استفاده از تسهیلات ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریالی دولت تدبیر و امید فعال شدند./ایرنا

نظر شما چیست؟

۱ نظر

 1. عباس کوچولو گفت:

  در باره دولت یازدهم هر چه می گویند بگویند . اما من به عنوان یم شهروند دیدم که مردم دیگه برای انبار کردن عرض و طلا تو صف بانک ها شب تا صبح نمی خوابند . قیمت مسکن لحظه ای نیست . قیمت خوار و بار و میوه هم همین طور .
  من با چشم خود دیدم که توریست های زیادی به اردبیل آمدند . به اصفهان و شیراز و تبریز و .. خیلی از جاهای دیگه . با فرهنگ این مردم آشنا شدند و پس از رفتن از ایران تمام تهمت هایی را که در باره ایران شنیده بودند از یاد بردند .
  من در این دولت دیدم که مردم راحت تر حرفهاشون رو زدن . در خود اردبیل میزان اعتبارات در نظر گرفته شده و کارهای انجام گرفته با دولت های قبل قابل مقایسه نیست .
  بحث منطقه آزاد که انشاءالله امسال به نتیجه خواهد رسید خوشحالی این استان را چند برابر خواهد کرد.
  و شما دیدید که بر علیه این منطقه آزاد صداو سیما چه ها کرد و نکرد . تمامی تلاش خود رو صرف عدم تصویب این لایحه کرد.
  بی شک دولت یازدهم اشکالات فراوانی داشت اما در مقایسه با دولت قبل بهتر عمل کرد .
  مساله اصلی اینجاست که صاحبان قدرت چیزی را می طلبند که مردم به دنبال آن نیستند. مردم به دنبال معیشت ، زندگی و تربیت فرزندان خود هستند و آنان فقط به جایگاه خود می اندیشند و در این راه از هیچ تهمت ، دروغ ، افترا و غیبتی حراس ندارند .

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید