آقای استاندار، آدرس این ۳۰۰ کارخانه را نشان دهید!

آزادلو : استاندار اردبیل اعلام کرد که با حمایت دولت سال گذشته ۳۰۰ کارخانه در استان به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش تابناک اردبیل به نقل از استانداری اردبیل، مجید خدابخش در جلسه شورای اداری اردبیل تصریح کرد: در سال گذشته ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات مالی در اختیار ۳۰۰ کارخانه و واحد تولیدی قرار گرفت و اغلب وارد چرخه تولید شدند.

وی افزود: در سال جاری نیز دو هزار میلیارد تومان طرح اقتصادی و تولیدی در استان به بهره برداری خواهد رسید و تعداد قابل توجهی زمینه شغلی به دنبال خواهد داشت.

استاندار اردبیل با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در استان اردبیل گفت: تنها در بخش آب، خاک و برق توسط دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و نیرو در سه سال گذشته به میزان پنج هزار میلیارد تومان در این استان سرمایه گذاری شده است

خدابخش تاکید کرد: با اجرای طرح های مختلف در این استان از جمله تبدیل ۶۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی دیم به آبی نیز امکان ایجاد ۶۰ هزار فرصت شغلی جدید در استان فراهم می شود.

وی متذکر شد: این مهم با سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی در زمینه ایجاد شرکت های کشت و صنعت، صنایع بسته بندی، صنایع تبدیلی و صادرات محصولات به بازار بزرگ روسیه و همسایه های شمالی ایران تحقق می یابد.

به گفته استاندار اردبیل در راستای تحقق این هدف موضوع اتصال استان اردبیل به شبکه ریلی جمهوری آذربایجان و ایجاد بندر خشک امروز در هیئت دولت مطرح خواهد شد.

وی افزود: تحقق این مهم دستیابی استان به بازار پایدار و کاهش هزینه های تولید و در ادامه رونق اقتصادی را به دنبال دارد.

استاندار اردبیل با تاکید بر رفع موانع تولید در برنامه های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: حذف برخی قوانین دست و پاگیر و نیز برخی فرصت های موقت به سرمایه گذاران موجب گشایش های خوبی در بخش تولید در سال گذشته شد.

خدابخش تصریح کرد: در صورتی که هریک از دستگاههای تاثیر گذار یک بند از قوانین دست و پاگیر در مسیر تولید را برای حذف پیشنهاد دهند برای عملی کردن آن تلاش می کنیم.

وی با اشاره به تصویب برنامه ششم توسعه بر تلاش دستگاههای اجرایی برای برنامه ریزی در این راستا تاکید کرد و افزود: در زمینه راهبرد و شعار سال مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری نیز با رویکرد ایجاد فرصت های شغلی و تقویت تولید ملی باید قدم های موثری برداشته شود.

به گزارش تابناک اردبیل، خبر خوشحال کننده و مسرت بخش آقای استاندار چه بسا امیدها را در دل مردم استان زنده کرد و به نظر می رسد با هماهنگی مسئولان امر، رسانه ها گزارشی از آخرین وضعیت ۳۰۰ کارخانه موردنظر در سخنان آقای خدابخش و تاثیر آنها بر کسب و کار و اشتغال تهیه و به افکار عمومی منعکس کنند.

نظر شما چیست؟

۲ نظر

 1. عباس کوچولو ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  آقای استاندار عزیز درود بر شما بی شک شما زحمات زیادی انجام دادید . اما …..
  مردم باید تاثیر این اقدامات را در سفره و زندگی خود مشاهده کنند .
  فرمودید ۳۰۰ کارخانه به چرخه تولید بازگشت . من یک تولید کننده ورشکسته هستم . من با چشمان خود بی تدبیری بانک ها ، عدم حمایت سازمان ها و وزارت خانه ها ، و بی کفایتی مسئولین را وجدان کرده ام . حالا شما تا صبح گزارش بدهید .
  فرمودید زمینه های شغلی ایجاد کرده اید شما فقط یک سری به کشت و صنعت مغان برنید ببینید که افرادی که تازه به کار گمارده شده اند بر اساس صلاحیت و شایستگی بوده یا ارتباط و پارتی بازی ؟ اصلا نحوه جذب افراد در ادارات و سازمان ها برچه اساس و ساز و کاری است .
  منظور شما از رفع موانع تولید چیست ؟ برادر عزیز بسیاری از دام پزشکان و متخصصان دام در بیله سوار مشغول دلالی شده اند شما هنگام به ثمر نشستن گندم و جو یونجه بیایید و با چشمان خود بنگرید که بسیاری از این محصولات ، خصوصا کولش و یونجه تریلی تریلی به سمت تهران ،ورامین و کرج روانه می شود و یک دلال در عرض یک ماه سود یک سال کشاورز را ازآن خود می کند .
  در زمینه رقاه باید بگویم آقای استاندار در شهرستان بیله سوار و گرمی یک خیابان صاف و بی دست انداز پیدار نخواهید کرد. چاله ها فقط با تعویض شهردار پر می شوند . و این قصه تکراری هر ساله بر نا امیدی و بی تدبیری اهل سیاست می افزاید .
  آقای استاندار چرا با الحاق بیله سوار به ارس مخالفت کردید . چرا این طرح را کاملا واژگونه ساختید . به چه حقی به این عمل زشت دست زدید .
  آقای استاندار گوشم شنید قصه ایمان و مست شد کو سهم چشم صورت ایمانم آرزوست .
  این صورت ،نقش و عینیت مجسم این توفیقات کجاست ؟ آدرس آن را به ما هم بدهید .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی گفت:

   از ماست که بر ماست

   من از دیدن این همه قشر تحصیلکرده با فرهنگ و این همه جوانانی آگاه ناراحتم و شدیدا از ازشون گله مندم شما مثلا قشر روشن فکر و آگاه با امکانات اینترنت و اخبار روز شهرستان و استانی و کشوری و جهانی جامع ما هستین چرا بجای بازی با کامپیوتر و مخصوصا گوشیهای خود و تلف کردن وقتتان در مشگلات جامع سهیم نمیشید و نسبت به خبرهای حتی محل زندگی خود عکس العملی و نظری نمیدین و اینقد بی تفاوت به شهر زندگیتان هستین در این شرایط بهتره از وضعیت زندگی و امکانات شهر خود نیز کلمند نباشد وقتی اینقد بی تفاوتین

   Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید