آماده سازی ۹ هزار هکتار از اراضی دشت اردبیل برای اجرای آبیاری تحت فشار

آزادلو : رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از شناسایی و آماده سازی بیش از ۹ هزار هکتار از اراضی دشت اردبیل برای اجرای آبیاری تحت فشار در چهار ماه گذشته خبر داد.

عدیل سروی روز شنبه در جلسه ستاد آبیاری تحت فشار دشت اردبیل افزود: در این مدت در راستای اجرای سیاست الگوی کشت و استفاده بهینه از منابع آبی ۳۸ مورد کلاس آموزشی کوتاه مدت و سه مورد برنامه رادیویی آموزشی برای افزایش مشارکت کشاورزان برای اجرای آبیای تحت فشار برگزار شد.

او گفت: پنج هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی مستعد اجرای آبیاری بارانی شناسایی و تقاضای چهار هزار هکتار از اراضی خرد در مرحله طراحی و اجراست که از این میزان ۵۰۰ هکتار اجرا شده و یک هزار و ۳۰۰ هکتار در دست اجرا است.

وی افزود: علاوه بر اراضی خرد یاد شده به میزان چهار هزار و ۲۰۰ هکتار در قالب پنج پروژه عمرانی که سه مورد از آنها شامل اراضی پایاب سد گیلارلو به مساحت ۶۳۰ هکتار ، تعاونی قزل سنبل جعفر آباد به مساحت ۱۰۰۰ هکتار و تعاونی اسماعیل کندی به مساحت ۷۰۰ هکتار در حال اجراست و اراضی تعاونی تولیدی بوسجین شهرستان نیر و کشت و صنعت پارس در مراحل نهایی برای عملیات اجرایی است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل ، سروی همچنین با اشاره به اولویت اجرای طرح های آبیاری تحت فشار اظهار کرد: اعتباری که برای اجرای پروژه های آبیاری تحت فشار در استان در نظر گرفته شده ۳۳۰ میلیارد ریال است که با توجه به تصویب ۲۴ میلیارد ریال اعتبار ریالی و ۳۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی هیچ محدویت اعتباری ندارد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید