ابطال مزایده کشت و صنعت مغان پیگیری می شود

نماینده مردم پارس‌ آباد و بیله ‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری کشت و صنعت مغان مورد اعتراض مردم قرار گرفته و احتمال ابطال آن بیشتر است.

به گزارش ایرنا ، شکور پورحسین روز پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: این شرکت به قیمت بسیار پایینی واگذار شده که باید به مردم شفاف سازی شود.
وی اضافه کرد: هیچ کس مخالف واگذاری نیست بلکه نحوه واگذاری این شرکت مورد اشکال است.
نماینده پارس آباد و بیله سوار مغان همچنین بیان کرد: مطالبه اصلی مردم توسعه این شرکت و اشتغالزایی و رونق اقتصادی است که باید در صورت واگذاری به بخش خصوصی اهلیت سرمایه گذار بیشتر مد نظر قرار بگیرد.
پورحسین درباره تصویب منطقه آزاد تجاری و صنعتی نیز افزود: درباره منطقه آزاد تجاری حدف نمین در رسانه ها بزرگنمایی شد در حالی که نمین در لایحه دولت نبود تا حذف شود.
وی افزود: ملحق نشدن نمین ناشی از نبود آن در لایحه بود ولی امکان پیوست آن به محدوده وجود دارد. 
پورحسین با اشاره به مشکلات راه‌ های منطقه مغان اظهار داشت: راه های اصلی مغان به قتلگاه معروف شده و اصلاح و ساماندهی آن به مطالبه اصلی مردم تبدیل شده است.
او گفت: سه جاده پار‌س ‌آباد – سربند تا سه راهی مشگین‌ شهر ، بیله‌سوار – گرمی تا سه راهی صحرا و بیله‌ سوار – پارس‌ آباد و سربند از جمله جاده ‌های مهم شمال استان است که ساماندهی آن در اولویت است و دارای ردیف بودجه شده است.
نماینده مردم پارس‌ آباد و بیله ‌سوار در مجلس بیان کرد: از حدود یک سال گذشته طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی را در مجلس مطرح کردیم و قرار شد برای ساماندهی راه های اصلی مغان اعتبار لازم تخصیص یابد.
پورحسین تامین حقابه ارس را یادآور شد و گفت: حقابه مغان در گذشته بخوبی تسهیم نشده و بازنگری در آن ضروری است.
وی افزود: در سفر اخیر وزیر نیرو به اردبیل این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و قرار است در این باره تجدید نظر شود.
شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی ، ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغات مدرن میوه ، مجتمع بزرگ دامپروری ، کارخانه های قند ، لبنیات ، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از شرکت های منحصر بفرد کشور محسوب می شود.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. محمدی گفت:

    طرح چنین مساٸلی پس از گذشت چندماه ازواگذاری کشت وصنعت ،والباقی مطالب قید شده باوضعیت نابسامان اقتصادی کشور سنخیت ندارد وجنبه تبلیغاتی وعوام فریبی دارد وبهسازی جاده مغان وسایر مطالب عنوا ن شده وردزبان نمایندگان قبلی هم بود متاسفانه تابه حال عملیاتی نشده است.

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید