اجرای طرح تشدید بازرسی از نانوایی‌های شهر گرمی تا پایان شهریورماه

http://uupload.ir/files/6b5j_photo_2017-09-18_20-15-56.jpg

آزادلو : رئیس مرکز بهداشت گرمی مغان گفت: طرح تشدید بازرسی از نانوایی‌های شهر گرمی و انگوت از مورخه ۲۳ شهریور ماه شروع و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد یافت.

اسلام مجد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: این طرح در راستای اجرای مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی گرمی مغان برای ارتقای بهداشت و سلامت  نانواها و محیط نانوایی‌ها در سطح شهرستان است.

وی با بیان اینکه این طرح در دو مرحله انجام خواهد گرفت، افزود: در مرحله اول که عملیات آن آغاز شده، بازرسین بهداشت محیط در محل حضور یافته و از وضعیت کلی بازدید و به نانوایی‌ها آموزش‌های لازم در خصوص مسائل بهداشتی داده می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت گرمی مغان اضافه کرد: در این آموزش‌ها، به خصوص رعایت مسایل بهداشتی و میزان مصرف نمک و مضرات استفاده از جوش شیرین به متصدیان ارایه و نواقص غیربحرانی به تک تک متصدیان ابلاغ و مهلت لازم جهت رفع نواقص بهداشتی داده خواهد شد.

مجد با بیان اینکه برخورد قاطع با متخلفان از برنامه‌های اصلی این طرح است، تصریح کرد: مرحله دوم طرح پس از پایان مهلت داده شده انجام خواهد گرفت و در این مرحله اگر نواقص رفع نشده باشد، ضمن معرفی متصدی به عنوان متخلف بهداشتی به مراجع قضایی این مکان‌ها تعطیل خواهد شد.

وی گفت: سالجاری ۹۸ درصد جوش شیرین در نانوایی‌ها کنترل شده است و در بازرسی اکیپ‌های مشترک تنها یک مورد جوش شیرین در سطح شهر گرمی مشاهده و برخورد شده است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید