اجرای طرح هادی در ۲۱ روستای شهرستان گرمی

آزادلو : رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گرمی مغان گفت: در فصل کاری سالجاری عملیات اجرای طرح هادی در ۲۱ روستای شهرستان گرمی در حال اجرا است.

محمدعلی رحیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: از این تعداد پروژه‌ها، طرح هادی تعداد زیادی روستا به اتمام رسیده و اکنون در روستای درمانلو با سرعت مطلوب در حال انجام است.

وی از تحول اساسی در حوزه عمران روستایی شهرستان گرمی خبر داد و افزود: پروژه‌های طرح هادی توسط بنیاد مسکن در فصل کاری بصورت کارگاه‌های عمرانی فعال در  بیست ویک روستای شهرستان در حال انجام است.

رئیس بنیاد مسکن گرمی مغان بیان کرد: این حجم از اقدامات انجام یافته در طول سال‌های گذشته بی‌سابقه‌ترین فعالیت عمرانی روستایی در سطح شهرستان گرمی مغان است.

رحیمی با بیان اینکه هم اکنون عملیات آسفالت‌ریزی به معابر روستای تکانلو در حال انجام است، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های مدون و پیگیری جدی واستفاده از منابع اعتباری مختلف برای پیشبرد عمران وآبادانی روستاهای شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

 رئیس بنیاد مسکن گرمی مغان اضافه کرد: با اجرای پروژه‌های طرح هادی  با حجم بالا ظرف یکسال اخیر شاهد رشد وشکوفایی روستاهایمان هستیم بطوریکه در تعدادی از روستاهای شهرستان مهاجرت معکوس انجام شده است.

وی همچنین از اجرای آسفالت‌ریزی معابر داخل روستای بنه خبر داد و گفت: با  اجرای عملیات قیر پاشی وآسفالت معابر اصلی  داخل روستای بنه مشکلات ترددی از راه شنی داخل روستا که نقطه اتصال شهر انگوت به گرمی نیز هست، حل می‌شود.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

 1. م سلطانی گفت:

  با سلام
  بنیاد مسکن برای تحقق اصل سی ویکم قانون اساسی که بر حق همگانی افراد و خانواده ها، بویژه روستانشینان و کارگران ، در برخورداری از مسکن تأکید می کند، به وجود آمد.

  * اساسنامه بنیاد در تاریخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. بنابر این اساسنامه ، اهم وظایف بنیاد عبارت است از: بررسی و تشخیص و تعیین نیازمندیهای مسکن افراد محروم ، تهیه زمین ، تأمین مصالح ، نظارت بر پرداخت وام ، تهیه طرح اصلاح معابر روستایی ، بازسازی و نوسازی مناطق جنگزده و آسیب دیده از زلزله و…
  *قطعا فعالیت بنیاد مسکن میتواند چهره زشت محرومیت و عقب ماندگی تاریخی را زدوده و جلوه ونمایی زیبا برای زندگی مشقت بار روستاییان درست کند
  *منطقه محروم گرمی بالاخص روستاهای آن که از نبود اشتغال پایدار و درآمد مکفی روزبروز پسرفت میکند نیازمند رسیدگی جدی است مسکن و محیط زندگی خوب میتواند نقش موثری در ایجاد زمینه ماندن در روستا بهمراه تلاش برای خلاقیت و کارآفرینی روستاییان با همت مسوولین داشته باشد
  *بنده بنوبه خود از تلاش دوست عزیز و با تدبیر جناب مهندس رحیمی تقدیر میکنم امید است با پشتیبانی مدیران ارشد شهرستان و استان موفقیت ایشان نیز بیشتر شده و چهره روستاهای دردکشیده متحول گردد

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید