دانشجوی پارس آبادی در دریاچه شورابیل اردبیل غرق شد + فیلم

خبرگزاری فارس: جنازه غرق‌شدگان شورابیل بیرون کشیده شد

آزادلو : درست یک ساعت بعد از غرق دو دانشجوی دختر غیر بومی در دریاچه شورابیل اجساد این دو غرق شده پیدا شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل شامگاه چهارشنبه در حاشیه عملیات امداد و نجات گفت: نزدیک هفت دانشجو برای گرفتن عکس یادگاری بر روی سطح یخ بسته دریاچه شورابیل می روند.
بهرام غیبی تصریح کرد: به دلیل اینکه قطر یخ سطح دریاچه نازک بوده است یخ ترک برداشته دو دانشجوی دختر و یک دانشجوی پسر به داخل آب فرو می روند.
وی افزود: دانشجوی پسر می تواند خود را از آب بیرون بکشد و در نتیجه نجات می یابد، اما دو دانشجوی دختر بر اثر دمای پایین آب و ناتوانی در خروج از آن غرق می شوند.
به گفته مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یکی از این دو دانشجو ساکن شهرستان پارس آباد و دیگری ساکن مراغه است.
وی با بیان اینکه اجساد تحویل پزشکی قانونی شده است، اضافه کرد: عملیات اصلی امداد و نجات توسط سازمان آتش نشانی شهرداری انجام شد و هلال احمر در امر امداد رسانی مشارکت داشت.
در عین حال شهردار اردبیل با بیان اینکه نزدیک به ۱۰ نفر دانشجو برای عکس یادگاری به روی سطح یخ زده دریاچه رفته بودند، در خصوص این حادثه گفت: تمامی دانشجویان به طریقی خود را از آب بیرون می کشند اما دو دختر غرق شده نمی توانند.
صدف بدری تصریح کرد: این دو دانشجو در حالی که دست در دست هم داشتند به داخل آب فرو می روند و نمی توانند خود را بیرون بکشند.
وی افزود: غرق شدن این دانشجو درست در کناره دریاچه و در ۱۰ متری لبه دریاچه است.
در عین حال به گفته شاهدان ماجرا بعد از غرق شدن دو دختر دانشجو تعدادی از دانشجویان اقدام به نجات این دو غرق شده می کنند.
علی محمدی در این خصوص گفت: با وجود اینکه طنابی به منظور نجات غرق شدگان رها می شود اما به دلیل سرمای شدید و یخ زدن انگشتان دست این دو دختر نمی توانند از طناب استفاده کنند.
وی تاکید دارد که کوشش های دیگر برای نجات جان غرق شدگان نتیجه بخش نبوده و در نهایت با حضور نیروهای امدادی اجساد از اعماق دریاچه بیرون کشیده می شود.
رئیس شورای شهر اردبیل معتقد است حوادث نظیر این به دلیل بی توجهی شهروندان به تابلوهای هشدار اطراف دریاچه است.
ذکی الله خوشبخت تصریح کرد: در صورتی که به علائم هشدار دهنده و تابلو ها توجه شود وقوع چنین اتفاقاتی محدود خواهد شد. (مهر)

فیلم/ لحظه غرق شدن دو دانشجو در دریاچه شورابیل اردبیل

نظر شما چیست؟

۳۳ نظر

 1. ترحم از مغان ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  قبل از هر چیزی اول برای خانواده هر دوطرف تسلیت میگم * روحشان شاد
  من خودم همشهری الهام سلیمانزاده هستم و خوبم می شناسم ایشون رو *فقط عرض ادب دارم به دانشجویان عکاس وفیلم برداری غیرت شما کجا رفت . انسانیت شما باز کجا رفت چطور قلب خود را با غرق شدن دو دختر ناتوان راضی کردین بی اتصاف ها *درسته که هر کدام از ما برای مردن بدهکاریم و اون آثایی که در یک متری با خیال راحت میره چطور وجدانت قبول کرد که به این سادگی رد بشی *
  از طرف الهام جون**آنامین حسنینه ئوز جانیمی قوربان دئمیشم * سه سی گلجگ آنامین هر سوزینه جان دئمیشم
  گئجه گوندوز دولانار باشیما پروانه کیمی
  گوزومون گیله سین هردردینه درمان دئمیشم***روحت شاد ***صلوات

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. حانیه گفت:

  سلام شما میدانید که مردم جامعه به تابلو ها توجه نمیکنند شما باید تعدادی افراد برای زمانی که دریاچه یخ میزند بگذارید که به مردم اجازه راه رفتن روی یخ را ندهند نه اینکه فقط با نصب چند تابلو بنشینید و مرگ جوونا رو ببینید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. الله وردي گفت:

  چی بگم اخه بیچاره خونواده از شکم خودشون میزنن بچه هارو میفرستن دانشگاه اونام اینجوری جواب خوبی هاشونو میدن دلشون خوشه بچه مون رفته علم یاد بگیره دیگ خبر ندارن…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ناشناس گفت:

  آخر دوست بازی میشه مرگ رفیقهاش هم بجای نجات دادن بنده خدا دارن فیلم میگیرن به این کار میگن جوانمردی .خدا رحمتش کنه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. خودم ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  چه حرفای بیخودی چراخاک توسرشورابیل؟آخه یکی بی عقلی کرده چه ربطی به شورابیل واردبیل داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟خوبه خداعقل داده طرف نمیتونه عقلشوبه کار بندازه اون وقت تقصیراردبیلیاوشورابیل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. حانیه گفت:

  متاسفم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. الشن اردبیل گفت:

  اردبیلیمیزی بو آجی خبر غمه سالدی وللهی بو جور ناراحتم کی شوربیله گئده بیلمییم.الله عایله لرینه صبر وئرسین.الله رحمت اله سین

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. جناب گفت:

  خدارحمتشون کنه

  ما که از اردبیلواردبیلیا خیر ندیدم از شورابیلش خیر ببینیم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. نجیبه ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  سلام.برای شادی روح اموات فاااتحه الصلوات

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. شهروند اردبیلی گفت:

  بهتر انسان قبل از انجام هر کاری کمی فکر کنه مامان وبابات فرستاده تورو درس بخونی یا توسرما اونم توده متری دریاچه جوگیرشی بری عکس بگیری حالارفتی بابا مگه نبودی ببینی تو اردبیل امسال سرمای نبود نسبت به سالهای قبل که دریاچه بخواد به طور کامل یخ بزنه تازه یک هفته بود که بعد اولین بارش برف آفتاب در آمده بود تواین ماجرا جز خود دانشجو ها کسی مقصر نیست چرا خاک تو سر این اون همه عزیزن از جمله مغانیهای عزیزخواهشن قبل هرکاری فکر کنید بابا بیسواد نیستید که دانشجو یه مملکتید چرا خانواده هامون رو ناراحت کنیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   این اتفاق میتونست واسه خانواده شما هم بیوفته بعدش تو حیران هر سال تو تیوب بازی دست وپاتون میشکنه,شمایی که باسوادین نکنین این کارو . شهرت بازی هم بده ددداددداش

   Thumb up 0 Thumb down 0

 11. حسن گفت:

  این همشهری ما جناب مهندس بدری به فکر رای جمع کنی در انتخابات مچلس است وکاری به امنیت جانی مردم ندارد , میخواستم به مهندس بگم مهندس جان شما برای کارهای اجرایی خوب هستید ولی برای قانون گذاری نه , چون نه سواد قانون گذاری دارید ونه زبان گویا , بهتر به جای فکر کردن به انتخابات به فکر امنیت جان مردم باشید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. موجره گفت:

  قلب ادم بدرد میاد .خود اردبیلیا خودشون شورابیل نمیرن چون اونجا رو بی کلاس میدونن و میرن پولاشونو تو استارا خرج مکنن ولی این شهرستانهای اطراف بخصوص مغانیها هم از لحاظ مالی هم جانی ضرر میبینن و در اخرم متهم به ندید بدیدی میشن چون شورابیل میرن . او قیزیل دشت مغان دیر قوزی یان یانه یاتب منیم اغلار گوزمی اوردا اراز ایله میسن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. استاد دانشگاه ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  واقعا خبر دردآور و بسیار ناراحت کننده بود. به نوبه خودبه عنوان یک معلمی که با این قشر زندگی و حشر و نشر دارم به خانواده های داغدار تسلیت می گویم و خود را با آنها همدرد می دانم. از دادستان و مقامات محترم قضایی صلاحیت دار انتظار می رود در این قضیه وارد شوند و رسیدگی های قضایی لازم را به عمل اورند تا به جان و کرامت انسانی به این راحتی بی احترامی نشود.!!
  و همه بدانند که مسئولیت در ذات خود پاسخگویی را به همراه دارد و تنها ریاست نیست….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. میرزا گفت:

  در زمستان افراد زیادی برای تفریح روی یخ ها می رن من به درستی و غلط بودن این کاری ندارم ولی در همچین جایی که احتمال بروز حوادثی از این قبیل بسیار بالاست آیا نبایدمسئولین تدابیر لازم برای اقدام در مواقع ضروری بیندیشند که کار زیاد سختی هم نیست.فقط خودشون را با این حرف راحت میکنند که ما هشدار دادیم یا تابلو زدیم آیا با این حرف میشه صلب مسئولیت کرد چرا باید مسئولین اینقدر بی خیال باشند که وقتی برای کسی اتفاقی میفته نا توانی در نجات دادنش که هیچ پیدا کردن جسدش اینقدر طول بکشه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. sonya گفت:

  چرا خاک تو سر شورابیل؟ خود کرده رو تدبیر نیست منم یک شهروند اردبیلی هستم اتفاقی که برای این دو عزیز افتاده خیلی ناراحت کننده بوده برام به جای جروبحث دوستان عزیز دو فاتحه بخونید براشون چیزی ازاتون کم نمیشه خدا رحمتشون کنه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. sonya گفت:

  چرا خاک توسر شورابیل؟ خود کرده رو تدبیر نیست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. شورابيل ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  شورابیل نیست که شورازیبیله !

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. یه نفر گفت:

  چیه خبر های مهم از توسعه شهرداری رو نمیگید تو این سایت ولی میاید غرق شدن دونفر رو که اردبیل تقصیری نداره رو میگید؟شماها چرا با اردبیل دشمنید؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. ناشناس گفت:

  خدارحمتشون کنه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. هموطن گفت:

  حالاباید ببینیم مسعولانی که ازحساب بیت المال صبحانه خوشمزه ای میخورند.وتاحالا برای امنیت جانی مردم توشرابیل فکری نکردند.حالا چه جوری باوجوداین اتفاق این صبحانه این روزا ازگلویتان پایین میره.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. فاطمه گفت:

  خدا رحمتشون کنه ولی به قول … ما که از اردبیل خیر ندیدیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. ناشناس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  اجساد را پیدا کردند مگه شق القمر کردند ، البته مسئله غرق شدن در شورابیل هرسال چندین بار تکرار می شود اما کجایند آقایان استاندار و شهردار و دیگر مقامات استان تا اینکه جلوی اینجور حوادث را بگیرند ، شورابیل را حصار کشی که نکردندهیچ !!!، سالی چند روز که شورابیل یخ می بندد حداقل دو سه نگهبانی اطراف شورابیل بگذارند تا جلوی اینجور حوادث را بگیرند . خدا رحمت کنه هر دو بزرگوار را .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. ... گفت:

  بیچاره ها.دلم کباب شد.والا ما از شورابیل خیر ندیدم.از گذشته اینطوریه.این عکی گرفتن هم مد شده.خدا رحمتشون کنه./.

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید