اخذ ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح های آبخیزداری در استان اردبیل

Image result for ‫شهامت هدایت‬‎

آزادلو : مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای طرح های آبخیزداری در استان اردبیل هزینه شده است.

شهامت هدایت، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل در شهرستان گرمی گفت: تاکنون در نقاط متعددی از استان نسبت به اجرای پروژه های کنترل و کاهش خسارت سیلاب اقدام کرده ایم که برای عملی کردن این طرح امسال از محل اعتبارات ملی حدود ۱۳۰میلیارد ریال برای برای طراحی و ساخت پروژه های ابخیزداری اخذ شده است.

وی سهم شهرستان گرمی را ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی اعلام کرد و گفت: پروژه های بزرگ آبخیزداری در جهت جلوگیری از فرسایش خاک و رسوب دهی، کنترل هرزآب و بهره وری بهینه از نزولات آسمانی و همچنین جلوگیری از خسارت احتمالی سیل از جمله در مناطق اله درق و قشلاقات تنگ و بیل داشی و روستای اینی به مرحله اجرا در می آید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل همچنین از اخذ سند برای ۱۰ هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی در شهرستان گرمی خبر داد و گفت: در راستای جلوگیری از تخریب اراضی تعداد ۲۰ دستگاه تراکتور با همکاری نیروی انتظامی در این شهرستان توقیف شده و مخربان اراضی به دستگاه قضایی معرفی شده اند./

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید