اراضی ملی روستای بیلداشی گرمی از تصرف سودجویان خارج شد

آزادلو : سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرمی مغان از رفع تصرف متجاوزان به اراضی ملی در مراتع روستای بیلداشی این شهرستان خبر داد.
نجاتعلی دشتی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با همکاری دادسرای عمومی و انقلاب و نیروی انتظامی قبل از شکایت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرمی مغان بخشی از اراضی ملی روستای بیلداشی بخش مرکزی این شهرستان که در تعطیلات نوروزی با عملیات حصارکشی و غرس نهال تصرف شده بود خلع ید شد.
وی افزود: احداث کارخانه شیرآلات قهرمان در روستای بیلداشی موجب افزایش قیمت اراضی این روستا و در برخی مواقع سوء استفاده از اراضی ملی می گردد که با اجرای گشت های یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری محدوده اراضی ملی کنترل می شود.
وی حصارکشی،کشت نهال،احداث بنا، شخم و انبار کاه در اراضی ملی را جرم دانست و اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری تنگاتنگ دادسرای عمومی و انقلاب گرمی مغان قبل از شکایت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دستور قلع و قمع و رفع تصرف از اراضی ملی صادر می گردد.

نظر شما چیست؟

۹ نظر

 1. از ساکنین روستایی بیلداشی گفت:

  از زحمات منابع طبیعی در جلوگیری از تصرف مراتع قدردانی میشود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. مسافر گفت:

  سلام خسته نباشید.
  به روستای لله بلاغی در ۴کیلومتری جنوب شهرستان گرمی سر بزنید ومعنی زمین خواری را بدانید.مراتع بکرکه درزمان مهاجرت سایر ساکنین به شهرهای بزرگ یک شبه با کاشت چند اصله نهال به بهانه باغ تبدیل به ملک خصوصی شده ودر نبود معترض در روستای خالی از سکنه و دور از چشم اداره منابع طبیعی وابخیزداری حتی به گفته خود متصرفین موفق به گرفتن سند هم شده اند این مراتع نه پشت کوه است نه صعب العبور که دور از چشم مسیولین باشد.معنی ملی شدن مراتع مطمئا این نیست. با تشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. ناشناس گفت:

  یه نظری هم به روستای اژدرلو ی موران بیندازیدببینیدبه چه حال وروزی افتاده نه مرتعی مانده ونه رودی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ناشناس گفت:

  یه نظری هم به روستای اژدرلو ی موران بیندازید

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • پرهام گفت:

   خواهشاً به روستای لله بلاغی هم مسئولین منابع طبیعی سرکشی نمایند چون عده ای از خدا بیخبر در مراتع عمومی اهالی گردو کاشتن و صاحب اراضی ملی شده اند که این انر خیانت به طبیعت واهالی را شامل می شود خواهشمندم رسیذگی فرمایید چون دیگه زورمون به افراد بی حیا نمیرسد خواهشا خواهشا رسیدگی شود.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • مقدم امید UNITED STATES گفت:

    سلام .پرهام عزیز ما وظیفه خود را درمقابل طبیعت ومسئولین انجام دادیم وخبر تصرف مرتع را توسط نشریه ازادلو به گوش منابع طبیعی شهرستان گرمی رساندیم بقیه کارها مربوط به منابع طبیعی میباشد تا مراتع اطراف روستا را ازاد کنند تا مردم ومسافرین باسیم خاردار روبررو نشوند ضمنا منابع طبیعی کارهای بزرگی انجام داده که جای تقدیر وتشکردارد. با تشکر از مسئولین نشریه ازادلو دوست دارطبیعت مقدم

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • پرهام گفت:

     خیلی ممنون از نشریه وزین آزادلو و جناب مقدم

     Thumb up 0 Thumb down 0

    • پرهام گفت:

     خیلی ممنون از نشریه آزادلو و جناب مقدم

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • از ساکنین روستایی بیلداشی گفت:

      سلام
      اقایان پرهام و مقدم. اقای دشتی بزرگ شده روستای تولیر همسایه لله بلاغی است واادم منصف ومتدینی است حتما در زمان سرپرستتی ایشان این تصرفات صورت نگرفته. ولی بازهم قانون اجازه تصرف بییت المال را به کسی نمیدهد هرچند که با دورزدن قوانین سند هم گرفته باشد.مطمئن باشید اگر به گوش منابع
      طبیعی ومراتع برسد به سندی که غیر قانونی گرفته شده است ترتیب اثر نمیدهند. وبا باطل کردن سند به بیت المال برمیگردانند مثل بیلداشی شما امر به معروف ونهی از منکر بکنید بقیه ان به اداره مطبوعش مربوط میشود.

      Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید