ارتباط مردم با دستگاه‌ها شرط غلبه بر مواد مخدر است

آزادلو : دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: ارتباط مردم با دستگاه‌های دخیل در مواد مخدر شرط غلبه بر این معضل اجتماعی است.

بهنام بهشتی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان گرمی اظهار کرد: خوشبختانه در سطح استان اردبیل تعداد معتادان متهاجر زیاد نیست اما این به این معنا نیست که در این حوزه تلاشی نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید کمپ ترک اعتیاد گرمی مورد توجه قرار گرفته و محل آن بهبود یابد، افزود: سال‌جاری در مرکز کمپ ترک اعتیاد گرمی ۱۳۰ نفر بستری شدند که ۹۸ نفر آن‌ها یاری برگ بهزیستی دریافت و به ۱۸ نفر تسهیلات اشتغالزایی و کمک هزینه اشتغال از سوی بهزیستی ارائه شده است.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل برچیدگی مواد مخدر از جامعه را نیازمند همکاری همه جانبه مردم دانست و تصریح کرد: هیچ‌کاری بدون مشارکت و پای‌کار بودن مردم نتیجه بخش نخواهد بود و این موضوع در معضل مواد مخدر بیشتر مورد توجه است.

فرماندار گرمی نیز در این جلسه گفت: سال‌جاری با همت حافظان امنیت ۲۶ دستگاه خودرو دخیل در قاچاق مواد مخدر توقیف و تعداد زیادی افراد دستگیر شده و فضای ناامنی برای سوداگران مرگ ایجاد شده است.

ابراهیم امامی بیان کرد: امسال با تلاش مرزبانی و نیروی انتظامی ۳۷ کیلوگرم کشفیات مواد مخدر صورت گرفته که در این زمینه ۴۳ فقره پرونده تشکیل و به مراجع قضائی ارجاع داده شده است.

 حسن محجوب، فرمانده هنگ مرزی گرمی نیز در این جلسه گفت: با همکاری خوب پایگاه‌های بسیج و دستگاه‌ها و امیدواریم با تکمیل طرح انسداد مرزی مشکلات حوزه مواد مخدر به کلی برچیده شود.

وی در رابطه با کشف ۱۰ کیلو گرم هروئین در شهرستان گرمی مغان تصریح کرد: طی گزارشات مردمی با بیتوته ۳۶ ساعته مرزبانان محل دقیق هروئین در عمق ۱۰ متری کشف و سه نفر در این زمینه به دستگاه‌های قضایی معرفی شدند.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید