اردوی یک روزه اکیپ پزشکی هلال احمر در روستاهای محروم +تصاویر

آزادلو : رئیس جمعیت هلال احمر گرمی مغان از اردوی یک روزه اکیپ پزشکی جمعیت هلال احمر گرمی مغان در روستاهای محروم بخش مرزی موران از توابع این شهرستان خبر داد.

زهرا انورپور امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: هدف اصلی اکیپ‌های پزشکی که به مناسبت‌های گوناگون در روستاها مستقر می‌شوند رسیدگی به وضعیت درمانی قشر محروم جامعه است.

وی با بیان اینکه ویزیت رایگان روستائیان جهت حمایت از اقشار ضعیف جامعه است، افزود: این اکیپ پزشکی جمعیت هلال احمر شامل یک پزشک، یک ماما، پرستار و کارشناس بهداشت و کارشناس دارویی در روستای هاچاکند بخش موران مستقر شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر گرمی مغان تصریح کرد: در این اردو عموما دارو و اقلام بهداشتی مورد نیاز و اساسی که در روستاها و مناطق محروم کاربردی است، به صورت رایگان میان اهالی توزیع شد.

انورپور همچنین از تست رایگان فشار و قند خون در این طرح خبر داد و گفت: همکاری دهیاران، ریش سفیدان و اعضای شورای اسلامی روستاها در چنین طرح هایی روند اجرای آن را بهتر می کند.

رئیس جمعیت هلال احمر گرمی مغان بیان کرد: این طرح با مشارکت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گرمی مغان به صورت یک روزه در روستای هاچاکند بخش موران انجام شد و در مناسبت های دیگر در سایر مناطق اجرا خواهد شد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید