از تکه پرانی کاندیداها به یکدیگر تا تذکر جدی فرماندار برای رعایت قانون

http://uupload.ir/files/jjxk_5.jpg

آزادلو : فرماندار گرمی مغان در جلسه توجیه کاندیداهای احتمالی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: با تبلیغات زودهنگام و خارج از موعد و عرف داوطلبین نیز برخوردهای جدی صورت خواهد گرفت.
به گزارش آزادلو «میرعلی رحیمی زاد» اظهار کرد: فرمانداری با هیأت نظارت و سایر نهاد های امنیتی و نظارتی هماهنگی صد درصدی برای برگزاری انتخابات سالم دارد.
وی با بیان اینکه کشور در برهه حساس انتخابات قرار گرفته است، افزود: انتظار می رود کاندیداها علاوه بر کاهش حواشی انتخاباتی برای حضور حداکثری  مردم در پای صندوق های رأی تلاش کنند.
رحیمی زاد از نظارت همه جانبه هیأت های اجرائی و نظارت بر انتخابات خبر داد و بیان کرد: تخریب سایر کاندیداها توسط هواداران برخی از کاندیداها علاوه بر خلاف قانونی، از لحاظ شرعی و اخلاقی نیز مشکل دارد.
رحیمی زاد از رصد لحظه به لحظه فضای مجازی و رسانه های محلی خبر داد و افزود: هرگونه اظهار نظر از سوی مسئولان ادارات و کارمندان فرمانداری و حضور در جلسه های انتخاباتی برخورد می شود و در صورت مشاهده این موارد نسبت به عزل مسئول اقدام می شود.

نیامری دادستان گرمی مغان نیز در این جلسه گفت: با تبلیغ زودهنگام نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در این شهرستان برخورد می‌ شود.
وی انتخابات را یک شناسه دموکراسی در همه کشورهای دنیا دانست و اظهار کرد: در جمهوری اسلامی ایران طی ۳۶ سال پس از پیروزی انقلاب انتخابات موفقی برگزار شده است  و خوشبختانه افزایش کاندیداهای نمایندگی محلس خبر از انتخابات پرشور در ۷ اسفند را می دهد.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گرمی در جلسه توجیه کاندیداهای انتخابات دهمین دوره مجلس گفت: در برخورد با مخلان امنیت عمومی هیچ گونه اغماضی نداشته و با شدت و قاطعیت عمل می کنیم.

سرهنگ «علی خسروزاده» با بیان به اینکه از همه ظرفیت‌ها به منظور جلوگیری از تخلفات و خیانت به رای مردم استفاده می‌ شود، تاکید کرد: لازم است ستادهای انتخاباتی نامزدها با فاصله تعیین شده از سوی ستاد انتخابات از همدگیر قرار گیرند تا از درگیرهای احتمالی طرف‌داران نامزدهای انتخاباتی پیشگیری شود.
وی بر لزوم پرهیز از راه اندازی کارناوال های انتخاباتی قبل از زمان رسمی تبلیغات تأکید کرد و گفت: با توجه به حساسیت های منطققه از جمله مرزی بودن هرگونه اغتشاش و برهم زدن نظم عمومی با شدت و قاطعانه از سوی نیروی انتظامی برخورد می شود.

پناهی رئیس هیات نظارت شهرستان گرمی نیز بر پرهیز کاندیداها از تخریب دیگر کاندیداها تاکید کرد و خواستار استفاده کاندیداها از عناوینی که در پرونده ثبت نامی ارائه کرده اند در تبلیغات انتخاباتی شد و افزود:استفاده از عناوین غیر از مدارک ارائه شده اعم از دکتر و .. تخلف محسوب میشود.

 • حواشی جلسه توجیه کاندیداها :

* برخی از کاندیداهای مجلس بدون توجه به رسمیت جلسه به کاندیداهای دیگر تکه پرانی کرده و با صدای بلند می خندیدند.

* یکی از نمایندگان کاندیداهای حاضر، کاندیدای مورد نظر خود را نماینده مردم خطاب کرد که با تذکر فرماندار گرمی همراه بود.

* یکی از کاندیداها چنان به تریبون چسبیده بود که اگر تذکرات مکرر فرماندار نبود گویا می خواست تا پاسی از شب سخنرانی کند.

* با وجود اینکه اعضای شورای تأمین کاندیداها را از هرگونه بدبینی انداختن بر جامعه ممنوع می کردند، بازهم یکی از کاندیداهای جوان با استفاده از الفاظی همچون نسل های سوخته سعی در تبلیغ خود با شیوه تخریب گذشته داشت که بازهم فرماندار از ادامه سنخرانی وی جلوگیری کرد.

* یکی از کاندیداها همان ابتدای کار به نوع چینش سالن اجتماعات فرمانداری انتقاد کرده و خواستار چینش حالت دایره ای شد. جالب اینکه دقایق کوتاهی که در اختیار کاندیداها برای ارائه پیشنهاد داده شده بود با حواشی خنده آور گذرانده شد.

* جبرائیل فرزانه به عنوان نماینده هیأت اجرائی استفاده القابی همچون دکتر به برخی از کاندیداها که مدارک لازم برای اثبات آن را ندارند را خلاف قانون دانسته و نسبت به برخورد با اینگونه موارد تذکر داد.

* فرماندار گرمی در پاسخ به سروصدای یک کاندیدای احتمالی در رابطه با محدودیت های انتخاباتی، تذکر جدی مبنی بر برخورد قاطع با متخلفان داد که وی را مجبور به خاموشی کرد.

* در میان این حواشی معدود کاندیدای مطرح با معرفی شایسته خود و البته ارائه راهکارهای مناسب برای انتخابات سالم از دقایق خود کاملا مفید استفاده کردند.

* محمود علایی تنها کاندیدایی بود که در این جلسه حضور نداشته و همچنین هیچ شخصی را به عنوان نماینده خود نفرستاده بود.

نظر شما چیست؟

۹ نظر

 1. ناشناس گفت:

  سلام لطفا یک طرفه قضاوت نکنید وبی طرفی بی غرضی را در مورد همه کاندیداها مراعات فرمایید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ایران زمین گفت:

  نظر افراد مغرض وحسودو منادی کلک وحیله وفریب برای ما ملاک نیست دکتربهاری ازآن گرمی ومنطقه است ومی باشدولایک وانلایک چندنفر استخدامی خرابکاران ومخربان شهرودیارماتاثری در انتخاب ما نخواهد داشت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. مهدی UNITED STATES گفت:

  سلام
  آقای فرزانه که خودشان دکتری ندارند پس خودشون چرا همکارهای دانشگاهیشو تهدید میکنند که منو دکتر صدا کنید؟
  لابد جنس این دکتراهارو که خودی هستن بهتر میشناسه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. اب گفت:

  برخی رانندگان از اسما متبرکه بر پشت خودرو استفاده میکندبرای تبلیغ کاندیدها باید پلیس جلوی انها بگیرد ولی …

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. یا امام رضا(ص)-محمد گفت:

  دکتر بهاری شایسته ترین وموءدب ترین که دارای مدرک دکترای تخصصی مدیریت می باشند جزو مفاخیر ومباهات منطقه گرمی هست وانشالله که موجب طراوت وشادابی به یاری خداوند قادربروطن عزیر گرمی خواهد بودو چهره ما در دنیا وآخرت سقید خواهد کرد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. خخخخخخ UNITED STATES گفت:

  کاش فیلمشو میذاشتین میخندیدیم مثلا کاندید هستن باسوادن بافرهنگن ببین چیکارمیکردن عین بچه ها تو سالن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. ناشناس گفت:

  محمود علایی وموسوی باتاکتیک جدید واردصحنه شده اند تاباشگردهای خود رای جمع کنند غافل ازاینکه هردومهره سوخته بوده ودرانتظارشکست سختی نشسته اند.چراکه یارویاوری برایشان باقی نمانده است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. ناشناس گفت:

  ای کاش تصویری از کاندیدهای شرکت کننده در این جلسه در سایت می گذاشتید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید