از خلع لباس و اخراج از مجلس چهارم تا نفرین امام جمعه فقید پارس آباد از برومند

از خلع لباس و اخراج از مجلس چهارم تا نفرین امام جمعه فقید پارس آباد از برومند

آزادلو : مصطفی افضلی فرد گفت: درباره واقعیت‌های تلخ که برومند بخاطر آن از مجلس چهارم اخراج شده و توسط دادگاه خلع لباس شدند حرفی نزده‌ام آیا مردم مغان نباید…
مصطفی افضلی‌فرد خطاب به مردم مغان در پاسخ به اظهارات رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل اظهار کرد: در وهله اول باید سئوال کنیم که آیا شناخت واقعی از پیشینه و عملکرد و شخصیت بنده و برومند دارید یا خیر؟ اگر این شناخت را دارید راهنمایی شما برای قضاوت عادلانه خواهد بود و اگر ندارید از بزرگان و افراد موثق که سراغ دارید و نماینده‌های مجلس تحقیق کنید تا این شناخت تکمیل شود و زمینه‌ای بشود برای قضاوت منصفانه شما.
وی افزود: آیا دلیل هجمه‌ برومند به بنده را می‌دانید؟ اگر می‌دانید با در نظر گرفتن خدا بهترین داوری را خواهید داشت و اگر نمی‌دانید از اعضای ‌دیگر مجمع نمایندگان استان که در جلسه حضور داشتند بپرسید.
این نماینده مجلس یادآور شد: واقعیت قضیه این است وی برای انتخاب مدیر پیشنهادی استاندار در مورد یکی از ادارات استان چهار رأی کتبی نماینده‌های دیگر را در مقابل یک رأی خود دیدند و به جای تمکین در برابر رأی اکثریت با کمال تأسف و تأثر گفتند که باید شما به گزینه من رأی بدهید و نباید با مشورت هم به گزینه‌ دیگر رأی می‌دادید و متعاقب آن صورت جلسه را از دست نماینده خلخال گرفته و پاره کرده و اعلام کرد که جلسه را به رسمیت نمی‌شناسم!!!
افضلی‌فرد تصریح کرد: حال سوال من از مردم این است که اگر شما بجای من بودید چکار می‌کردید؟ آیا تسلیم زورگویی‌های وی می‌شدید؟ آیا ساکت می‌شدید؟ و اساساً‌ یک انسان آزاده و مسئول باید در مقابل این رفتار قانون‌شکنانه چه رفتاری را انجام دهد.
وی افزود: برومند بلافاصله پس از پاره کردن صورت جلسه، طلبکارانه مصاحبه کرده و آن را به درون مردم کشاندند یعنی هم در به چالش کشانده مجمع و هم در رسانه‌ای کردن آن همراه با دروغ و تمت‌ها شروع‌کننده بودند.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حال سوال بنده از شما مردم مغان و استان این است آیا به نظر شما من باید این شبهات را پاسخ می‌دادم یا می‌گذاشتم که وی حقایق را وارونه و افکار عمومی را فریب دهد؟ و آیا شما بودید سکوت می‌کردید یا پاسخ می‌دادید؟
افضلی‌فرد افزود: حتماً‌ پاسخ‌های بنده را مطالعه کرده‌اید و تقاضای بنده این است این دو را کنار هم قرار داده و قضاوت کنید و قضاوت شما هر چه باشد قبول می‌کنم در خصوص مصاحبه دوم وی هم مواردی را با شما مردم آگاه در میان می‌گذارم.
وی گفت: مطابق آیین‌نامه داخلی مجمع،‌ ریاست یا دبیری مجمع هم دوره‌ای است و هم با رأی اعضاء مجمع انجام می‌شود پس نیازی به دست و پا زدن ندارد و انتخاب بنده هم به دبیری مجمع مطابق با این ساز و کار و البته بدون حضور من در غیاب من انجام گرفت، بنده هم به رغم میل باطنی و فقط به احترام آرای ‌مجمع آن را پذیرفتم وگرنه جز زحمت و دردسر و تحمل رفتارهای عجیب و غریب از این نوع که شماها دیدید و شنیدید هیچ مزیتی ندارد.
این نماینده مجلس ادامه داد: حالا این مسئولیت بر دوش من گذاشته شده آیا به نظر شما باید به وظیفه قانونی خود عمل کنم یا تسلیم زورگویی‌ها و قانون‌شکنی‌های وی باشم، ‌شما به عنوان خبرنگار درد آشنا و شما مردم به جای من بودید کدام گزینه را انتخاب می‌کردید؟
افضلی‌فرد بیان کرد: به نظر شما اگر پاسخ اکاذیب را داده و واقعیت را آنگونه که هست به مردم انتقال بدهم جنجال‌آفرینی کرده‌ام؟ من که تا حالا درباره واقعیت‌های تلخ که وی بخاطر آن از مجلس چهارم اخراج شده و توسط دادگاه خلع لباس شدند حرفی نزده‌ام آیا مردم استان به ویژه جوانان مغان زرخیز نباید بر اساس اطلاع از سوابق اشخاص در مورد آنها قضاوت کنند.
وی گفت: آیا آنها نباید بدانند که دلایل بستری شدن و فوت امام جمعه‌ فقید و پاک پارس‌آباد حجت‌الاسلام حاج آقا کریمی که با آه و ناله و نفرین از برومند در بیمارستان تبریز دار فانی را وداع گفتند چه بوده است؟؟؟ قضاوت را بر عهده شما می‌گذارم از شما مردم می‌پرسم آیا انصافاً پیشنهاد تبلیغاتی برومند دایر بر تکه پاره کردن استان یکپارچه اردبیل آن هم در شرایطی که سالیان متمادی مردم مغان و اردبیل صمیمانه و برادرانه در کنار هم زندگی می‌کنند پیشنهاد عاقلانه‌ای بود؟
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مورد معنای واقعی علم و فهم از شما اهالی رسانه و مردم سوال می‌کنم آیا صرف داشتن مدرک تحصیلی حوزوی یا دانشگاهی ملاک علم حقیقی است؟ پس چرا امام صادق (ع) فرمود: رب عالم فوقتله جهله (چه بسیار عالمانی که جهل آنها موجب هلاکت آنهاست). اساساً مقصود من از علم، ‌قدرت، منطق، ‌استدلال، عقلانیت و ارزیابی واقع‌بینانه پدیده‌هاست. حال قضاوت با شماست که وی واجد آن هستند یا فاقد آن؟
افضلی‌فرد عنوان کرد: وی خطاب به بنده گفت روش شما پیامبرانه نیست، ‌شما را به خدا قسم می‌دهم مطابق سوره‌ مبارکه حدید پیامبرانی که با علم و بینه برای استقرار عدالت در جامعه مأمور شده‌اند آیا در برابر زور و قلدری سکوت می‌کردند که من به عنوان کمترین پیرو آنها سکوت کنم؟ در مورد منافع مردم مغان هم به نظر شما آیا ما استان را یکپارچه بدانیم و منافع مغان را منافع استان بدانیم عاقلانه است و یا ساز جدایی را بزنیم؟
وی ادامه داد: من مستندات، مکاتبات و جلسات خودم را هم با وزیر قبلی و هم با وزیر فعلی نفت در خصوص اکتشاف نفت از میادین نفتی مغان و جلساتی را که در این مورد با سرمایه‌گذاران بین‌المللی داشتیم می‌توانم در اختیار شما رسانه‌ها و مردم قرار دهم من اینگونه پیگیری‌های را در حال انجام دادم که مغان جزو حوزه انتخابیه‌ام نبود وی چون مطابق قانون در برابر همه‌ ملت مسئول هستم،‌ بخاطر منافع و مصالح مردم مغان این کار را انجام دادم و پیگیر هم خواهم بود همچنان که به مراجعات مردمی اهالی مغان در دفتر تهران و اردبیل پاسخگو هستم.
این نماینده مجلس یادآور شد: یکی از دلایل انتقاد من به آب منطقه‌ای استان عملکرد این مجموعه در خصوص کم شدن حق‌‌‌آبه مردم و کشاورزان مغان از رودخانه ارس است که این خیانت به کشاورزان منطقه است آیا پیگیری قاطع و بدون اغماض بنده در این مورد ارج نهادن به مردم مغان نیست؟
افضلی‌فرد بیان کرد: مردم و اهالی آگاه رسانه یکی از دروغ‌ها و تهمت‌های بزرگ وی در خصوص بنده این است که در روز آمدن معاون اول رئیس جمهور به اردبیل من در حال آب تنی در سرعین بوده‌ام و این واقعاً شرم‌آور است چون اولاً روز سه‌شنبه مورخ ۶/۵/۹۴ مطابق برنامه بنده در تهران بودم نه در اردبیل و سرعین، ثانیا ً‌قبل از ظهر هم طبق قرار قبلی با وزیر نیرو و معاونان‌شان در کمیسیون اصل ۹۰ جلسه داشتیم و پیرامون دلایل کم شدن حق‌آبه‌ها و از جمله حق‌آبه مغان از رودخانه ارس و اجرایی نشدن انتقال حق‌آبه قزل‌اوزن به اردبیل و خلخال و همچنین ضرورت تبدیل استخدامی اپراتورهای برق و پروانه‌دار شدن چاه‌های عمیق کشاورزی پیگیری لازم را انجام می‌دادم.
عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل افزود: حال خود قضاوت کنید شما از کسی که به خود اجازه می‌دهد اینگونه با دروغ و تهمت طرف مقابل را تخریب کند چه توقعی دارید؟ آیا به نظر شما این نشر اکاذیب از طریق دادگاه‌های صالحه قابل پیگرد قانونی نیست؟ آیا دروغ و اتهام است.
افضلی‌فرد گفت: به نظر همه آیا سئوالات متعدد و مکرر و تذکرات قاطع و پیگیر و جلسات زنده و پویای من با وزرا و سایر مسئولان در خصوص مسائل استان با مستندات کافی نشانه و علامت چیست؟ من نمونه‌هایی از آن را در اختیار خبرگزاری‌ها قرار می‌دهم تا شما مردم بیشتر در جریان آن قرار بگیرید و هم سیه روی شود هر که در وی غش باشد.
وی تصریح کرد: در خصوص منطقه آزاد اردبیل هم شما مردم آگاه می‌دانید به رغم مخالفت‌های شدید وی تلاش پیگیر و مؤثر ما و سایر همکاران و مسئولان استان آن را رقم زد و رئیس جمهور در قالب لایحه آن را تقدیم مجلس کرد. حال از شما مردم آگاه سوال می‌کنم آیا به نظر شما تعریف منطقه آزاد تجاری صنعتی استان در محدوده جغرافیایی استان و با اختیارات کامل و قانونی به نفع استان و به ویژه شهرهای شمالی نیست؟
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: پس چرا وی با این امر مخالفت می‌کند در مورد مواضع بنده در انتخابات ریاست جمهوری همه می‌دانند من با احترام به همه سلایق مردم موضع‌گیری علنی نداشتم و گفتم هر چه ملت تشخیص داد برای همه لازم‌الاحترام است آیا این موضع، عاقلانه است یا موضع وی که فقط از مواضع بخشی از مردم حمایت کردند و نقطه مقابل را تخریب کردند؟
افضلی‌فرد یادآور شد: من به همه سلایق و انتخاب‌ها احترام گذاشتم تا زمینه همکاری‌های آتی با دولت برآمده از رأی مردم فراهم آید و هم‌اکنون شاهد این همکاری خوب به نفع مردم هستم.
وی در خصوص اینکه چه کسی در صف اول نماز جمعه باشد یا نباشد، افزود: سئوال بنده این است آیا به نظر شما مطابق نظر مراجع تقلید در صف اول نماز جمعه و جماعات افراد خوشنام و خوش سابقه و دین‌مدار حضور پیدا کنند نشانه آگاهی مسئولیت‌پذیری جامعه است یا حضور افراد مقابل آنها؟ این جزء ابتدایی‌ترین شرایط جمع و جماعات است که با مراجعه به رساله همه مراجع تقلید قابل رویت است.
این نماینده مجلس بیان کرد: در خصوص مدیرانی که وی اسم برد باید گفت نامبرده از طرفی می‌گوید استاندار هر چه بگوید همان است و استاندار هم پیشنهاد تغییر در خصوص مدیریت‌هایی را که نام برده، داده است و از طرف دیگر برخلاف نظر استاندار می‌گوید من می‌خواهم آنها تغییر نکنند از سوی دیگر نظر مجمع را که بر ابقای آنها تأکید داشتند به نام خود مصادره می‌کند بنظر شما چرا اینگونه رفتار می‌کند بعضی‌ها می‌گویند این شیوه رفتار برای گفتن امتیاز است تا نظر شما چه باشد.
افضلی‌فرد ادامه داد: مردم با وجودی که ساز و کار انتخاب رئیس مجمع و رئیس مجمع در آیین نامه دخلی مجمع که به تصویب کلیه اعضا رسیده است پیش‌بینی شده آیا حذف این ساز و کار عمل کردن،‌ سخن خود را مقدم به مصوبه قرار دادن، نشان روح خودرأیی و خودکامگی نیست؟ انسانیت پی چیست؟‌ و اگر هست آیا باید در برابر دیکتاتوری و خودکامگی ایستاد و یا در مقابل آن سرخم کرد و تسلیم شد؟ شما باشید کدامیک را انتخاب می‌کنید؟
وی یادآور شد: بنده این مطالب را که توضیح و روشنگری پیرامون برخی القای شبهات بود من‌باب وظیفه برای شما مردم بیان کردم وگرنه دروغ‌های وی ارزش پاسخگویی ندارد.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: پروردگارا در این دنیای پر از فریب و نیرنگ، از ریا و خودنمایی از دروغ و تهمت و از تضییع حقوق مردم و … به تو پناه می‌بریم و از تو می‌خواهیم اراده، توان و مقاومت ما را در مواجهه با خطوط پیچیده نفاق و دفاع از حقوق مظلومان و محرومان و مطالبات بحق مردم دو چندان بگردان.

منبع: خبرگزاری فارس

نظر شما چیست؟

۷۱ نظر

 1. راستگو گفت:

  برومند هیچ کا رقابل توجهی به پارس اباد یابیله سوارنکرده ازاول ورودبه مجلس کاراصلی اش راول کرده وبه عزل ونصب مسؤلین پرداخته ؛وچارت سازمانی اموزش وپرورش رابه هم ریخته بطوریکه قبلا شعبه تعاون ورفاه زیرنظر معاونت اداری مالی بود اززمانی که ایشان نماینده شده شعبه تعاون ورفاه به تمامی شعبه ها خط ونشان میکشه دستورمیده وبه عزل ونصب عوامل اجرایی مدارس می پردازه چون نماینده تام الاختیار برومند درشعبه تعاونی ورفاه ظاهراخدمت میکنه .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. محمد - مغان گفت:

  ممد
  تو چرا همه رو ببو گلابی تصور میکنی؟
  ۱-زیر گذر نادری در خروجی شهرک کارشناسان هستش نه روی بالیخلو! برو اردبیل رو بیشتر یاد بگیر یا بیا خودم یادت بدم.
  ۲-شما این ۲۰ درصد پیشرفت روگذر داروپخش رو از کجا درآوردی؟ مسول شهرداری هستی؟
  ۳-فرض کنیم ۲۰ درصد پیشرفت کاری که شما میگی درست؛ آیا همین ۲۰ درصد کار نیست؟ نکنه فکر کردی کوچه ۳ متری آسفالت میکنن؟
  ۴- احداث ۳ کیلومتر رینگ شورابیل کار نیست؟
  ۵-تصویب ها و آماده کردن پروژه ها برای شروع کار، کار نیست؟
  ۶- نکنه منظور شما فقط و فقط احداث خیابون بود که پروژه های به این عظمت رو آلبالو هم حساب نمیکنی؟؟
  ۷- سوال بسیار مهم:
  چرا به تبریز میگن شهر اولین ها:
  -اولین چاپخانه در سال ۱۲۲۷ توسط شاهزاده عباس میرزا در تبریز
  -اولین خیابانی که در ایران دارای برق شد
  -اولین بار کتب خارجی در تبریز ترجمه شد از جمله پطرکبیر,شارل دوازدهم,اسکندر کبیر
  -اولین رمان ایران به نام ستارگان فریب خورده و حکایت یوسف شاه سراج توسط میرزا فتحعلی آخوند زاده در تبریز به رشته تحریر در آمد
  -ولین مدرسه ناشنوایان توسط جبار باغچبان و اولین مدرسه نابینایان و اولین مدارس حرفه ای و بازرگانی توسط محمدعلی تربیت و اولین کودکستان توسط ابولقاسم فیوضات در تبریز بناشد
  -اولین دایره المعارف توسط محمدرضا زنوزی تبریزی نوشته شد
  -اولین کتابخانه عمومی دولتی در سال ۱۳۰۰ توسط محمد علی تربیت در تبریز تأسیس شد
  -اولین سینمای ایران پس از پنج سال از اختراع جهانی آن توسط برادران لومیر, درتبریز با نام سولی در ۱۲۷۹ تأسیس شد
  -اولین عکاسخانه توسط قاسم میرزا در تبریز راه اندازی شد
  -نخستین عمل پیوند کلیه توسط دکتر جواد هیات در سال۱۳۴۷ در تبریز به انجام رسید
  -اولین هوانورد ایرانی به نام کلنل محمدتقی خان پسیان اهل تبریز بود
  -اولین ضرابخانه ماشینی و انتشار اسکناس
  -اولین شهر ایران که در ۱۲۸۰ صاحب تلفن شد
  -اولین بلدیه در سال ۱۲۸۷ و نظمیه به شیوه امروزی در سال ۱۳۲۵ ایران متعلق به تبریز است
  -اولین برج آتش نشانی
  …..
  حالا فهمیدی چرا به تبریز میگن شهر اولین ها و شعار نیست؟؟
  نکنه همه اینها شعار بود؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. طرفدار گفت:

  آفرین آقای افضلی فرد حرف دل تمام افرادباتقوی رازدی اخه به برومند دراین دوره کی صلاحیت داد باتوبه که نمیشه توبه گرگ مرگ است این دوره هم ایشان به کارهای نامیمون خودش دربیله سواروپارس اباد پرداخته کاری کن که ایشان را مثل مجلس چهارم بیندازند بیرون تادفترثبت ازدواج وطلاق بازکنه که شاید ارام بگیره .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. اردبیلی گفت:

  آقای افضلی فرد ادمی انقلابی مذهبی وخداشناس است وهمواره مخالف کارهای تحقیرامیز وبچه گانه است شاید اظهارات ایشان عامل بیداری مردم مغان باشد که به افرادی رای ندهند نمایندگان درمورداودرگوشی باهم حرف بزنند بالاخره مغان هم جزواردبیله .واینو باورکنید که هیچ گاه به خاطرمخالفت افضلی فرد بامنطقه ازادشدن مغان مخالفت نمی شود منطقه ازاد باید بارای اکثریت نمایندگان تصویب بشه .هرنماینده ای بگوید من این کار یااون کارراکردم دروغ می گوید .هیچ گاه به خاطریک نماینده منطقه ای راازادتجاری نمی کنند .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. آزاد مرد اردبیل گفت:

  سلام بر آقای افضلی فرد
  سوابق شما برای همه معلوم است که همیشه خواستار سرکوبی مغان بوده اید و در این راه تلاش های بسیار نموده اید. ما از بس مخالفت بیجا با مغان دیدیم و شنیدیم که دیگر خسته شدیم. متاسفانه برخی از مسولین ما در اردبیل بسیار تنگ نظرند و چشم دیدن پیشرفت مغان را ندارند در حالیکه بعنوان مرکز نشینان استان باید به فکر پیشرفت شهرهای استان باشیم نه اینکه آنها را به عقب برانیم. حق را باید گفت.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. از اردبیل گفت:

  من کاری به کارهای برومند ندارم هر چه کرده چوبش هم خورده توچرا در حق مردم مظلوم مغان ظلم میکنی منطقه آزادتجاری حق مردم مغانه یا اردبیل که فقط سیب زمینی داره شناسنامتو دیدی کجایی هستی آقای افظلی فرد از قیامت بترس دوای شما مردم نیست به خود بیایید لطفا

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   هر طوری خواستی حرف بزنی مشکلی نیست ، منتها اسمت یا محل سکونتت را درست بنویس
   فکر میکنی همه مثل خودتند ؟؟!!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • شهروند پارس آبادی گفت:

    یعنی یک اردبیلی هم پیدا نمی شود که مخالف باشه ؟ استغفرالله
    ممد فکر میکنی همه مردم اردبیل موافق با نماینده هاتون هستن؟
    نه عزیزم . مخالف هم هست . اینم یکی از مخافین بود که نوشته از اردبیل . بجای مسخره کردن و تیکه انداختن که محل سکونتتو درست بنویس بگو راست میگی جناب از اردبیل موافقم . نه اینکه مسخرش کنی.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ممد گفت:

     شهروند پارس آبادی مطالب را قاطی هم نکن لطفا
     بسیاری از اهالی اردبیل با این نمایندگان مخالفند همین نماینده با ۴۰ هزار رای از جمعیت ۷۰۰ هزار نفری حوزه انتخابیه اردبیل انتخاب شده است یعنی بسیاری از مردم مخالف اینها هستند
     من خودم بیش از همه مخالف ایشان و همچنین حقیقت پور هستم هستم

     منتها قرار نیست بخاطر مخالفت با فردی ، حرفهای دروغ را نسبت دهیم
     کامنت بالایی را اگر بدقت بخوانی متوجه میشوی که عین ادبیات خود شماهاست .

     شهرستان اردبیل حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که تنها ۵۰ هزار نفر در روستاها هستند و حدود نصف روستاهای اردبیل سیب زمینی کاشته میشود یعنی نهایتا ۳۰ هزار نفر با کاشت سیب زمینی درگیر است که نسبت به جمعیت شهرستان رقم پایینی است و اگر چند روزی اردبیل زندگی کرده باشید اصطلاح سیب زمینی درمیان ساکنان این شهر کاربرد ندارد و این اصطلاح تنها در این سایت توسط کامنت نویسان مخالف مرکز استان مورد استفاده قرار میگیرد

     Thumb up 0 Thumb down 0

 7. آزادمرد مغان . UNITED STATES گفت:

  سلام بر دکتر افضلی فرد .
  سوابق شما بر همه عیان است که فردی انقلابی و مذهبی و پیرو خط امام و پشتیبان ولایت فقیه هستید. وتمام فرمایشات شما قبول و بنده بعنوان مطبوعاتی از روشنگری شما بزرگوار تشکر میکنم . پارساباد به سوابق آدما کاری ندارد و نمایندگان و کاندیدای پارساباد اخلاق مدار نیستند . باید خودشان سرنوشت خود را تعیین کنند که متاسفانه این انتخاب خودشون است . ضمنا اگه جسارت نشه در رابطه با پارساباد از مغان استفاده نشود . مغان صرفا به گرمی اطلاق میشود و از معلم محترم منصف اگر علف پارساباد به دهنت شیرین اومده گویا در اداره ی شما معلم اضافه دارند میتونی انتقالی بگیری و در خدمت برومند لندن گرد باشی و با ایشون بری لندن و جاهای دیدنی دنیا . درود بر دکتر افضلی فرد به جهت روشنگری خودشان .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • عباس ROMANIA گفت:

   آقای به اصلاح آزاد مرد
   اگه مرد بودی اسمتو مینوشتی اولا
   دوما این حرفکه پارس آبادی ها اخلاق مدار نیستن از دهن تو و امثال تو و نماینده های تو گنده تره
   یه جوری میگه سوابق انقلابی افضلی فرد که انگار مغانی ها تو انقلاب نقشی نداشتند.
   شهدای مغان و افراد شناسنامه دار انقلابی مغان همه جا شناخته شده هستند.

   وقتی تو هنوز شیر میخوردی همین برومند تو جبهه سومار برای رزمندها درس ولایت فقیه می داد.
   همین برومند ترکش تو کمرش داره وقتی افضلی فردها پشت جبهه آسوده نشسته بودن و برای خودشون سوابق درست می کردن برومند خط مقدم بود.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. وحيدي گفت:

  دورد بر برومند نمایندی که در مقابل اردبیلیها ایستاده

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. تحصیل کرده مغان گفت:

  شما را به خدا منطقه مغان را از دست برومند نجات دهید،مغان به فلاکت نشسته،من پارسابادی هستم بیله سواری ها چرا فرماندار شهردار رییس اداره بهزیستی از پارساباد انتخاب شده؟خودتان همچین ادمهایی ندارید یا برومند صلاح دیده؟چرا هر چی مدیر با عرضه در پارساباد هست عزل میشود،چرا اطلاعات کاری نمیکند؟چون اینجا مغان است،اگر مردم مغان فرد لایق انتخاب میکردند پارساباد در این روز نبود،بعد از سالها شهردار داشت به پارساباد میرسید عزل کردند،اخر ای مردم شما که قرار است در پارساباد بمانید چرا جلوی ترقی شهر را میگیرید چرا به فرزندان خود به اینده انها خیانت میکنید،………..

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • حامد مغان گفت:

   تو اگه واقن پارس ابادی هستی ادرس بگو بیام ببینمت
   دوما شهر بیله وار چه ربطی به ما داره شوری شهر بیله سوار چن روز عزل شد نکنه اونم کاره برومنده
   مسه برومند تو کل اردبیل نیس و نخواهد بود

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ramin گفت:

   تو خوده ممدی شیطون

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • بیله سوارلی گفت:

   با سلام.دقیقا به نکته مهمی اشاره کردی.برومند اصلا نماینده خوبی نیست.همانطور هم که افضلی فرد در موردش گفته معلومه چیزی هست.فقط وعده وعید انتخاباتی بیجا.بیله سوار روزبه روز عقب میره دلیلشم این برومند هستش.به امید خدا اسفند ماه برومند رای نمیاره ایشالا.به امید استانی آباد در کنار مغانی های غیور و شیرمرد .اردبیلی و خلخالی و مشکینی نداریم هممون یه استان هستیم.تبریز مگه شهرهاش اینطوری میکنه نه والا ۱۳ تا هم شهرستان داره.بیایید به فکر پیشرفت باشیم نه جنگ قومی و قبیله ای.من هم یک مغانی هستم مثل همه شماها.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • رجب گفت:

    جناب آقای بیله سوارلی
    میدانید مسئولین رده بالای استانی توسط نماینده محترم (برومند) انتخاب شده و بر اساس پافشاریهای مختلف همین بیله سواری ها میر کل شده

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • محمد - مغان گفت:

    اردبیلی اینقدر بزدل و ترسو ندیده بودم! بیله سواری قلابی؛ تو اگه بیله سواری بودی نمیگفتی {در کنار مغانی های غیور}!!!
    این دفعه رو بدجوری خیط کاشتی، برو به سیب زمینی هات برس که شاید این دفعه آذربایجان لطفی کرد و پس نفرستاد تا شما هم واسه منطقه آزاد شدن و داشتی چیزی برای صادرات بهانه ای داشتین!

    Thumb up 0 Thumb down 0

 10. معلم منصف گفت:

  درود بر برومند که یکه وتنها در مقابل اردبیلیها ایستاده مامردم گرمی واقعا دوست داریم تورا خدا نزار حق مردم در ازادتجاری را بخورند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. اردبیلی گفت:

  تانباشد چیزکی مردم نگویند چیزها.حتمانماینده پارس اباد موردی داره که اقای افضلی فرد باقاطعیت درموردایشان حرف می زند برومند دراین دوره باهزاران واسطه وسفارش ودعا ونیایش نماینده شد اگرموردی نداشت چرانماینده تهران که نخبه سیاسی تمام عیاربه شمارمی اید مقتدرانه اعتبارنامه برومند رازیرسؤال برد وکاربه جایی رسید که اعتبارنامه .ایشان را به صورت محرمانه ودرجلسه غیرعلنی موردبررسی قراردهند .تازه اگر به انتصابات برومند درمغان دقت کنید ماهیت ایشان بهترمعلوم خواهد شد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • حامد مغان گفت:

   با سلام عزیز دل نیازی نیس اردبیلا به فکر مغانیا باشن شماها برین فکر پل های روگذرتون باشین که بودجه کدوم شهر رو بخورین تا یه پل روگذر دیگه بزنین
   بعدش شما به کی میگین افضلی فرد که خودش چن باری از حرف زدن ممنوع کردنش
   بعدش چرا دیگر نماینده ها و مردم نمیگویند شما اردبیلا و نماینده افضلی فرد میگویید؟؟
   چرا دیگر نماینده ها چیزی نمیگن

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد گفت:

    حامد حتی بچه های دبستانی هم میدانند که ساخت پل توسط شهرداری انجام میشود و دولت ریالی به شهرداری های مراکز استان نمی دهد بودجه شهرداری از طریق عوارض و ساخت و ساز توسط خود اهالی شهر تامین میشود
    اما متاسفانه تو هنوز این بدیهیات را هم نمی دانی !!!!
    یکمی اطلاعاتتو زیاد کن
    همینطوری الکی حرف نزن تو فقط میخواهی بر علیه مرکز استانت حرف بزنی دیگه به راست و دروغ بودنش کاری نداری !!!!
    واقعا که !! حامد خان !!!!!!
    حامد خان امیدوارم روزی استانداری این استان بشی تا بدانی که تقسیم بودجه در این استان بر خلاف همه استانها همیشه بهنفع شهرستانها و به زیان مرکز استان است > حیف که حالا چشماتونو به واقعیات بستید و نمی خواهید ببینید !!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • حامد مغان گفت:

     ممد اره تو همه استانها همونطوریه که تو میگی درسته ! ولی تو اردبیل نه !
     اخه این اردبیل شهرداری چقد درامد داره که این همه پل میزنه و کار میکنه چرا شهرداریهای تبریز اصفهان نمیتونن
     من ک سایت همه شهرهارو میخونم میبنیم این وسط بودجه خوری میشه تو ادربیل

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • ممد گفت:

      بیشتر مشکلات شهر اصفهان برطرف شده است و شاید نیازی نمی بینند که کار کنند
      اما شهرداری تبریز اگه کار نکند بی عرضه است و چون خودشان را بهترین فرض میکنند و مغرورند معلومه روز بروز عقب خواهند ماند همچنانکه در سالهای نه چندان دور دومین بودند در کشور ،اما حالا از هر لحاظ زیر پنجم هستند حتی شیراز هم از آنها جلوتر زد

      اما شهرداری اردبیل در ۴ سال گدشته که دست همشهریان شما افتاده بود تعطیل بود حتی در ۴ سال گذشته یک پل ساخته نشد هیچ خیابانی در مرکز شهر بازگشایی نشد البته در حاشیه ها خیابانها و بزرگراه احداث گردید مشکل ترافیک به مشکلی اساسی تبدیل شد
      درامدهای سالانه بالای ۳۰۰ میلیارد تومنی را که توسط جیب ساکنان شهر تامین میشد با کارهای روبنایی همانند تعویض جداول شهر و رنگ امیزی و اسفالت حیف و میل شد

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • ممد گفت:

      حامد مغان بلطف همشهریان شما که با فروش محصولات کشاورزی شان ، مشغول ساخت و ساز در اردبیل و ساخت برجها و ساختمانهای بزرگ در اطراف شهر و بالطبع تخریب زمینهای بقول شما سیب زمینی سرطانزا ، هستند و بابت هر ساختمان ۶ واحدی صدها هیلیون تومن تنها بابت پروانه احداث تقدیم شهرداری اردبیل می کنند و در امد سالانه شهرداری اردبیل بالای ۳۰۰ میلیارد تومن میرسد
      من هم بنوبه خودم از همشهریان شما سپاسگذارم

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • حامد مغان گفت:

      ………
      دوما تبریز هر چی باشد از شما بهترینه و جزو ۳ شهر بزرگ و توریستی ایران و خاورمیانه میباشد
      بعدش خاک تو مخت کنم همین بدری بود اردبیل رو شکل شهر کردش مگه قبل بدر ی اردبیلا میدونستن پل روگذر چیه؟؟ هی بودجه شهرهارو خوردین پل زدین
      اره همشهرهای من شهرنشینن میدونن قوانین رو باید رعایت کنند مسه شماها دهاتی نیستن که غیر قانونی و به خاطر چن میلیون قانون رو زیر پا بزارنند و بعد مسه شماها نیستن به خاطر ۵ تومنی تاکسی دعوا کنند از این پولها خیلی صدقه میدیم تا انسانهای مسه شماها به جای برسین
      خدا رو شکر اینو خودت اعتراف کردی که با پول همشهرهای تو اردبیل پیشرفت میکند این پولها برای ما مغانیا مسه صدقه دادن هستش خخخخ

      Thumb up 0 Thumb down 0

    • محمد - مغان گفت:

     شهرداری های کشور عموما مستقل از دولت هستن، اما:

     ماده ۹۰، بند ۳، تبصره ۳ قانون شهرداری ها می گوید:

     شهرداریهای سراسر کشور مکلفند علاوه بر اعتبارات دولتی، حداقل هشتاد درصد از عوارض و درآمدهایی را که از حریم استحفاظی شهرها‌کسب می‌نمایند با نظارت فرمانداری و بخشداری ذیربط در جهت عمران و آبادانی روستا‌ها و شهرکهای واقع در حریم خصوصاً در جهت راه‌سازی، ‌آموزش و پرورش، بهداشت، تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی هزینه نمایند. (الحاقی ۱۳۷۲/۱۲/۱)

     ممد؛ اگه شهرداری ها کلا مستقل هستن، پس {اعتبارات دولتی} چی هست؟؟
     چرا خودت رو علامه دهر و بقیه رو بیسواد میدونی؟؟ واقعا تو خجالت نمیکشی؟؟!!!!!!!!!!!!

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • ممد گفت:

      محمد – مغان ، من خودمو علامه دهر نمیدانم اما متاسفانه اطلاعات تو واقعا کم است
      و در این مورد بخصوص نیز ، حداقل از شما که تحصیلات عالیه هم دارید انتظار نمی رفت که این مطلب بدیهی را قبول نداشته باشید

      اولا منابع اعتباری شهرهای مختلف را مطالعه کنی بد نیست . خوشبختانه منابع اعتباری همه شهرها به تصویب شورای اسلامی همان شهر میرسد و در دسترس عموم قرار میگیرد

      اعتباراتی که وزارت کشور برای شهرداری های کشور در نظر میگیرد اولا کم است

      ثانیا برای کمک به شهرداری شهرهای کوچک و کم برخوردار است و گرنه طبق قانون شهرداری ها وظیفه دولت نیست که بودجه شهرداری ها را تامین کند و در استان اردبیل بغیر از شهر اردبیل به همه شهرها اعتبار دولتی اختصاص می یابد البته اعتباری ناکافی . بعنوان مثال به گرمی شما امسال ۳/۵ میلیارد تومن اعتبار دولتی داده اند

      ثالثا – برای بعضی پروژه های شهرهای بالای ۱ میلیون جمعیت اعتبار دولتی در نظر گرفته میشود مانند مترو در شهرهای اهواز و تبریز و تهران و…

      رابعا – برای شهرداری های مراکز استان بودجه دولتی نمی دهند تنها ممکن است به پروزه های مخصوصی کمک دولتی شود
      بودجه شهرداری اردبیل برای سال ۹۴ مبلغ ۳۱۴ میلیارد تومن پیش بینی شده است که از این مبلغ تنها ۸ میلیارد تومن بعنوان کمک دولتی در نظر گرفته اند که ریالی تخصیص نیافته است
      بودجه سال ۹۳ شهرداری اردبیل ۲۸۵ میلیارد تومن بود که تنها ۴ میلیارد تومن کمک دولتی بود برای خرید نردبان ۵۶ متری آتش نشانی که آن هم تخصیص نیافت

      Thumb up 0 Thumb down 0

    • محمد - مغان گفت:

     ممد؛
     تو دقیقا گفتی {دولت ریالی به شهرداری های مراکز استان نمی دهد} ولی برخلاف نظر حضرتعالی، برای سال ۹۴ شورای شهر اردبیل در کنار بودجه ۳۱۴ میلیارد تومانی از درامدهای شهری، ۲۲ میلیارد هم کمک دولتی در نظر گرفته شده است. تو ۲۲ میلیارد تومن رو ریال به حساب نمیاری؟
     چرا دروغ میگی؟ چرا؟

     Thumb up 0 Thumb down 0

    • محمد - مغان گفت:

     ممد
     ادعا کردی در ۴ سال گذشته که شهرداری اردبیل دست مغانی ها بود هیچ پلی ساخته نشد. پس گوش کن:
     ۱-شروع به ساخت پروژه زیر گذر نادری با ۶۰۰ متر طول و ۸ متر عرض در سال ۹۲
     ۲-شروع ساخت پل روگذر خیابان داروپخش با ۳۸۰ متر طول و ۱۱ میلیارد تومان بودجه در سال ۹۳
     ۳- شروع به ساخت ورزشگاه ۵۰۰۰ نفری در سال ۹۳
     ۴- شروع مطالعات خط بی آر تی سریع السیر در مسیر خیابان امام از سال ۹۳
     ۵- نهایی شدن و تصویب طرح پل ایستگاه سرعین – میدان قدس در سال ۹۳
     ۶- رینگ پیاده رو شورابیل از سال ۹۳
     و……..
     اگه در اردبیل سکونت داشتی و از راه دور شهرت رو کنترل نمیکردی، دهها خیابون جدید رو هم میدیدی ولی چون ادعای پروژه های بزرگ کردی، اونها رو ذکر کردم. بیشتراین کارها در زمان آقای بدر که مغانی هست انجام شده پس لطفا خواهش میکنم همه رو مثل خودت حساب نکن و اگه واست ممکنه کمتر دروغ بگو.
     در ضمن ذکر کردی تبریز از هر لحاظ حتی از شیراز هم عقب تر شده! البته تقصیر تو نیست، چون اگه تبریز رو دیده بودی این حرفها رو نمیزدی. تو اگه فقط ۶ ماه پیش بعضی از شهرکها و محلات تبریز رو با الانش مقایسه میکردی، از اوج پیشرفت پروژه های عمرانی هاج و واج میموندی!
     من متعجبم تو با اینکه قدرت تجاری، سیاسی، ساخت و ساز، ….تبریز رو میدونی، چطور میتونی همچین ادعای مضحکی درباره تبریز بکنی؟؟ شاید هم به عمرت تبریز رو ندیدی و از دهن این و اون شنیدی که در اینصورت تقصیری بر تو نیست.
     راستی؛ گفتی تبریز در سالهای نه چندان دور دومین بود، جسارتا تبریز معروف به شهر اولین هاست. این رو صرفا واسه افزایش اطلاعات عمومیت گفتم و منظور خاصی ندارم.

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • ممد گفت:

      ۱- زیر گذر نادری ، همان پل قدیمی نادری روی بالیخلو است که از بخشی از قسمت رودخانه بعنوان عبور خودرو استفاده شده است و به دروغ بعنوان پروزه زیر گذر نام گذاری شده است
      ۲-پل داروپخش یک پل استاندارد روگذار است که تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد یعنی فعلا کار زیادی صورت نگرفته تنها کلنگ زنی شده است
      ۳-ورزشگاه حتی کلنگ زنی هم نشد تنها در روی کاغذ تصویب شد
      ۴ – مطالعات هم که میتوانست در عرض چند ماه عمل بشه در زمان ایشان تکمیل نشد
      ۵- پل ایستگاه سرعین حتی کلنگ زنی هم نشد و هنوز هم کلنگ زنی نشده است و گرنه تصویب ان کاری نیست در اردبیل دهها تقاطع غیر هم سطح در روی کاغذ تصویب شده که بدرد نمی خورد و طرح های روی کاغذ مشکل ترافیک را حل نمی کند
      ۶- از ۷ کیلومتر رینگ پیاده رو حدود ۳ کیلومتر در زمان ایشان انجام شده است و ادامه ان فعلا کار می کنند

      این در حالی است در زمان شهردار قبل ۵ پروزه تقاطع غیر همسطح همزمان شروع و در عرض یکسال افتتاح شد و چندین بزرگراه بصورت همزمان و ضربتی احداث گردید

      ( تبریز شهر اولین ها ) شعاری است که برای بعضی ها ساخته شده است تا با این شعارها عشق و حال کنند و گرنه با حلوا حلوا گفتن دهن آدم شیرین نمی شود
      تبریز روزبروز از اصفهان مشهد و کرج و شیراز و حتی از اهواز و اراک نیز عقب می ماند و این باعث تاسف است
      و گرنه من میتوانم بیش از شماها تبریز را تعریف و تمجید کنم که با تعریف خالی مشکلی حل نخواهد شد

      Thumb up 0 Thumb down 0

 12. افظلی اربیلی سابقه اردبیل راشما وافراد تنک نظر مثل جنابعالی می دانند که اردبیل چه است ومی شود اما شما ومسولین استان چشم دیدن شکوفای شهرستان پارس آباد را ندارند حرف های بیمورد که درمورد ودرغیاب آقای برومند زده اید دروغ محض بوده وهمکی حرف شما واهی بوده واست وحرمت خود را نمی دانید لااقل حرمت استان را نگهدارید اینقدر دری وری نگوید

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   این که یک واقعیت است که در مجلس چهارم با اعتراض تعداد زیادی از نمایندگان از جمله باهنر نایب رییس فعلی مجلس و غریبانی و بقیه به اعتبار نامه ایشان ، اعتبارنامه ایشان با رای قاطع رد شد و از مجلس اخراج شد

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • بابانوئل گفت:

    آقای آزادمرد القابی که به آقای افضلی فرد انتصاب کردید باشخصیت ایشان زمین تاآسمان فرق دارد باورندارید دوران مدیریت ایشان در بنیاد را بررسی کنید ویا سرانجام کار برادرش در دادگاه را بررسیکنید خیلی چیزها برایتان روشن خواهد شد !!!!
    درودبربرومند………………

    Thumb up 0 Thumb down 0

 13. بابانوئل گفت:

  آقای افضلی فردوام بانک سپه را مانند سنوات گذشته تمدید کردید ؟!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. گرمیلی(مغان عاشیقی) گفت:

  به قول فارس ها: هیچ گربه ای برای رضای خدا ماهی نمی گیره
  آقای افضلی فرد شما هم از این قاعده مستثنی نیستید.
  از تلاشهای شما به خاطر حذف منطقه آزاد تجاری مغان نیز تشکر میکنیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. نادر گفت:

  آقای افضلی فرد
  دم از قانون می زنی مگر انتخاب مدیر جزء وظایف نمایندگان است ….؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. یک نفر گفت:

  نه افضلی فرد ونه برومند لایق مجلس نیستند افضلی فرد فقط دستکال یزدی همراهش است وبرومند هم لیاقت سساستمدار شدن را ندارد واینها به سطح فکر پایبن ایتان اردبیل برمبگردد که هر از راه رسید ه ایی را به عنوان نماینده انتخاب میکنن
  رییس دارلقرات بودن به چه دردی میخوره که این مردم اردبیل به این شخص رای داده اند وقتی تظاهر و بی لیاقتی جای تحصیلات عالی و قدرت مدیریت را بگیرد آخرش این است و متاسفانه مردم استان اردبیل هک فقط عاشق افراد با ظاهر مذهبی و دورو هستند ونتیجه امتخاب افراد بی لیاقت است البته بجز یک شهر تمام منتخبین مجلس استان اردبیل به درد جرز لای در هم نمیخورند
  و نهایت سرنوشت بک ملت را خودشان تعیبن میکنند و این مردم هستند که با ابن انتخاب نابخردانه این سرنوشت را برای خود رقم زد ه اند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. همشهری گفت:

  به فکر نفت مغان نیز نباش !
  نفت مغان اگه به نسل های آینده بماند بهتر از آن است که خرج اردبیل و آبادانی کویر ها شود !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. همشهری گفت:

  آقای افضلی فرد چرا گرمی را از منطقه آزاد حذف کردید ؟؟؟!!!
  مگر مقام معظم رهبری نگفتند که گرمی محروم ترین شهرستان است؟؟؟
  چرا بعد از فشار مردمی مغان به ناچار فقط حدود ۵۰۰۰ هکتار آنرا تایید کردید که خودتان نیز می دانید با ۵۰۰۰ هکتار گرمی هیچ گونه تحولی نخواهد داشت .
  اگه به سوابق گذشته تان (مسئول دارالقرآن و … ) می نازید ! وضعیت کنونی شما مهم است که نه تنها به قرآن و فرمایشات مقام معظم رهبری عمل نمیکنید بلکه با کینه و برای جلب توجه افرادی کوته فکر ! در جهت حذف گرمی از منطقه آزاد فعالید !!! چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  آیا تلاش های امام جمعه محترم و … نبودند گرمی را الان حذف کرده بودید ؟؟؟ اگه دروغ می گوییم خلافش را ثابت کن تا بدانیم واقعا مردم مغان را دوست دارید ؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   در نقشه اولیه همان طرح مغان تا ساوالان بیش از ۴۰ هزار هکتار از شهرستان گرمی در محدوده بود و کاربری صنعتی منطقه ازاد کلا در گرمی بود و بر خلاف بیله سوار و پارس اباد همه نقاط مرزی گرمی در محدوده بود

   اما شماها چه کردید ؟؟؟
   اعتراضها نمودید بر علیه کاربری های مهم گردشگری و زراعی
   واقعا فکر میکنید اگر منطقه آزاد این ۲ کاربری نداشته باشد میخواهد چه کند ؟؟؟
   میخواستید تنها شهر خودتان جزو محدوده باشد و لاغیر

   حالا این شد
   هم کاربری گردشگری تبدیل به منطقه ویزه گردشگری شد که با مدیریت جداگانه اداره میشود و قطعا به زیان منطقه ازاد خواهد بود
   هم کاربری صنعتی که در گرمی بود حذف شد

   Thumb up 0 Thumb down 0

 19. shayan گفت:

  برومند خوب شما را چزونده دست مریزاد برومند، شما نمایندگان اردبیل مخالف توسعه مغان وشهرستانهای استان می باشید تمامی مردم شهرستانهای استان از زیاده خواهی شماها ناراضی اند شما همه چیز را برای خود می خواهید اردبیل وپارس آباد را قبل وبعد از استان شدن اردبیل در تمامی زمینه ها مقایسه کنید ببینید چه ظلمی در حق پارس آباد شده(کلش واس ماس)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. شهروند پارس آبادي گفت:

  یاشاسین حبیب برومند.
  معلومه خیلی جو ورداشته این افضلی فرد رو . معلومه برومند کاری کرده که نمیتونید جای خود بنشینید . برومند خلع لباس شد نه به دلایلی که شما گفتید. امام جمعه پارس آباد فوت کردند نه بخاطر برومند. جناب افضلی فرد شما که زر اردبیلی هستید شما از کجا میدانید امام جمعه پارس آباد کریمی چرا و چگونه فوت کردند؟ منکه پارس آبادی هستم بهتر میدانم یا شما ؟ پس ندانسته حرف نزنید .
  آقای افضلی فرد امثال شما که میرن نماینده میشن جز تباهی منطقه مغان چیزی را بدست نمی آورند .
  برومند تنها کسی بود و هست که از منطقه مغان جانانه دغاع کرد و میکند .
  حتی استان شدن مغان را مطرح کردند .
  حتی پیوستن مغان به آذربایجان شرقی را مطرح کردند .
  کدام نماینده مغان این چنین طرحی را پیشنهاد دادند؟موسوی؟
  دل شیر میخواهد این چنین طرح هایی را مطرح کنید .
  برومند الحق الانصاف بهترین نماینده استان هستن .
  بنده به عنوان شهروند پارس آبادی حرف های شما را رد و فاقد هرگونه ارزش و اعتبار قانونی میدانم . چرا که شما چون کارهایتان باب میلتان رو به جلو پیش نرفته عصبانی و ناراحت هستید و اینطور هجمه و بی عدالتی و دور از ادب و نزاکت را در حرف هایتان بکار میبرید . که از یک نماینده استان از شخصیت یک نماینده امثال شما به دور است . باشد که درس عبرتی باشد برای امثال شماها که در دوره های بعدی چنین اشخاصی وارد مجلس نشوند که امثال شما به یک روحانی توهین و ارزش های معنوی را زیر پا بگذارید .
  بنده به عنوان یک شهروند پارس آبادی حرفهای شما را نادیده میگرم تا در سخرانی های بعدی الفاظ خود را با نظم بهتری بیان کنید . « و من الله توفیق »

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   آره راست میگی
   استان مغان را مطرح کرد

   اما ممکن است روزی استان مغان ایجاد شود اما به مرکزیت مشکین شهر یا گرمی

   تنها یک مرکز استان در کشور نام ببرید که در نقطه صفر مرزی قرار گرفته باشد آنگاه میتوانید باور کنید که شهر موردنظر شما نیز میتواند مرکز استان باشد

   نزدیکترین مرکز استان به نقطه صفر مرزی در ایران ، اردبیل است که ۳۵ کیلومتر با مرز فاصله دارد
   که ان هم بخاطر مسایل امنیتی بغیر از ۲ روستای مرزی بقیه روستاهای مرزی شهرستان اردبیل را به نمین الحاق کردند

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • محمد - مغان گفت:

    لازم نیست با تحریک احساسات پارس آبادی ها، اونها رو از ما گرمیلی ها و یا شهرهای دیگه مغان جدا کنی؛ مغانی ها همیشه با هم بودن و خواهند بود.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • شهروند پارس آبادی گفت:

    ممد خودت میگی ممکن است روزی استان مغان ایجاد بشود بعد میگی به مرکزیت مشگین یا گرمی ؟ اینو باش استان مغان به مرکزیت پارس آباد ایجاد خواهد شد . چون پارس آباد پتانسیل هرچی رو داره . استان اردبیل یا بهتره بگم شهر اردبیل ۹۰ درصد وابسته به پارس آباد هست . پس درنتیجه پارس آباد هم مرکز استان خواهد بود . پارس آباد خوب امثال شماهارو منفجر کرده و میکنه . خیلی خوشحالم بخاطر این موضوع . الحق الانصاف ما باید و باید از توابع آذربایجان شرقی بودیم . چون اصلا با اردبیلی ها سازگار نیستیم . خون ما به طرف آذربایجان شرقی جاری هست نه اردبیل . اصلا حرفی که میزنی فکر نمیکنی. همینجوری میگی . والا . خخخخخخخخخخخخخخخخخخ

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • ramin گفت:

    عقل نداری که تو نقشه ببینی بدترین جاهای مرزی ایران مرکز استان هستن و از دید کارشناسیان مناطق مرزی بهترین جا برای سرمایه گذاری هست نه گوهستان اردبیل.بوشهر لب مرز دریایی بندر عباس چابهار فرقی هم نمیکنه دریا یا زمینی .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ممد گفت:

     بوشهر کنار دریای بین المللی است و با هیچ کشوری نقطه مرزی ندارد.
     هیچ مرکز استانی در نقطه صفر مرزی قرار ندارد
     نزدیکترین مرکز استان در ایران شهر اردبیل است که ۳۵ کیلومتر با نقطه صفر مرزی واقع است

     Thumb up 0 Thumb down 0

    • ممد گفت:

     رامین جغرافیات هم مثل اینکه خیلی ضعیفه

     مگه چابهار هم مرکز استانه ؟؟؟؟؟؟
     بوشهر و بندرعباس بندر هستند در کنار خلیج فارس که یک دریای بین المللی است و با هیچ کشوری هم مرز نیستند

     هیچ مرکز استانی در نقطه صفر مرزی وجود ندارد
     نزدیکترین مرکز استان به نقطه صفر مرزی شهر اردبیل با ۳۵ کیلومتر فاطله از مرز می باشد

     Thumb up 0 Thumb down 0

   • حامد مغان گفت:

    ممد باز تو حرف زدی
    مشگین یا گرمی خخخخ خدا بهت شفا بده ممد مگه خودت نمیگفتی ملاک استان شدن جعمیت شهرش میباشد تو بگو کدوم از این شهرها نصف جعمیت پارس اباد هستند یا باز جو برداشته تو را خخخ
    خیلی شهرها هستش که مرزی هستن و استان هم هستن حالا من نمیدونم تو چرا همه چی رو تو اردبیل میبنی ؟؟؟ بعدش اگه نباشه ما میاریم که وجود داشته باشه یا چش دیدین اینو هم نداری؟؟؟

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ممد گفت:

     حامد اولا شرط ایجاد استان جدید ، داشتن ۱ میلیون جمعیت محدوده استان جدید است و مرکز استان نیز باید تقریبا در مرکز استان باشد که این البته شرط اساسی نیست

     حامد تو اگه حتی یک مرکز استان در کشور نام ببری که در نقطه صفر مرزی واقع باشد من بهت قول میدم که تا حداکثر ۲ ماه اینده شهر مورد نطر تو ، طی لایحه ای بعنوان مرکز استان جدید به مجلس ارسال بشه و تصویب در مجلس هم خود شماها و نمایندگانتان

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • حامد مغان گفت:

      اخه تو که کاره ای نیستی که بخوای به منم قول بدی اگه تو کاره ای بودی یکی از حرفات درست در میومدش
      ممد یادته چه دورغهای ک نمیگفتی
      منطقه ازاد اردبیل الحاق به استارا گردنه حیران و ………نبود پاراساباد در محدوه
      خدا بزرگه مرکز استان هم میشیم استان هم میشیم و …..

      Thumb up 0 Thumb down 0

 21. فیضی گفت:

  افضلی فرد تخلفاتش در زمان تصدی بنیاد شهید اردبیل برکسی پوشیده نیست واز طرف دیگر سواد اکادمیک هم ندارد و برومند حداقل از نظر مردمداری وسلامت نفسانی و مالی بمراتب از افضلی فرد بهتر است

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. ناشناس گفت:

  جناب افضلی فرد شما خود را در جایگاه مصلحان می بینید روح کلام شما آکنده از هرگونه حب و بغض بود آیا غفلت کرده اید از اینکه مصلحان عاری از حب و بغضی هستند؟ خواستم بگویم سخن گفتن از حب و بغض نتیجه اش چیزی جز یاوه گویی نیست آنچه که از جای جای کلمات شما استنباط میشود پیشنهاد میکنم استغفار کن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. ramin گفت:

  این نماینده اردبیل دیگه شورشو در اورده دخالت های بیجای مصطفی افضلی فرد کند زد به استان اردبیل

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. حامد مغان گفت:

  با سلام به همگی
  اقاقی افضلی فرد مردم هم چش دارن و هم گوش نیازی نیس شما مظلوم نمایی کنید و ود را وکیل مردم بدونید و نیازی هم نیس به دورغ گویی بپردازید
  شما همون ادمی هستید که به خاطر سیب زمینی ۲۰۰ تومنی اردبیل پیشنهاد بسته شدن گمرگ بیله سوار رو دادید
  شما همان شخصی هستید که نمیخواستید مغان منطقه ازاد شود و با هر حیله که بلد بودین کار کردین ولی خدای معتال حق رو به حقشان داد
  و کارهای دیگر………..
  در ضمن نیازی نیس ادمهای مسه شما برای مردم مغان دلسوزی کنند تو این ۴ سال کجا تشریف داشتید که حتی یکبار به مغان هم سفر نکرده اید به گفته خودتان که شما شخص دلسوزی هستید خوب تو این ۴ سال نشان میدادید
  مردم دیگر چش گوش خود را پیدا کردنن و شما فکر نکن با چن تا حرفای دورغ و چرت پرت و خود شیرینی و دلسوزی خود در دوره بعد رای بیاورید چون مردم خود اردبیل هم به خوبی شما رو میشناسند
  و در اخر اینو میتونم بگم گذشته ها گذشته به اینده بنگریم یک انسان میتواند در ۱ دقیقه تعغیر ۱۰۰ درصدی بدهد شما اومدین حرف ۲۰ چن سال پیش رو برای مردم بازگو میکنید؟؟؟ در حد یک نماینده نیستید اقای افضلی فرد من نمیدونم مردم اردبیل برای چی به شما رای دادنند؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. ناشناس گفت:

  آقای افضلی چرا می ترکی منطقه آزاد مال پارساباد و.بیله سوار است مگه برومند به تو.چه بدی کرده می سوزی

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • بيله سوارلي گفت:

   یاشاسین برومند نماینده با عرضه به برومند میگن اگه منطقه ازاد حل بشه با صد هزار رای مردم بیله سوار وپارس اباد روبرو خواهد شد

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • شهروند پارس آبادی گفت:

    ۱۰۰درصد

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • عسگر اردبيلي گفت:

    با سلام تاز زمانی که شما از در تعصبات قومی حرف میزنید کار به جایی نمیرسه اگه مغان خوبه پس چرا دسته دسته سرازیر شدید اردبیل بمونید همون مغان برومند جاش مجلس نیست منطقه پارس اباد و بیله سوار به خاطر کار های این فرد نالایق ضرر خواهد کرد

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • حامد مغان گفت:

     اگه شماها بزارید تو مغان چیزی بمونه نترس مغانیا هم بمیرین اردبیل نمیان اون دسته از افرادی هم که میان تابعه اطراف (قره داغ۹ میباشند که اومدن اینجا خودشونو گرفتن و دیدن شماها که کور کورانه مانع پیشرفت مغان میشوید به تبریز یا اردبیل اومدن
     در ضمن اگه ۱۰ خانواده به تبریز بره مطمن باش ۱ میاد اردبیل
     اینم یادت باشه روزی بود همه میومدن مغان یادته که تو چن سال جمعیت پارس اباد از کجا به کجا رسید شماها انقد جوش میزنین که اینطوری کامنت میزارین اون موقع باید ماها میگفتیم چرا همه میان اینجا نیان واقعا که براتون متاسفم که در شان یه انسان نیستین و نمیدونین چی بگین
     بعدش نه نماینده شما در شان مجلسه ابرویه نمونه براتون بردن رفته تو مجلس میگه اذریبایجان سیب زمینی اردبیل رو نیخره باید گمرگ بیله سوار بسته بشه خخخخخ ای خدا ببین اینا دیگه کی هستن

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • بهرام گفت:

      خوب است تفرقه بیندازید حکومت کنید.

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • عسگر اردبيلي گفت:

      تاریخ پارس اباد که به پنجاهم نمیرسه باز بیله سوار و گرمی رو بگی یه چیزی حامد دوست عزیزم مطمعنی از ۱۰تا یکی میاد اردبیل اما واقعیت یه چیزه دیگه میگه اردبیل پر شده از مغانی البته قدمشون روی چشم ما مهمان نوازیم شهر اردبیل برای همه هم استانی ها ی عزیز جا داره اما شما به جای تشکر میای و نمک دان میشکنی اگر نماینده شما نماینده بود حق ابه ارس رو میگرفت همین افضلی فرد بی چاره داره از شما دفاع میکنه اگر ما پنج انگشت خودمنو عسل کنیم و بکنیم دهن شما شما باز قاض میگیری وطن داش دست ما از اول نمک نداشته یاشاسن اذربایجان بیرلیگی

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • رجب گفت:

      جناب آقای افضلی فر
      مگر اردبیل از بدو تاسیس و یا پیدایش نان نور مغانی ها نیست آیا مگر کاسه گدائی شماها از مغان کم رنگ شده جناب نماینده مگر بازار اوت ، یون بازاری پالن بازی اینقدر بزرگ شده که دیگر مغانی هارا نمی پسندید؟؟؟؟؟ مگر مغانی ها توربیه گدائی شماها را پر نمیکنند حالا چی شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • حامد مغان گفت:

      جناب عسگر خان ما دفاع هیچکدوم اردبیلارو نمیخوایم نگهشون دارن برا خودشون
      در ضمن افرین شاید بیله سواری و گرمی باشن ولی پارس ابادی ها هموشون به تبریز میرن و یا تهران در ضمن اینو هم بگم که همین دیگه شماها به این میسوزین که اردبیل چرا با وجود هزاران سال وجود نامش این باشه پارس اباد با کم تر از ۵۰ سال سابقه به چنین پیشرفتهای دست پیدا کنه برا همین دست به هر حیله میزنین که پارس اباد به جای نرسه

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • عسگر اردبيلي گفت:

      با سلام دوستان عزیز حامد و رجب اولا توهین کردن کار خوبی نیست من هم میتونم توهین کنم تاریخ اردبیل مشخصه و با حرفهای شما هم کمرنگ نمیشه مردم اردبیل انقدر فرهنگ بالایی دارند که نیازی نیست من با توهین سخن بگم مردم مغان امروز با استان اردبیل و مردم اردبیل پیوندی تاریخی خویشاوندی دارند بیمارستان های اردبیل پذیرای بیماران مغانی هست و شما دوستان عزیز رو دعوت میکنم یکم واقع بین باشید و دشمنی با اردبیل رو بگذارید کنار با این کارها به جایی نمیرسید

      Thumb up 0 Thumb down 0

    • رجب گفت:

     جناب آقای عسگر اردبیل نام
     اولا” اگر قرار است نزاکت و ادب رعایت شود بایستی حتما” آقای افضلی فر با صراحت در رابطه با آقای برومند چنین اظهاراتی را بیان نمی فرمودند که هرفرد توان اشتباهات و گناه خود در برابر قانون پاسخ گوست. در ضمن ادب و رفتار نیک اردبیل ها را می توان با مراجعه به ادارات دانست که اصلا” نزاکت را رعایت نمی کنندو لا غیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • عسگر اردبيلي گفت:

      سخن من با شما اینه همیشه در هر استانی نصبت به مرکز استان بد بین هستند واین تنها در اردبیل نیست اردبیل خودش چه پیشرفتی کرده که الان شما ارث پدرتونو طلب میکنید جز بزرگ شدن شهر !!!میخوای یه امار بگیرم بدونی چند در صد مردم شهرکهای اردبیل موغانی هستند ؟؟؟وقتی شما از مردم شهر اردبیل سخن میگید اون جمیعت موغانی روهم در نظر میگیرد!!!رفتار نماینده شما در این چند ماه اخیر بسیار زننده هست طوری که ریس مجمع نمایندگان اردبیله و در سایت شخصی خودش نظر سنجی تجزیه اردبیل رو گذاشته؟؟!!ایا این کار ایشان چه معنی میده هر نماینده مستقل از مرکز استان میتونه برای حوزه انتخابیه خودش تصمیم بگیره ایشونچه کاری برای شما کردند ؟؟؟الان ارمنستان داره فاضلاب نیروگاه هستیه خودش رو به اراز میریزه اخیرا ایت الله عملی امام جمعیه اردبیل و همین اقای افضلی فرد در این مورد به مسولاین دولتی هشدار دادند شما یک مطلب بیار که جناب برومند هم در این مورد سخنی گفته باشه همش اردبیل اینطوره اردبیل اونطوره اقایان سایت ازاد لی و کسانی که هی دارید بر علیه مرکز استان مطلب مینویسد هرگز سایتی در ادبیل این طور سم پاشی نکرده که شما میکنید اصلا گیرم اردبیل حق شما رو خورده برید دستتون به هر جایی بنده شکایت بکیند ولی اینرو بدونید هرگز استانی در منطقه صفر مرزی تشکیل نخواهد شد و هرگز موغان شهر (پارس ابد) به تبریز الحاق نمیشه اگر اینطور بود خود تبریز چند روستارو در منطقه اصلاندوز و خدافرین به اردبیل ملحق کرد چون قدرت رسیدگی به اون مناطق رو نداره حالا بیاد شما رو برداره !!!!من باز این سایت و شما رو دعوت میکنم به تعامل با مرکز استان مثل گرمی مشکین خلخال و اگر تعامل نکردید دودش به چشم خودتون میره وسلام یاشاسن اردبیل استانی

      Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید