از مناظره بدون کاندیداهای قدرتمند تا ترک دسته جمعی خبرنگاران

آزادلو : امروز مناظره انتخاباتی در حالی برگزار شد که دو قطب مهم انتخابات از حضور در آن امتناع ورزیدند.

در ادامه این مناظره یعسوب خداداد دیگر کاندیدای انتخاباتی حوزه گرمی بود که به ولی اسماعیلی و سیدحمایت میرزاده دو کاندیدای مطرح شهرستان گرمی که حضور نیافته بودند، پیوست و از ادامه مناظره انصراف داد.

با گذشت دقایق کوتاهی از مناظره خداداد در اعتراض به روند مناظره همراه با چند نفر همراه خود از ادامه مناظره انصراف و سالن اجتماعات فرمانداری را ترک کرد.

مناظره با معرفی کاندیداها و توضیحات مفصل مجری برنامه ادامه داده شد. نکته جالب سوالات مطروحه مناظره بود که از قبل بنا به گفته عوامل مناظره از سوی کارشناسان طراحی شده بود.

بی شک رسانه ها و اصلحاب قلم به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان شناخته می شوند. با این وجود تا ثانیه هایی قبل از شروع مناظره هیچ یک از خبرنگاران از روند مناظره اطلاع نداشته و حتی اجازه پرسش سوالات خود را نداشتند. این در حالی است که باید روند مناظره را خبرنگاران با چالش و سوالات مختلفی ادامه می دادند.

به همین دلیل خبرنگاران شهرستان گرمی در اعتراض به نحوه برگزاری این مناظره به صورت دسته جمعی سالن برگزاری مناظره را ترک کردند. البته نباید از تلاش های فرماندار برای آرامش بالایی که در روند انتخابات شهرستان حاکم است، چشم پوشی کنیم. اما گلایه خبرنگاران در رابطه با این مناظره کاملا بجا، منطقی و البته بحق است.

نظر شما چیست؟

۱۴ نظر

 1. haniyeh گفت:

  این مناظره بی حضور جناب اقای حاج ولی اسماعیلی هیچ لطفی ندارد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. . گفت:

  جناب میرزاده چرا تشریف نداشتن ؟!!! از چی و چه سوال هایی ترس داشتند ؟!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. جوان 17 ساله گفت:

  ببخشید یک سوال از مسولان فرمانداری شهرستان گرمی : مناظره بدون حضور آحاد مختلف مردم به چه درد میخورد ؟ اصلا برای کی این مناظره رو اجرا میکردین ؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. غریبه گفت:

  گرگی که برای چپاول بانکها و نطقه دندان تیز کرده را موقعی مردم خواهند شناخت که دیر است
  وقتی لب وا میکند جز دروغ و تخریب پیزی از زبانش بر نمی آید و برنامه ای خیالی و خارج از برنامه های کشوری

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ناشناس گفت:

  باسلام….در اینجا برام یه سوال پیش امده که خانم رستمی چرا در جلسات از اقای سیدی حمایت میکنه و اینجا هم امده با اقای سیدی مناظره کنه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. آقای قاسمیان ماهیت مناظره با جلسه پرسش و پاسخ فرق دارد در این که خبرنگاران حق پرسش از کاندیدا ها را در جلسه پرسش و پاسخ دارند شکی نیست اما مناظره باید مدیریت شده باشد مثل همین سیاق بالا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. ناشناس ROMANIA گفت:

  من از مشاهده تصویر یکی از کاندیداهای حاضر در مناظره خیلی خوشحال شدم .چون هرچه به ایشان زنگ میزدم یا پیامک می فرستادم .جواب نمی دادند.
  از مردم عزیز مان درخواست می کنم با اگاهی ومطالعه کافی کاندیدای اصلح را انتخاب کنند .ببینند سرنوشت خود وکشوررا به دست چه کسی می خواهند بسپارند . ومواظب فرصت طلبان و کسانی باشند که می خواهند رای ما را نردبان پیشرفت وترقی خود قرار دهند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. بنده خدا گفت:

  ۱-آیا جناب فرماندار اینچنین مناظره ای را قبلا در جاهای دیگر تجربه کرده یانه بنده باشناختی که از فرماندارمحترم وکارشناسان وی که سراغ دارم هیچکدام درپرونده شان ندارند البته بجز اقای محمدی مجری محترم که در دهه هشتاد همکار بودیم بعضا ابتکارات جدیدی داشت به هر حال ایده ای خوبی بود اما ابتر ماند۲- معلومات کاندیداهای حاضر درجلسه مشخص شد بقول یکی ازدوستان گفت والا من خجالت کشیدم از این همه بی معلوماتی نامزدها۳- ماشک نداریم حاج ولی یا میرزاده معنی هلدینگ یا آبستراکسیون را میدانند اماخوبود درجلسه حضور پیدا میکردند نباید به پشتیبانی رای شان به جلسه بی اعتنایی کنند دور از ادب بود۴- رسانه ای ها نباید سالن را ترک میکردند کاش تا آخر میماندند وخروجی جلسه را بدون سانسور دراختیار مردم میگذاشتند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. مردم ROMANIA گفت:

  این مناظره به درد نمی خورد چرا که مناظره در یک سالن بدون حضور مردم چه اهمیتی دارد مناظره باید در رسانه جمعی یاشد تا همه ببینند افراد چه جوری جواب می دهند .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   مناظره در نوع خود ابتکاری و جالب بود بنده که یکی از حاظران در سالن بودم از نحوه مدیریت جلسه توسط فرماندار محترم و مجری توانمند و روابط عمومی خیلی خوشحال شدم،علیرغم اینکه سه نفر از کاندیداهای مطرح در جلسه غایب بودند اما ۵ نفر باقیمانده سوالات و پرسش های خوبی را جواب دادند و به نظرم تو اون ۵ نفر به غیر از دکتر بهاری هیچکدام در حد و قواره نمایندگی نبودند و بنده به جرات میتونم بگم، تو این دوره باید آقایان میرزاده،اسماعیلی و دکتر بهاری تو میدان حضور داشته باشند چون هر کدام از این عزیزان حرفهایی برای گفتن دارند و میشه آینده شهر گرمی را بدست این عزیزان سپرد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 10. کارشناس سیاسی ROMANIA گفت:

  کاندیدایی که رقیب وهواداران کاندیدای دیگررا توهین وتخریب نماید وبه دیگران تهمت ناروا میزند جایگاه ومنزلت خود را زیر سوال میبرد ودر مناظره هم به اخلاق انتخاباتی پایبند نمیباشد

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید