استاندار اردبیل بر افزایش سرمایه گذاری در مناطق محروم تاکید کرد

آزادلو : استاندار اردبیل با بیان اینکه تنها راه رفع معضل و مشکل های مناطق محروم، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال می باشد، گفت : باید انگیزه افراد برای سرمایه گذاری در این مناطق افزایش یابد.

مجید خدابخش ، شامگاه چهارشنبه در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان اردبیل موسوم به پنجره واحد افزود : چشم پوشی از بعضی مواد و تبصره های زاید به عنوان موانع مهم در راه سرمایه گذاران می تواند انگیزه بخش خصوصی را برای سرمایه گذاری در مناطق محروم بالا ببرد.
وی سه شهرستان خلخال ؛ کوثر و گرمی را ازجمله مناطق کم برخوردار استان اردبیل دانست و اظهار کرد: به واسطه معضل هایی مانند بیکاری و محرومیت روز به روز شاهد مهاجرت ساکنان این نقاط به شهرهای بزرگ و کاهش جمعیت ؛ به خصوص در روستاهای این سه شهرستان هستیم.
وی ادامه داد: حمایت بیش از پیش و مضاعف از صاحبان سرمایه که قصد سرمایه گذاری در تولید و ایجاد اشتغال در این شهرستانها را دارند از ضروریات می باشد و به غیر از موارد حساس و دارای اهمیت که با ایمنی انسان ها مربوط می شود باید از مواد و تبصره هایی که سرمایه گذاران را در پیچ و خم های زاید اداری گرفتار می کنند، چشم پوشی کرد.
رییس شورای اداری استان اردبیل همچنین از مدیران ارگانها و اداره های ذیربط خواست در مسایل اداری مربوط به سرمایه گذاری بخش خصوصی از امکانات و فن آوری های پیشرفته و نوین استفاده کنند تا مسیر سرمایه گذاری هرچه بیشتر هموارتر شود.
خدابخش ، افزود:
وی افزود : برای مسایل مربوط به سرمایه گذاری استفاده از مشاوره های افرادی مانند کارشناس و وکیل دارای اهمیت است و بطور یقین از ایجاد گرفتاری ها و مشکل های بعدی در این مسیر جلوگیری می کند.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این نشست که در سالن شیخ صفی الدین اردبیلی استانداری اردبیل ترتیب یافت مسایل و مشکل های تعدادی از سرمایه گذاران بخش خصوصی باحضور خود این افراد مطرح و درباره رفع آنها تصمیم های لازم گرفته شد./ایرنا

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید