استاندار اردبیل: گرمی و خلخال در اولویت تولید اشتغال قرار بگیرد

آزادلو : استاندار اردبیل گفت: شهرستان‌های گرمی و خلخال در اولویت ایجاد اشتغال در استان قرار دارد و امیدواریم با انجام برنامه‌های دقیق و سنجیده از مهاجرت در این مناطق جلوگیری کنیم.

مجید خدابخش ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال استان که در سالن شیخ‌صفی استانداری اردبیل برگزار شد اظهار کرد: شهرستان‌های گرمی و خلخال در اولویت ایجاد اشتغال در استان قرار دارد و امیدواریم با انجام برنامه‌های دقیق و سنجیده از مهاجرت در این مناطق جلوگیری کنیم.

وی گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری بر ایجاد تولید و اشتغال از طریق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محور فعالیت‌های ما خواهد بود و مدیران ما باید به این نکته توجه کنند که اشتغال با توصیه و نصیحت و برگزاری جلسه و سمینار ایجاد نمی‌شود و نیاز به همت بالیی در این حوزه داریم.

استاندار اردبیل تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های هر منطقه در ایجاد اشتغال در آن منطقه استفاده کنیم و باید بتوانیم بعد از نیازسنجی در این مناطق سعی در ایجاد اشتغال پایدار داشته باشیم.

خدابخش افزود: ادارات و نهادهای دولتی نمی‌توانند شغل ایجاد کنند زیرا منابع و امکانات آنها محدود است و ما در این زمینه باید از ظرفیت بسیار بالای بخش خصوصی استفاده کنیم که بسترسازی در این زمینه برای فعالیت بخش خصوصی برعهده نهادهای دولتی است.

وی بیان کرد: باید با مطالعه دقیق نیازهای بازار و ظرفیت‌های موجود را مورد ارزیابی قرار دهیم تا بتوانیم مطابق با این نیازها شغل ایجاد کنیم.

استاندار گفت: امسال ۲۵ درصد از اعتبارات عمرانی را تحت عنوان وجوه اداره شده می‌توانیم در راستای ارایه تسهیلات و حمایت از حوزه‌های اشتغال هزینه کنیم که این مساله ظرفیت ایجاد اشتغال در استان را چندین برابر خواهد کرد./فارس

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید