استاندار: ساختمان گمرک آزادلو باید تعیین تکلیف شود

آزادلو : استاندار اردبیل گفت: ساختمان گمرک آزادلو باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

اکبر بهنام‌جو صبح امروز در جریان سفر خود به شهرستان گرمی مغان اظهار کرد: در حاشیه بازدید از ساختمان گمرک آزادلو شاهد هدررفت بیت‌المال در این محل و فرسودگی ساختمان هستیم که باید موضوع هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه گمرک آزادلو از گذشته دور فعالیت داشته است، افزود: ما پیگیر تعیین تکلیف این گمرک خواهیم بود تا با بازگشایی این گمرک زمینه رونق اقتصادی در منطقه مرزی موران و شهرستان گرمی مغان فراهم شود.

استاندار اردبیل در رابطه با مجتمع فرهنگی- هنری گرمی مغان بیان کرد: با وجود پیشرفت ۹۵ درصدی این پروژه همچنان پس از سال‌ها این پروژه تکمیل نشده که ناشی از کوتاهی صورت گرفته است و باید در سریع‌ترین زمان به بهره‌برداری برسد.

وی در رابطه با انتقال فرمانداری گرمی مغان به این محل گفت: این محل به علت فاصله دور از مرکز شهر برای فرمانداری با مشکلاتی مواجه خواهد بود و برای تصمیم‌گیری نهایی باید با بررسی کارشناسی خروجی این مهم بررسی شود.

بهنام‌جو همچنین با حضور در شهرک صنعتی، مشکلات سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را بررسی و دستور حل مشکل واگذاری زمین به سرمایه‌گذار شیرآلات را صادر کرد.

اکبر بهنام‌جو در جریان سفر به شهرستان گرمی ضمن بازدید از ساختمان مجتمع فرهنگی- هنری این شهرستان دستورات لازم برای تجهیز و بهره‌برداری از این ساختمان را برای نزدیک‌ترین زمان ممکن صادر کرد.

وی از واگذاری ۱/۵ هکتار زمین درشهرک صنعتی این شهر به سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای راه اندازی کارخانه شیرآلات بهداشتی خبر داد و افزود: برای احداث مجتمع خدماتی- گردشگری مقدمات واگذاری محدوده‌ای در دریاچه گیلارلو به سرمایه‌گذار بخش خصوصی  فراهم شده است.

 استاندار اردبیل در بازدید از طرح  بازگشایی چهار راه گرمی دستور بررسی مجدد و ارائه راهکار جدید در خصوص راه‌اندازی این پروژه را صادر کرد.

وی در حاشیه بازدید از ساختمان گمرک آزادلو نیز تصریح کرد: گمرک آزادلو از گذشته دور فعالیت داشته است، اما در حال حاضر شاهد معطل ماندن امکانات دولتی در این محل و فرسودگی ساختمان هستیم که باید موضوع هرچه زودتر تعیین تکلیف و با بازگشایی آن، زمینه رونق اقتصادی در منطقه مرزی موران و شهرستان گرمی فراهم شود.

بهنام‌جو در بازدید از نوار مرزی گرمی نیز ضمن اشاره به شایعات اخیر در خصوص حذف شهرستان گرمی از منطقه آزاد تجاری استان اضافه کرد: مسؤولان ارشد استانی و مجمع نمایندگان استان به شدت در تلاشند تا در صورت تصویب منطقه آزاد تجاری استان، هر سه شهرستان گرمی، بیله‌سوار و پارس‌آباد در محدوده آن واقع شده باشند.

وی همچنین در بازدید از گمرک و پایانه مرزی بیله‌سوار تأکید کرد: تصویب منطقه آزاد تجاری، شهرستان بیله‌سوار را در مسیر توسعه و رشد قرار خواهد داد .

استاندار اردبیل از اختصاص ردیف بودجه مطالعات و اجرا به راهآهن مغان و پیگیری اجرایی شدن این طرح خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این سفر یک روزه استاندار به گرمی مغان از مناطق دریاچه گیلارلو، شهرک صنعتی، پروژه اجرایی چهاربانده شدن ورودی شهر، مجتمع فرهنگی- هنری و ساختمان گمرک آزادلو بازدید شد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید