استاندار: ۱۰۰واحد تولیدی از تسهیلات ویژه در استان اردبیل بهره مند می شوند

آزادلو : استاندار اردبیل گفت: ۱۰۰ طرح و یا واحد تولیدی در این استان امسال در اولویت پرداخت تسهیلات مالی بانک ها با هدف ایجاد زمینه شغلی جدید در استان می باشند.

مجید خدابخش روز پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اردبیل افزود: این طرح ها و واحدها با اولویت بندی به بانک ها معرفی شده و از تسهیلات بانکی بهره مند می شوند.
وی گفت: امسال تاکید اصلی بر اتمام طرح های نیمه تمام است و مدیران دستگاههای اجرایی باید عزم جدی برای نتیجه رساندن طرح های نیمه تمام داشته باشند.
استاندار اردبیل تولید واشتغال را اولویت اول کار و برنامه های قابل اجرای مدیران دانست و افزود: امسال سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده و هر یک از مدیران باید برنامه های خود را در این رابطه اعلام کنند.
سید حامد عاملی ، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل هم در این جلسه گفت: سال گذشته ۱۷ طرح دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد از تسهیلات ویژه برخوردار شدند و امسال هم برای طرح های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی ۲۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی افزود: امسال برای اتمام طرح های نیمه تمام هم توجه ویژه ای خواهد شد تا شاهد تحقق رشد اقتصادی هشت درصدی باشیم.
عاملی با اشاره به راهکارهای پیشنهادی وزارت صنعت ، معدن و تجارت در پرداخت تسهیلات گفت: امسال راهکارهای جدیدی پیشنهاد شده که پس از بررسی این راهکارها متقاضیان تسهیلات به بانک ها برای دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.
وی اضافه کرد: از هفته های آینده کمیته های بررسی واحدهای متقاضی فعال خواهند شد و به محض صدور مجوز از بانک مرکزی متقاضیان تسهیلات به بانک ها معرفی می شوند.
در این جلسه مشکلات برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی بررسی و راهکارهای لازم هم پیشنهاد شد.
در سال گذشته نیز با ارائه حمایت های مالی ۲۴۰ واحد تولیدی در استان اردبیل از رکود خارج و فعال شدند./ایرنا

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید