اظهارات موسوی در رابطه با دست دادن ظریف با اوباما…

آزادلو : نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی دست دادن وزیر امور خارجه با رئیس جمهور آمریکا را دور از انتظار دانست.

حجت‌الاسلام میرقسمت موسوی‌اصل، نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با سیفار دست دادن وزیر امور خارجه با رئیس جمهور آمریکا را دور از انتظار دانست و افزود: آمریکایی که این همه جنایت در مورد ایران مرتکب شده‌اند و به شیطنت خود ادامه می‌دهند؛ دست دادن به‌عنوان نماینده یک ملت با رییس جمهوری آمریکا شایسته نبود.
این نماینده مجلس ادامه داد: تا وقتی که آمریکایی‌ها به سیاست شیطنت‌آمیز خود ادامه دهند؛ ملت ایران رضایت برقراری ارتباط با آمریکا را نخواهند داد.

* فارغ از موضوع حساسیت نادرست برخی از نمایندگان به موضوع دست دادن ظریف با اوباما که بنا به گفته سخنگوی دولت کاملا اتفاقی بوده است، باید نگاه مردم به این موضوع را نیز بررسی کرد. به هرحال ظریف نماینده یک ملت اسلامی و خویشتن دار است که با مجامع جهانی مصالحه دارد. انتشار برخی حرف های ناصحیح از سوی برخی نمایندگان به آقای ظریف نیز در رسانه های مجازی بازتاب معکوسی داشته و مردم را ناراحت کرده است.

با این اوصاف نماینده مردم گرمی نیز با استناد به کدام سخن این اقدام ظریف را ناشایست قلمداد می کند. در حالی که امام علی (ع) می فرماید: با دشمنت مصاحفه کن گرچه او اکراه دارد، چرا که آن از چیزهایی است که خدواند عزوجل بندگانش را بدان فرمان داده است.

نظر شما چیست؟

۵۱ نظر

 1. اب ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  بنده هم با حاج اقا موافق هستم باید به گذشته نگاه کرد امریکا همیشه به فکر خودش هست باید با چشم باز دید داعش و طالبان از کجا امدن تنها ایران امنیت دارد در خاورمیانه امنیت امنیت امنیت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Samad گفت:

  بیانیه برخی نمایندگان روحانی در مخالفت با برجام
  کد خبر: ۵۳۸۳۶۶تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۴ – ۱۲:۲۴ – ۱۱ October 2015
  نماینده مردم گرگان در مجلس از بیانیه جمعی از نمایندگان روحانی مجلس در مخالفت با طرح اقدام متناسب دولت در اجرای برجام خبر داد.

  حجت‌الاسلام سید علی طاهری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبگرزاری تسنیم، از بیانیه نمایندگان روحانی در مخالفت با طرح اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام خبر داد و گفت: ۱۶ نفر از نمایندگان روحانی مجلس بیانیه‌ای را خطاب به نمایندگان مجلس نوشته‌اند که ۴ بند دارد و در این بند مخالفت خود را با تصویب بند مذکور اعلام کرده‌اند.

  وی در خصوص بندهای این بیانیه نیز تصرحی کرد: در این بیانیه لحاظ شده که این طرح خلاف قانون اساسی و نظرات علنی مقام معظم رهبری است و ما نمی‌توانیم با سر افراشته از تصویب آن دفاع کنیم.

  این نماینده مجلس تاکید کرد: همچنین دولت باید در خصوص برجام به مجلس لایحه بدهد و این طرح سبب سوء استفاده دشمنان می‌شود بنابراین با تصویب این طرح در مجلس مخالفیم.

  به گفته این نماینده مجلس، رضا آشتیانی، احمد سالک، سیدمرتضی حسینی، علی‌محمد بزرگواری، مرتضی آقا تهرانی، سید علی طاهری، سید ناصر موسوی لارگانی، حمید رسایی، محمدعلی موسوی خدابنده، مفید کیایی‌نژاد، حجت‌الاسلام امیره کهنوج، میرقسمت موسوی، نصرالله پژمان‌فر، علی‌اکبر ناصری، روح‌الله حسینیان و سیدمحمود نبویان امضا‌کنندگان این بیانیه هستند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. عبابيگلو گفت:

  همشهری های گرامی شما چرا با کلمات و جملات رکیک و بعضاً توهین به جان هم افتاده اید سردبیر محترم قبل از مشاور فرماندار شدن در متن خبر یا گزارش از دولت و دولت مردان حمایت صریح نداشته است . اشتباه بزرگ نگارنده خبر این است که همیشه حق با اکثریت نیست . ” نمونه اش جنگ صفین و واقعه حکمیت ” که آیا در آن واقعه حق با معاویه بود ؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. جوان گفت:

  آقای مسئول سایت،چرا نظر ما را تایید نکردی؟چون به مذاق شما خوش نیامد.رهبرمعظم انقلاب هم اخیراً مذاکره با آمریکارا ممنوع اعلام کردندپس دست دادن هم کار درستی نبوده.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. عبادی گفت:

  بعضی کارهاکه توسط مسئولان رده بالا .اختلاس .تهمت به بزرگان. دروغگویی.چباول مال مردم.غارت نفت .غارت تامین اجتماعی .تصرف اموال ملی کوه ودشت وجنگل ….بدتر است یا دست دادن با اوباما؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. galea hasan khan گفت:

  broo joon madaret be fekre asfalte shahret bash too roo sana na

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. سعید از گرمی میگه گفت:

  نصف جوان های گرمی از بیکاری یا معتاد شدن و یا بخاطر قاچاق مواد مخدر تو زندونن و منتظرن که اعدام بشن اونوقت نماینده گرمی به فکر دست دادن دکترظریف با ریس جمهوری آمریکاست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. سعید از گرمی میگه گفت:

  سیدجان تو فکر زمستونت باش “اسفند”. نگران دست دادن دکترظریف با آقای اواما نباش اگه براش مشکلی داشته باشه خودش حل میکنه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. جانیم مغان گفت:

  آقا من کاری ندارم آمریکا دشمن هست یا نیست
  ولی انتظار دارم آقای موسوی در باره رانت و پرونده سازی شهر گرمی که نمایندشه نظر و بیانیه بده
  یکی نیست بهش بگه سید جان سرت تو کار خودت باشه!!!
  ممنون آزادلو

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. شهروند گفت:

  چرا دلواپسان نارحت هستند . اگر احمدی نزاد این کار میکرد . رسایی سکوت اختیار میکرد. دکتر مرندی چرا با صدام در زمانش دست داد. روح دیپلماسی ایجاب میکند که دکتر ظریف با سران کشورها رایزنی کند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. شاهرخ گفت:

  لطفا آقای موسوی به شهر خودت فکر کن به ما جوانها که با مدرک فوق لیسانس بیکار هستیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. شاهرخ گفت:

  زنده باد ظریف دولت محترم و رهبر عزیزمان
  آقای موسوی اگر کار ظریف اشتباه بود رهبر عزیزمان حتما واکنش سختی نشان می دادند کار ظریف منطقی است لطفا کسی هم اسم شهدا رو نیاره اگر اینجوری باشه جوانان ما بدست عراقی ها شهید شدند پس ما نباید با مسئولین عراقی دست بدهیم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. بيرهمشهري گفت:

  ای کاش اقای موسوی انقد که نگران شایسته نبودن دست دادن اقای ظریف بودید، کمی نگران عملکرد خود می بودید…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. ناشناس گفت:

  زنده باد ظریف

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. بیرمغانلی ROMANIA گفت:

  باز نمایندگان اردبیل کاسه داغتر از آش شدنداز جمله آقایان حقیقت پور و موسوی… اگه واقعا احساس مسئولیت می کنین یه کمی به فکر استان باشین علی الخصوص شهرستان مغان

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. سید گفت:

  دکتر ظریف بخاطر این آمریکا ستارگان کشور شهدا رفتند، حالا شما راححت دست بدین به دشمن نامرد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. آقای خاص گفت:

  خدا سایه این رهبری فرزانه را از سرمون کم نکنه…! همین و بس

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. عدالت گفت:

  حقیقت جان بااسم اصلیت کامنت بگذار ببینیم کی هستی تویک انشای متحجرانه نوشته ای این اقی ظریف بود کهقطعنامه ۵۹۸ صلح بین ایران وعراق رابه سرانجام رساند یعنی هیچ کس دران زمان به زبان انگلیسی وارد نبود حالا که توافق هسته دراستانه به نتیجه رسیدن است هرکس بایک نظر می خواهد تلاشهای شبانه روزی دکترظریف راکمرنگ جلوه دهد واوراتخریب کند موسوی باید درمورد عملکردهی خوددرطی این ۴سال نمایندگیش گزارش دهد نه اینکه فرافکنی کند وذهن مردم رامنحرف سازد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. منصف گفت:

  من تعجب می کنم که این همه اعتراض بی مورد به به یک جمله منطقی و منطبق بر اصول حکمت و عزت و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که همواره نظر شریف آقا این است ” مسئولین آمریکا قابل اعتماد نیست” چه معنی دارد این آقایان یک بار هم بگویند حاج موسوی چقدر جانانه برای منطقه آزاد تجاری زحمت می کشد به متن آخرین نطق موسوی در مجلس که به موارد متعددی اشاره شده و مطالبه جدی تحقق منطقه آزاد تجاری را از تریبون مجلس فریاد زده ، توجه داشته باشند و گرنه این گونه منفی بافیها و تیره و تار نشان دادن فضا کار افراد مشخصی است و راه به جایی نمی برد بنده به نوبه خودم از تلاش های صادقانه و مجدانه حاج موسوی در پی گیری مسائل مهم از جمله منطقه آزاد تجاری و آب رسانی موران و . . . تشکر می نمایم

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی گفت:

   برادر محترم آقاب منصف کمی با انصاف نظر دهیم.کسانی که به خاطر منافع حزبی خود از دولت خواست مردم انتقاد می کنند کمی به آینده کشور فکر کنندو کاسه داغتر از آش نباشند .کسانی که از منطقه آزادتجاری می گویند دفاع می کنند ،اگر روزی که بیله سوار گمرک نداشت آزادلو را گمرک می کردند موران و گرمی به این شکل نبود همین آقایان به خاطر استانی شدن انتخابات آزادلو را فدای نمین کردند. آزادلو منطقه من، افتخاروسرزمین من است..بهتر است کارهای دولت تدبیر را به نام خود تمام نکنند.ده ها تصویر از بدبختی مردم موران در زمینه کمبود آب است که اگر اجازه انتشار باشد شیعه ایران به جای گریه بر لب تشنگان کربلا به حال مردم موران گریه خواهند کرد. البته امید است مردم موران این دفعه به فکر کل منطقه باشند نه خواست شخصی از نمایندگان.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 20. ابامهدی گفت:

  آقای مسئول سایت لطفا” نظربنده رابدون سانسوراعلام کنید من ازاصحاب مطبوعات این شهربلازده هستم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. حقیقت گفت:

  مرگ بر آمریکایی که ۸ سال جنگ را بر ما تحمیل کرد این شهیدان که در سینه قبرستان خوابیده اند چیزی به یاد شما نمی آورد جوانانی که پرپر شدند به خاطر من و شما درست نیست آن هم وطنانمان که در هواپیمای مسافربری توسط ناو آمریکا سرنگون شد و همه به شهادت رسیدند را فراموش کنیم شهیدان رجایی و باهنر شهدای هسته ایی اینها فراموش شدنی نیستند و جایشان در قلب من و امسال من ماندگار است اگر مقتضیات زمان است مذاکره با آمریکا ما نه میبخشیم ونه فراموش می کنیم ماننده ماندلا رهبر آفریقایی ما داشته هایمان را برای رابطه با آمریکا نمی فروشیم اینها فروختنی نیستند ایران امروز کشوری قدرتمند و الگوی کشور های اسلامی است اگر مذاکره می کنیم باید از موضع قدرت باشد به نظر من در مقابل سیاست یک بام و دو هوای آمریکا نباید ما صادق باشیم آقای ظریف باید موضع خود مشخص کند و بیان کند دست دادن با اوباما به منزله بخشیدن ظلم های که آمریکا و سیاستمدارانشان در حق ایران تا به کنون کرده است نیست چرا که آقای ظریف چندین بار با وزیر امورخارجه آمریکا به عنوان نماینده دولت آن کشور دست داده است اینها جزئیات است و باید به فکر کلیات باشیم که رهبر عزیزمان فرمودند آمریکا قابل اعتماد نیست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   دوست عزیز یا بسیار عقد هایی هستید یا طرز فکرتان پایینه
   ما با آمریکا دشمنی داریم ولی اگر مواضع آن فرق کرد مذاکره میکنیم .در اگر همه مثل شماها فکر کنند دنیا باید همیشه در جنگ باشه الان جنگ تمامشده دوران دوستیهاست.۱۹۴۰تمام اروپا همدیگر را میکشتند الان همه یک کشور شدند دست از این عقده بازیها بردارید.دوران دشمنی تمام شده

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • هادی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   باسلام و احترام خدمت اقا یا خانم حقیقیت
   همه این حرفها درست و صحیح و بر منکرش نعلت ، اما نمیشه با اسم یک عده که بخاطر هدف والایی که داشتن و بخاطر خاک و ناموسشون رفتن و شهید شدن یه عده خاص هر جور که دلشون می خواد و به اسم اونها هرکاریو انجام بدن . چرا نمایندگان مجلس در مقابل این همه اختلاس که دیگه تبدیل به نقل و نبات شده و داره برای همه مردم عادی میشه جبهه سختی نمی گیرن. ما نمایندگان را برای چی به مجلس فرستادیم ، غیر اینکه برن و از حق ما دفاع کنن ……. کو این اقایان فقط به فکر جیب خودشونن منطقه ما هم هر روز داره برای زندگی کردن برای جوانها سختر میشه اینهارو ببینن در رابطه اش نظر بدن و حل مشکل کنن و
   برای خود نمایی نظر سیاسی ندن

   Thumb up 0 Thumb down 0

 22. معلم گفت:

  خوبه که اقای میر قسمت هنوز سیاست انچنانی ندارید اگه سیاست داشتی یکم به مشگلات مردم و منطقه خودت هم میرسیدی واقعا برای شما تاسف میخوریم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. وطنم پاره تنم گفت:

  واقعا متاسفم برا شماهاسیدجان یه دست دادن از روی دیپلماسی که این همه جنجال نداره فدات شم، مردم واقعا ظریف رو دوست دارن حتی بیشتر از خود دولت وبه صداقتش ایمان دارن بهتره خودتونو خراب نکنین

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. ممد گفت:

  مردم در انتخابات ۹۲ به شعارهای روحانی و تعامل با جهانیان رای دادند
  از ملت ایران مایه نزارید
  ملت ایران در انتخابات ۹۲ با صدای بلند خواسته خود را در صندقهای رای گفتند .
  شاید تعدادی از نمایندگان به خاطر منافع جناحی شان دست دادن ظریف با اوباما مخالف باشند ولی شایسته نیست مخالفت خودشان را با نام ملت ایران بیان کنند .

  دست دادن انها ادب انها را میرساند و حساسیت و تبلیغ بعضی ها در این مورد اهمیتی ندارد و نشانگر ظاهربین بودن مخالفان است که تا جایی غرق در ظاهر هستند که خلافهای بزرگ ، اختلاسهای کمرشکن و …و .. و … را نمی بینند

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • بابانوئل گفت:

   ممدخان دست دادن باشیطان ویانماینده شیطان چندان کارشاقی نیست وربطی هم به ادب ندارد .ظریف به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران که مردم آن آمریکا راخودشیطان تصورمیکنند دست داده وبه نظر اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان سیاسی کار بسیاربدی انجام داده وشماهم میدانید…..

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    آخه جناب بابا نوئل اولا جای تعجب است که شما با این حساسیت به شیطان بزرگ ، اسم خودت را از شخصیتهای همان شیاطین انتخاب کرده ای ؟؟؟

    و برای من سوال است چطور مذاکره چندین ساله با نمایندگان و وزیر و کارشناسان آن شیاطین کار پسندیده ای بوده است ؟ ولی دست دادن نا پسند !!!!

    اتفاقا دست دادن ظریف با اوباما نیز در ادامه همان نرمش قهرمانه در قبال شیاطین است که مایه پیروزی برای جمهوری اسلامی و ملت ایران در مقابل همه شیاطین عالم شد

    Thumb up 0 Thumb down 0

 25. کارشناس گفت:

  خود آقای موسوی و طرفذارانش بدترین برخورد و توهین را با مخالفانشان میکنند و فکر میکنند دکتر ظریف هم مثل اینهاست
  سیاست علم است اقاس موسوی نه توهین

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. همشری UNITED STATES گفت:

  با سلام اقای نماینده تمدن یعنی اینکه دستی که به طرفتون دراز میشه رو رد کنین.لطفا دلواپسیتون این باشه که بچه هامون یه پارک ندارن برن بازی کنن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 27. طرفدار گفت:

  دکترظریف یک نخبه سیاسی کاربلد واعجوبه دولت فعلی است واکثریت مردم ایران ازتلاش وزحمات ایشان که منجربه توافق هسته ای شد راضی اند نمی دونم چراعده ای نماینده بیسواد ابهت ایشان رازیر سؤال می برند وبااولجبازی می کنند اوباما که خانم نبود این قد حساسیت نشان می دهند .اگرنمایندگان به مشکلات اساس کشور ازجمله فقروبیکاری این طورحساسیت نشان می دادند الان ایران وضعیت دیگری داشت.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 28. برادر گفت:

  اولا که تورو سن نه
  دومامگه نمیگی باید نگاه مردم به موضوع بررسی شود؟خب عزیز مردم خیلی وقت مواضع خودشون مشخص کردن یا شما نمیبینی یا نمیخوای ببینی یا کلا تو باغ نیستی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 29. آزاد گفت:

  موسوی فقط گفته ،شایسته نبودمثل بعضی نمایندگان که توهین نکرده،در ضمن اوباما چه گلی برسر ما کاشته که اینقدر درگرمی طرفدار دارد؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 30. علی خان گفت:

  حاج آقا پیگیر منطقه آزاد مغان در صحن علنی مجلس باشین.تا خارج از نوبت بررسی و تصویب شه.تا شاید نزدیک انتخابات بتونین بگین ما تلاش کردیم. تا در مجلس تصویب شد..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 31. بازاری گفت:

  حاج آقادکترظریف یک وزیربالیاقت هستندومیخواهندیک مملکت ۸۵میلیونی نفری رااداره کنندولی حضرتعالی حتی با ….. هم نمی توانیدیک منطقه ۸۰هزاری رااداره کنیدپس درسطح منطقه اظهارنظربفرمییددست دادن ظریف هم بااوباماغافیلگیرانه بوده نه اینکه ازقبل پیش بینی شده باشد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 32. هادی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  ضمن ارض سلام خدمت همه همشهری های عزیز
  باید این نکته را متذکر بشم که اولاً این عکس فتو شاپ بود ثالثاً اگه فتو شاپ هم نبود چی شده مگه تو روز روشن دکل نفتی رو که کش نرفته اختلاسهای میلیاردی رو که برنامه ریزی و اجرا نکرده که اینطور بر علیه او بنده خدا جبهه می گیریند.
  بعد طرف صحبتم به نماینده محترم است که به خاطر بی لیاقتی های ایشون و نماینده های قیلی الان من و امثال من از شهر و وطن خود دور افتاده ایم.تا کی می خواهید سر مردم را با حرفهایی که سننار ارزش نداره گرم کنید………..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 33. دلواپس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  حاج اقا ببخشید در مورد مادر هوگو چاوز مرحوم که دکتر ما بغلش کرد چرا نگفتی دور از انتظار بود باز هم ببخشید شاید من اشتباه کنم نکنه همشیره اش باشه !!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 34. بنده خدا گفت:

  کدام اموزه های دینی مان ،کدام فصل از قانون اساسی وکدام یک از فرمایشات امام (ره)وحضرت آقا مانع چنین کارهای است؟ معروف است که :ادب مرد به زدولت اوست
  درضمن ظریف وزیر دولت است ودولت با اکثریت رای مردم انتخاب شد بازهم بنظر من اکثریت مردم دست دادن ظریف با اوباما مخالف نیستند اگرباور نداریدازطریق قانونی یک نظرسنجی بکنید
  مضافا اینکه اگرکار وزیر خارجه درست نیست بالاسراو یک ریسجمهور قوی وبااقتدار هست به او تذکر بدهد لطفا به کارهای اساسیتر ازاین برسید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 35. ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  آیا سنین شهرون فلسطین اشغالی اولوب هارداسان

  Thumb up 0 Thumb down 0

 36. منصف گفت:

  موسوی یک کارشناس خبره مسائل اسلامی است و بهتر از خیلی ها شرایط تحقق یک روایت را می داند حتما” دلیلی دارد که باید از خودش پرسید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 37. آزادمرد مغان UNITED STATES گفت:

  کاش میرقسمت به جای پرداختن به مسائل کلان کشور کمی به خرابی و خالی شدن از جمعیت حوزه انتخابیه خودشان بیشتر توجه میکرد که افسوس نکرد.
  سید بزرگوار دست دادن ظریف و اوباما و آسیب شناسی آن به شما و اصلا به کمیسیون مربوط نمیشه . گرمی داره خالی از سکنه میشه چرا متوجه نیستی ؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 38. best گفت:

  با سلام خدمت همگی
  اگه با شما باشد خودتان که میخورید و به خوش گذرانی میپردازید و اصلا هم به فکر دیگران نیستید
  در ضمن سلام دادن چه اشکالی دارد که این همه انتقاد کردید از اقای ظریف

  Thumb up 0 Thumb down 0

 39. اعتدال گفت:

  حاجی اقا به مشکلات شهر گرمی بیاندیش .ظریف میداند چکار کند وانقدر با ادب وبا فرهنگ است که کشورهای خارج در عجب مانده اند.مردم داری وبه فکر مردم بودن کار هر کسی نیست .در این شهر خانواده هایی هستند که از فقر می نالند واز فرزندان خود شرمنده اند .جوانان از بیکاری در دام اعتیاد گرفتارند لطفا به فکر این بدبختیها باشید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید