اعتبار کافی برای اجرای شبکه فاضلاب شهرک ولیعصر گرمی نداریم

آزادلو : سرپرست آب و فاضلاب شهری استان اردبیل گفت: اعتبار کافی برای اجرای شبکه فاضلاب شهرک ولیعصر گرمی نداریم اما در تلاش هستیم با روش‌های دیگر برای اجرای شبکه فاضلاب این نقطه از شهر اقدام کنیم.

یحیی سیف‌اللهی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات حوزه آبی شهرستان گرمی که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: اعتبار کافی برای اجرای شبکه فاضلاب شهرک ولیعصر گرمی نداریم اما در تلاش هستیم با روش‌های دیگر برای اجرای شبکه فاضلاب این نقطه از شهر اقدام کنیم.

وی به مشکلات شبکه فاضلاب برخی محلات شهر گرمی اشاره کرد و گفت: محلاتی هم‌چون قلعه‌باشی، قسمتی از شبکه آن کار شده است اما تکمیل شبکه فاضلاب این مناطق به جهت ساختار کوهپایه‌ای و احداث خانه‌ها بر روی سنگ با مشکلات عدیده‌ای مواجه است.

سرپرست آب و فاضلاب شهری استان اردبیل با بیان اینکه ۵۰۰ متر از اصلاح شبکه انتقال آب شرب خیابان طالقانی شهر گرمی انجام شده است، افزود: جمعا هزار متر از این پروژه اجرایی شده است و با اجرای ۵۰۰ متر دیگر این مسیر تکمیل خواهد شد.

سیف‌اللهی همچنین با بیان اینکه وضعیت آب شهرستان گرمی ناپایدار است و هر لحظه می‌تواند مشکل آفرین باشد، تصریح کرد: برای ثبات وضعیت آب گرمی باید برای پدافند غیرعامل اقدامات اساسی در سطح این شهرستان انجام شود تا پیشگیری‌های لازم در مواقع ضروری به عمل آید.

هیچ مشکلی از نظر تامین آب شرب در سطح استان نداریم

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: از نظر تامین آب شرب هیچ مشکلی در استان اردبیل نداریم اما باید نسبت به احداث تصفیه‌خانه و یا ارتقاء آن اقدام شود.

اصغر سلیمانزاده ادامه داد: تصفیه‌خانه گرمی که قبلا وضعیت مناسبی نداشت، پیش از این با همت آب منطقه‌ای تصفیه‌خانه مدرن در این شهرستان احداث شد و کیفیت این تصفیه‌خانه در سطح مناسبی بود.

وی در رابطه با اختصاص آب برای بخش موران اضافه کرد: ما در سطح شهرستان گرمی مغان از نظر کمیت مشکلی نداریم اما برای اختصاص آب برای موران که عملیات آبرسانی آن در حال انجام است، باید تصفیه‌خانه فعلی ارتقاء یابد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید