الحاق بخشی از دشت مغان به منطقه آزاد ارس

f936fb77b4310b892824157295eb6887

آزادلو : استاندار اردبیل از الحاق بخشی از شمال استان به منطقه آزاد ارس خبر داد.

مجید خدابخش اظهار کرد: بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد کشور که در منطقه آزاد تجاری ارس در شهرستان جلفا به ریاست علیرضا موحدی معاون مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تشکیل شد، پس از پیگیری‌های مستمر و دفاع دقیق و کارشناسی از اهمیت و ضرورت موضوع در این جلسه الحاق بخشی از شمال استان به منطقه آزاد تجاری ارس تصویب شد.

همچنین حجت السلام حبیب حبیب برومند، در گفت‌وگو با تسنیم در اظهار کرد: با تصویب هیئت دولت, مصوب شده ۲۴۰۰ هکتار از اراضی شهرستان پارس آباد، ۹۰ هکتار از اراضی اصلاندوز، ۱۰۰ هکتار از اراضی بیله سوار و ۵۰۰ هکتار از اراضی گرمی به منطقه آزاد تجاری ارس الحاق شود.

وی گفت: این مناطق امروز در جلسه‌ای که در منطقه آزاد تجاری جلفا برگزار شده بود تصویب شد و قرار است ظرف دو هفته آینده از سوی هیئت دولت ابلاغ شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل نیز در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل، تصویب منطقه آزاد تجاری در شمال این استان را به اهالی استان اردبیل و مخصوصاً اهالی شمال استان تبریک گفت و همت استاندار اردبیل در این خصوص را تحسین نمود.

وی از اینکه در این مصوبه شهرستان گرمی جزء مناطق آزاد قرار داده ‌شده تجلیل و آن را قدم بسیار شایسته در رفع محرومیت از این منطقه دانست.

عاملی این مصوبه را نقطه عطفی برای تحولات بزرگ استان دانست و افزود: باید از حالا زیرساخت‌های این قدم بزرگ که مهمترین آن جاده ارتباطی امن و مناسب است شروع شود.

نظر شما چیست؟

۵۷ نظر

 1. پارابادان مغان اوغلی گفت:

  پارس اباد حق الحاق به منطقه ازاد تجاری دارد نه اردبیل

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. بیر بیله سواری گفت:

  جرا سهم بیله سوار ۱۰۰ هکتارآقای برومند زمانی که بیله سوار گمرک داشت پارس اباد وگرمی کجا بود. سهم بیله سوار بیش ار ایناست شما به خاطر اینکه از پاری اباد و گرمی رای اوردی سهم اونا بیش تر شده بازهم بیله سوار چوب نداشتن نماینده در مجلس را خورد حق ما این نیست.بیله سوار مظلوم واقع شده اگه این نسبتا درست باششه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. هادی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  سلام منیم بوتون عزیز همشهریلریمه
  من اوزیم او کسلردنم کی بکار اولمای اوچون اوز دیاریمدن کوچدیم ، گرمینین منطقه آزاد اولمایی چوخ یاخی خبردی دالیجاد شهریمیزه ایش گلر ، عزیز بازاریلرین ایشی رونق تاپارو چوخلی خیرو برکت اولار ایشاال…
  بی بیربیروزنن دوز اولون بیر تعداد کی اوز نفعلرین اوچون بعضی سوزلری دیلر بوشدویون اوزوزون و خانوادزون و شهروزون فکرینده اولوز .موسوی فلان الدی ، حاج ولی بله الدی و الا ماشاال… هامیسی سوزدی اوز شهریمیزین فیکرینده اولای
  ایشاال…. کی شهریمیز گون به گون قاباغا گدسین و بوتون ایگیدلری خوشبخت اولسونلار

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. صمید گفت:

  این منظقه آزاد برابر مصاحبه دکتر بهشتی زمان بر و ده سال طول میکشد ما جوانان الان بیکاریم نماینده محترم متوجه میشوید ما بیکاریم و نان برای خوردن نداریم .کاش بجای این طمطرق کارخانه قهرمان را راه اندازی میکردید

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • علی رضا گفت:

   صمید جان برداشت شما از حرفهای دکتر بهشتی اشتباه است. منظور آیشان زمانبر بودن پروسه ایجاد منطقه آزاد بود نه الحاق. شک نکنید اجرایی شدن این طرح یک سال بیشتر طول نخواهد کشد. در ثانی در صورت تبدیل خود شهر گرمی به منطقه آزاد، هزار برابر کارخانه قهرمان موثر خواهد بود. فقط حاج آقا موسوی را تفهیم کنید کل گرمی را جزو منطقه آزاد پیگیری کنند.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 5. گرمی بالاسئ گفت:

  دوست عزیز شمیل بئی جان. نامه آقای معظمی آنقدر تند بود که خود دولت را مقصر اصلی مهاجرت و فلاکت و اعدامهای گرمی معرفی کرده بود و طرحی پیشنهاد کرده بود که برای ۵۰۰۰۰ نفر ایجاد اشتغال میکرد و بدون اینکه یک ریال وام از دولت بخواهد ،خود تمام هزینه ها را تقبل میکرد. این مقاله چنان سلیس و منطقی بوده که دولت در مقابل آن حرفی برای گفتن نداشت. بقول معروف چنان با زیرکی توپ را به میدان دولت انداخته بود که هیچ کسی نمیتوانست ایرادی بر آن بگیرد و دولت اگر پیشنهاد وی را قبول نمیکرد متهم که هیچ بلکه مجرم هم شناخته میشد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. طرفدار موسوی گفت:

  با این کارها حاج موسوی را خوش بین نکنید همه میدانیم مردم به این کارها رای نمی دهند نمونه اش اقدامات نماینده قبلی پس به فکر طرفداران اصیل خود باشید این تیلیغات مقطعی است .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. مهرداد علیزاده گفت:

  man az nomayande mohtarameshahrestan parsaba dar khososemolhag shodan parsabad be mantage azad tejari motashakkeraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. جالال گفت:

  جوابیه آغا کامال
  سالام اغا جالال سخن حق تلخ است میدونی چرا چون من کارهای سه سال گذشته را می می گویم همینی که در شهرستانهای دیگر انجام گرفته شما میگید به شهرستانهای دیگر در سه سال گذشته بودجه داده اند ولی به گرمی نه واین یعنی یا بی تفاوتی نماینده ویا حیف ومیل بیت المال ویا تبعیض مسولان فرا منطقه ای که اصلا قبول نیست موسوی مشکلات را به سال آخر گذاشته تا مردم را فریب دهد ولی مردم همگی از او آگاهترند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. احمدزاده گفت:

  آقایان حول نشوید اولامصوبه هیات دولت هنوز مانده است دوما اردبیل ۷ سال پیش ۲۰۰ هکتار را منطقه آزاد مصوبه گرفت تا الان فقط فنس کشیده اند .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. شمیل بئ گفت:

  آقای قاسمیان تو را خدا نامه و مقاله آقای معظمی و بذار رو سایت خواهشا بذار التماس میکنم بذار به خدا داره حق کشی میشه، خدا امواتتو بیامرزه بذار رو سایت تا همه به حیله و مکر بعضی ها پی ببرند!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. همشهری گفت:

  سلام آقای قاسمیان !
  لطفا مقاله آقای معظمی را منتشر کنید تا همه از زاویه نگاه یک کارشناس ارشد گمرک به قضیه نگاه کنند و از برنامه ها و اهمیت منطقه آزاد شدن گرمی از نظر یک کارشناس مطلع شوند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. اسدی گفت:

  با سلام!
  خداوند به تمام کسانی که در الحاق شدن گرمی به منطقه آزاد تلاش کردند اجر دنیوی و اخروی عنایت فرماید
  و دعای مادران و پدرانی که از بی کاری فرزندانشان رنج می برند همیشه دنبالشان خواهد بود

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. محسن وثوقی UNITED STATES گفت:

  سلام
  برای اولین بار بعد از سالها یک خبر مثبت در فضای شهرستان مغان(گرمی) پیچید تا کار شروع نشده همه دنبال این هستند که چه کسی این طرح را مصوب کرد وبه دنبال استفاده سیاسی از این طرح هستند البته این طرح بزرگتر از محدوده شهرمان هست وکل مسولان استان در این زمینه زحمت کشیدند دوستان کار تازه شروع شده گامهای سخت دیگری در راه است امیدوررم متحد باشیم و شهری آباد درخور نام مغان(گرمی) بسازیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. عباس گفت:

  من از بچه های فرمانداری شنیدم که معظمی در سازمان مناطق آزاد با سماجت دست بردار نبوده وگفته اگر پارس آباد وبیله سوار منطقه آزاد بشود و گرمی نشود طرح خود را از گردن آویزان و خود از در ورودی ساختمان سازمان حلق آویز خواهد کرد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. علی رضا گفت:

  سلام خدمت سایتهای گرمی لطفآ نامه معظمی به رییس جمهور در خصوص منطقه آزاد گرمی رو سایت بذارین ببینیم این آقا چی نوشتن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. پیمان گفت:

  خدا پدر اقای برومندو رحمت کنه بدون شک اگه برومند نبود منطقه ازادو تو خواب میدیدن با این نمایندتون کاش گمی هم نماینده ای مث برومند داشت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. مراد گفت:

  مشه جالال
  چرت و پرت میگی ا . به کوری چشم بعضی ها ، موسوی نماینده است و خواهد بود . انشاالله .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. هموطن گفت:

  دست دردست هم دهیم به مهر،گرمی خویش را کنیم آباد.هیچ کس حق ندارد تصویب منطقه را به نفع خود مصادره کند همت مسئولین استان،پیگیری مردم کوچه وبازار،علما دانشجویان واساتید دانشگاه همه وهمه سهیم اند وبه همه دست مریزادگویماما آقای موسوی اگر مشاوری بنام ایمانی رانداشت چه میکرد حتماًاین دفعه هم رای همه مردم مال سیدموسویه جان ایمانی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. صابر گفت:

  بخاطر زحمات شبانه روزی سیدبزرگوار جناب آقای موسوی قطعا از او حمایت خواهیم کرد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. معلم گفت:

  اقای موسوی واقعا دستت درد نکند ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. جوانان گرمی گفت:

  بجاست از زحمات آقایان معظمی وحاج دکتر صمدالله شکری در به نتیجه رسیدن الحاق گرمی به منطقه آزاد ارس تشکر کنیم

  جمعی از جوانان گرمی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. جالال گفت:

  به خدا اگر موسوی وامثالهم هم نماینده نبودند باز هم به همت آقای استاندار و امام جمعه سهم گرمی میرسید چون این آغا به فکر منطقه نبوده ونیست شما بگویید در طول سه سال گذشته این آغای شما چه کرده کدام کارخانه واشتغال زایی را انجام داده داداش. راههای موران پدر رانندگان را در آورد ه تا موسوی برای تبلیغ خود درسال آخرش بودجه بگیرد به او بگویی کور خوندی

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • کامال گفت:

   خیلی تند نوشتی یک لیوان آب بخور آرام باش حالا گوش کن ۱- عزیز من نماینده ،امام جمعه فرماندار وحتی مردم وهمشهری هایمان همه دست در دست هم دادیم تا اینکار انجام گرفت ۲ – چیزی را که نمی دانی ازکسی که می داند بپرس هنوز اعتبار ت تصویب شده تخصیص نیافته دیروز هم جلسه ای که کارشناس از استانداری آمده بود انجام گرفت قرار شد تا یک ماه همه تخصیصی داده میشه ۳ – شما ها یک عده ای هستید که هیچ کاری را باچشم نمیبینید اقای جالال برادر تنی من چشمات را باز کن وآسفالت ریخته شده خ اصلی شهر+پلکان کوچه نادر پور+آسفالت وطرح هادی روستاهای قلعه برزند و…راببینید هرچند این چیزهارا نمیبینید ولی جهت اطلا ع عرض کردیم اینهمه دولت برای ما کار میکند حیف از زحمات دولت که شکر نعمت نمیکنی

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • گرمیلی گفت:

    آقا کامال
    همه ما دست در دست هم ندادیم، بلکه چند مسول و البته چند نفر با نفوذ در تهران، با تلاشها و پیگیرشون این کار رو انجام دادن که اونچه ظاهرا دیده میشه، خوشبختانه یا بدبختانه داد و فریادهای نماینده پارس آباد و بیله سوار خیلی رسا و برنده بوده!
    در ضمن ما مردم گرمی به چشمهامون ۴ تا عینک هم بزنیم، باز هم به اندازه ای که باید در این سه سال خدمت رسانی میشده، نمیبینیم. زورکی باید چیزی رو که کمه، زیاد ببینیم؟؟ خودت هم خوب میدونی و نگو که اینطور نیست!
    دست آخر؛ برادر عزیز، تا جایی که یادمه، تمام خیابونها و نیز کوچه های فرعی و اصلی گرمی و انگوت قرار بود با هزار تن قیر آسفالت بشه ولی در عمل فقط خیابون اصلی گرمی و چند نقطه دیگه آسفالت شدن. این بود اون قولی که مسولین ما درباره آسفالت، اوایل سال داده بودن؟؟ نکنه آسفالت روستاها رو به این خاطر ذکر کردی که به حساب آسفالت گرمی بذاری؟؟

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • جالال گفت:

    بیزیم آغا فقط …. و کیف میکند در عوض آغای معظمی با تهدیدمسولان به خودکشی خود مبنی بر تحت پوشش ندادن گرمی به منطقه آزاد تلاش میکند ومسوی تشویق میشود .موسوی فقط در فکر داغون گرمی است چون می دونه فقط یک سال نماینده است وبس.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 23. عباس گفت:

  تنها کسی که در این قضیه کوچکترین نقشی ندارند موسوی است . تا آنجایی که من خبر دارم معظمی سه ماه است در تهران چهارچوب ساختمان سازمان منطقه آزاد درآورده و هر روز در آنجا پیگیر قضیه بودند و فرماندار نیز بخاطر تلاش شبانه روزی وی ، ایشان را بعنوان نماینده خود معرفی کرده بودند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. یاخشی یول گوستره ن! گفت:

  ای کاش کؤچنلرین هامیسی سرمایه لرینن قاییدالار گرمی یه !
  اوندا گوره روک کی گرمی گلستان اولدی!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. حسین گفت:

  دوستان عزیز، چند نفری که در این خصوص زحمت کشیده اند : ۱-معظمی (گمرک ایران) ۲-دکتر بهشتی (استانداری اردبیل) ۳- علایی(فرماندار گرمی) ۴-ساعی(شورای شهر)

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • همشهری گفت:

   من نیز از برادر ناصر معظمی بخاطر ارایه پروژه منافع الحاق گرمی به منطقه آزاد تجاری در دانشگاه تهران تشکر می کنم ای کاش این پروژه در وبلاگ های آزادلو و آذر مغان و … چاپ می شد تا مردم گرمی به وجود چنین جوانانی بیشتر افتخار می کردند

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   ساعی رو دیگه الکی اضافه نکن که

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • علی گفت:

    ساعی نه ساعدی.ضمنا خدا بهتر از هرکسی می داند که چه کسانی در تحقق این خواسته زحمت کشیدند اعضای شورای شهر در پیگیری این خواسته انصافا تلاش کردند و خسته نباشند

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • سعید ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    …. ما اصلاً تو شورای شهر گرمی ساعی نداریم بی سواد برو پیگیری کن حسن ساعدی هستند

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • علی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   با سلام ، حسن ساعدی گرمی هستند نه ساعی

   Thumb up 0 Thumb down 0

 26. ali UNITED STATES گفت:

  این اتفاق بزرگ به تلاش موسوی و مهندس علایی میباشد..قابل توجه کسانی فقط استاد انتقاد هستن

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • آزنام منیم گفت:

   داداش من برو مقاله آقای معظمی (آرشیو موجودهست)و بخون بعد بگو کی باعث و بانی این کار بود!ایشان چندین سال بود دنبال اینکار بودند و موفق شدند،علایی و موسوی کجای کارند؟ چون اگه اینجوری بود که اینها از صبح تا شب و از شب تا روز از تلویزیون و روزنامه های محلی معلوم الحال خودشان چشم و گوش مردم و پاره کرده بودند.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    آره حتما اینجوریه چون تو سایت فرمانداری هم نوشتند بنا به گفته استانداری،ونگفتند که توسط نماینده و فرماندار!

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد - مغان گفت:

   ali آقای گل و گلاب
   اگه این کار به قول شما به تلاش آقایان موسوی و علایی هست، پس چرا خود مهندس علایی رفته واسه تشکر از حاج عاملی؟ مگه آدم بابت کاری که خودش بانی و باعثش بوده، از دیگران تشکر میکنه؟؟؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

 27. سیدی UNITED KINGDOM گفت:

  به نوبه خودم از زحمات نماینده محترم جناب آقای موسوی که بی شک سکاندار اصلی این تغییر و تحولات هستند قدر دانی نموده و از ایزد منان توفیقات روز افزون برای ایشان و منطقه مسئلت دارم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 28. حسن گفت:

  در مورد منطقه آزاد لطفا اطلاع رسانی دقیق کنید تا بعدا آقای موسوی این اتفاق میمون را به نام خود سند نرند…و لازم بذکر است اقای موسوی هیچ تاثیری در اضافه شدن گرمی نداشتند……

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   یالانجی نون …….. لعت اولسون ای ابوجهل

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • لقمان گفت:

    از کوزه همان تراود که در اوست.
    طرفدار هر کسی هستی بی ادبی.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • گرمیلی گفت:

    آقا ناشناس: بجای اینکه فحش ترکی بدی و اینجوری اصالت خودت رو نشون بدی، برو و نامه نگاری، مکاتبات و یا مستنداتی رو که نشون بده نماینده محترم پیگیر این قضیه بودن رو اگه داری بیار و ارایه کن وگرنه با ابوجهل و ابولهب و غیره کاری نداشته باش

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   نه پس حاجی ولی نقش داشت در منطقه ازاد شدن؟؟؟عجب روی دارن این طرفداران حاجی

   Thumb up 0 Thumb down 0

 29. گرمی گفت:

  می بخشیدمنظور ازهکتارهای که نوشته شده چیه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 30. بازاری گفت:

  چوخ چوخ سونیرم …الله سنه چوخ شوکور…….امیدوارم انهایی که گرمی رو ول کردن رفتن نیاین چون همه انها وطن فروشن بخاطر پول همه چی رو فدا میکنن.ولی روزی میشه ببینم به شهر ما مهمان از کشورهای خارجی واز شهرهای ایران میاین؟؟؟؟؟؟؟خدایا شکرتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت……هرکیم بی ایشده زحمت چکیب الله انون کومکی اولسون

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • غیرت لوگرمیلو قاداشیم عزیزیم هرکس مناطق ازاداشنده زحمت چکیب الله اونی وبالالارین ساخلاسون گرمی نی بوگونه سالانی الله زلیل ایلسون دوکقوزبا گفت:

   اقایان شمارا بخداوندیکتا قسم میدم این باندبازیهارا ولش کنیددیگه ازجون مردم چه میخواهیدمیخواهیدوضع مان ازاینم بدتربشه ای بابابخدادیگه کسی ازخانوادها نمانده ازبیکاری رفته اندبه شهرهای دیگه هرکس دراین موردزحمت کشیده خداوندعوض اش میدهه خداحفظ اش کنه بیاییددست دردست همدیگه بدهیم مثل چندسال پیش یه کاری برای شهرسوخته مان بکنیم خدااجرتون بده انشاالله

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • غیرت لوگرمیلو قاداشیم عزیزیم هرکس مناطق ازاداشنده زحمت چکیب الله اونی وبالالارین ساخلاسون گرمی نی بوگونه سالانی الله زلیل ایلسون دوکقوزبا گفت:

   اقایان شمارا بخداوندیکتا قسم میدم این باندبازیهارا ولش کنیددیگه ازجون مردم چه میخواهیدمیخواهیدوضع مان ازاینم بدتربشه ای بابابخدادیگه کسی ازخانوادها نمانده ازبیکاری رفته اندبه شهرهای دیگه هرکس دراین موردزحمت کشیده خداوندعوض اش میدهه خداحفظ اش کنه بیاییددست دردست همدیگه بدهیم مثل چندسال پیش یه کاری برای شهرسوخته مان بکنیم خدااجرتون بده انشاالله

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    وقتی گمرک بین ومللی در بیله سواره چطور شهرستان بیله سوار فقط صد هکتار منطقه ازاد اقای برومند. جواب بده

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • گرمی اوغلی گفت:

     باغیشلاین بیلر دمک بو کی هر کیم گلیب گرمیه فقط اوزون گوروب نه حاجی ولی نه موسوی هچ ایش گورمیب وگورمیجیلر فقط کاغیذ اوسته مانور وریللر گلون گورسدون گرمی هارا چاتیب و جوانلار ایش اوستینده دیلر الله هر نقده خاینه لعنت ایلسین

     Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید