امام جمعه گرمی:‏ مومنان باید از تمام ظرفیت‌های شب‌ قدر استفاده کنند

آزادلو : امام جمعه گرمی مغان گفت: در طول سال شبی با ارزش‌تر از شب قدر وجود ندارد و مومنان باید از تمام ظرفیت‌های معنوی ‏این شب برای نزدیکی با خدای متعال استفاده کنند.

حجت الاسلام صفری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گرمی اظهار کرد: یکی از دلایل اهمیت شب قدر آن است که تمام امور هستی و برنامه‌های مربوط به زندگی انسان در شب قدر تقدیر و اندازه‌گیری می‌شود و به نوعی تعیین‌کننده سرنوشت انسان است.

وی با بیان اینکه طاعات و بندگی در این ماه بزرگ آرامش در دو جهان را سبب خواهد شد، افزود: هر چیزی قلبی دارد و قلب ماها ماه رمضان است و قلب ماه رمضان شب های قدر است و شب های قدر از اهمیت مهمی برخوردار است و می تواند سعادت بخش انسان در هردوعالم شود.

خطیب نماز جمعه گرمی بیان کرد: امام علی (ره) نمونه یک انسان کامل است که سیره و سلوک زندگی وی به خصوص در هم نوع دوستی می تواند الگویی برای همه مسلمان و مردمان آزادی خواه و انسان دوست جهان باشد.

وی با اشاره به روز بیابان زدایی و کشاورزی گفت:  توسعه باغات و تبدیل زمین های بایر و بلااستفاده به مزارع و باغات مختلف از راه های امام علی (ع) بود که اکنون نیز در صورت تحقق این مهم به معنای واقعی به اقتصاد مقاومتی عمل خواهد شد.

حجت الاسلام صفری همچنین بر لزوم وحدت میان مسلمانان تأکید کرد و افزود: وقتی شیعه و سنی ب یکدیگر بعنوان برادر در راستای ارتقای شاخص های حکومت اسلامی تلاش کنند، جهان از این اتحاد واهمه خواهد داشت و سعی در برهم زدن آن می شود.

وی تصریح کرد: همانطور که از اوایل انقلاب تا به این لحظه بحث نفاق بین شیعه وسنی در میان کشورهای اسلامی و حتی گاها در داخل کشور ایجاد شده بود که امام خمینی (ره) با اقدام بسیار سنجیده روز جهانی قدس بر اتحاد میان همه مسلمانان به صورت واقعی عمل کرد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید