انتخاب ۷ نماینده قدرتمند اتحاد مردم استان اردبیل را می طلبد

http://uupload.ir/files/cak6_2.jpg

آزادلو : استان اردبیل  در حال حاضر دارای هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی است که هر کدام به اندازه توانمندی ها و شایستگی های خود توانسته اند در راستای وظایف نمایندگی به موکلینشان خدمت نمایند و با بازخوردهایی که از مردم حوزه های انتخابیه شان می گیرند می توانند قضاوت کنند که در انجام آن وظایف موفق بوده اند یا خیر.
اما واقعیت این است اردبیل از جمله استانهایی بوده که نتوانسته سهم قابل توجه ای از توسعه ی ملی را برای شهرستانهای خود بدست آورد و براساس نظر کارشناسان حوزه های مختلف، یکی از مهمترین عوامل عدم دستیابی استان به جایگاه واقعی خود نبود اتحاد و هماهنگی بین نمایندگان در ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی می باشد.
در نگاه مردم مناطق مختلف استان اردبیل سهل ترین راه دسترسی به حاکمیت، دسترسی به نمایندگان مجلس است چرا که این روزها نمایندگان شهرهای مختلف استان از فرزندان همان شهرها هستند و به دلیل فضای موجود در شهرستان پیوندهایی شاید نه چندان نزدیک اما عمیق میان خانواده ها و طوایف حاضر در شهرستان های این استان اردبیل وجود دارد.
بسیاری از مردم توقع دارند نماینده ای در مجلس شورای اسلامی داشته باشند که شجاع و با تجربه باشد و این نگاه در همه مناطق کشورمان از جمله استان اردبیل مشترک است.
استان اردبیل می تواند از طریق داشتن نمایندگانی با تفکر فرا شهرستانی و با نگاهی کلان تر با ایجاد هم افزایی میان خویش سهم بیشتری در تصمیمات حاکمیت و دولت مرکزی داشته باشند تا بتوان از این طریق هم روند رشد و توسعه استان را شتاب بخشید و هم نقش و تاثیری بزرگتر برای استان قایل شد.
تاثیر مجمع هفت نفره نمایندگان در رای گیری ها و لابی گری های مجلس هر چند کم است ولی تاثیرگذار می باشد . در مواقعی که دولت نیاز به رای مجلسیان دارد مجمع نمایندگان استان های بزرگ تر با انسجام و با توان لابی گری بالا می توانند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند و از دولت سهم خواهی نمایند اما با توجه به این که تعداد نمایندگان استان کم است و حوزه های انتخابیه شان محروم به نظر می رسد مردم استان اردبیل باید با هوشمندی و هوشیاری بالا در این دوره نمایندگانی را به مجلس بفرستند که بتوانند با هم افزایی و پوشش یکدیگر در تعامل با دولت سهم بیشتری در زمینه های سیاسی، اقتصادی و نیروی انسانی برای استان فراهم نمایند و نمایندگانی هم سو با جریان فعلی دولت انتخاب شوند تا بتوانند با همراهی فکری و جناحی سهم بیشتری برای استان در روند حاکمیت کلان به دست آورند .
خوشبحتانه استان چهره های علمی، فرهنگی و اجرایی معتبری در سطح ملی دارد که تجربه مدیریت در سطوح بالا را دارا بوده و از توان بالای مدیریتی برخوردارند و از قضا تعداد قابل توجهی از این چهره ها، هم راستا با دولت می اندیشند. این مهم می تواند دست مردم را در انتخاب نمایندگان شایسته تر و تاثیرگذارتر باز نماید .
از موارد مهم دیگر در این دوره از انتخابات این است که خرد جمعی چهره های ملی مقبول استان و چهره های شاخص درون منطقه با همراهی و تعامل با مردم باید بر سر انتخاب نماینده ای شایسته و اثرگذار همراه شوند که این مهم هم دور از دسترس نیست چرا که بلوغ سیاسی مردم استان اردبیل هم اکنون در سطحی قرار دارد تا بتوانند به همراهی منتخبین خود  میان ۷ نماینده یک تقسیم کار واقعی برای دوران نمایندگی انجام دهند و به طور مثال نماینده یا نمایندگانی به دلیل سوابقشان پیگیر مسایل عمرانی باشد، دیگر نماینده با توجه به ارتباطاتش بتواند برای نیروهای توانمند استان رایزنی سیاسی نموده و نقش تاثیر گذاری در به کارگیری فرزندان شایسته استان در مناصب و مسئولیت های استانی و ملی به کار گمارد و نمایندگان دیگر هم وظیفه تعامل با نهادهایی که می توانند بار محرومیت استان اردبیل را کم کرده تعامل کنند. هر چند این موارد تنها شمه ای از اقدامات قابل انجام است که می تواند کامل تر و شفاف تر و با جزییات بیشتر هم منتشر شود.

* بهزاد عباسی (سردبیر هفته نامه آراز)

نظر شما چیست؟

۲۳ نظر

 1. ودود گفت:

  ان شاالله میرزاده کدن چخاجاق

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. گرمیلی گفت:

  چرا برادر میرزاده میر عباس میرزاده نمیاد کلا اصلا گرمی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ قضیه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ همه ی کاندید ها برادرش کنارش هستند میر حمایت میر عباس کجاستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  در بررسی کارنامه دوره نمایندگی ۴ ساله مجلس نهم؛

  نمایندگان استان اردبیل چه نمره ای به خود دادند؟

  لینک
  http://sabalaneh.ir/gozaresh/48142

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ناشناس گفت:

  انشاالله حاج ولی اول میشه می بینین.
  یاعلی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. بهرام دولتی گفت:

  به نظرمن اولین رای حاج ولی اسماعیلی وبعدناصرنصیری

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. همشهری گفت:

  مهندس ناصر نصیری این دوره نماینده شهرستان گرمی خواهد شد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. بی خبر گفت:

  متاسفانه استفاده بی جا از عناوین علمی و دانشگاهی در شهر ما به نوعی مد شده و همین که از استفاده کنندگان می پرسی که این آقا کجا دکتری گرفته آثارعلمی چی داره یا کجا استادی کرده داد و بیداد می کنند که داری تخریب می کنی .جناب آقای میرزاده کارمند رسمی اموزش و پرورش هستند ودر آموزش و پرورش به صورت رسمی پست یا رتبه ای به نام استاد وجود ندارد
  اگر ایشان اثر علمی دارند طرفدارانش عرضه کنند

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • یاالله گفت:

   چون دیده میرزاده چهره قوی هستش داره تخریبش میکنه . اصلا نمیدونستیم عجب یاداوری !!!! بی خبر هرکی هستی کاندیدای خودت اصلا نه سواد در حد میرزاده داره نه تجربه نه اگاه نه اجرایی نه رای مطمئن باش اینو وجدانن گفتم .

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ماهان از موران ROMANIA گفت:

    میرزاده اخه کجا چهره ی قوی هست برا خودتون نوشابه باز می کنین کسی که دو سه تا جواب وتو یک جلسه نده چطور میخواد بره مجلس …………

    Thumb up 0 Thumb down 0

 8. ناشناس گفت:

  بیشترین رای ازگرمی بین حاج میرزاده وحاج ولی است

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. غیور گفت:

  انشالله یکیش استاد میرزاده با ۲۴۵۰۰ رای از گرمی

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   آقای میرزاده کجا استاد بودهکه به این لقب از او نام میبرید؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    چرا ماشائ الله درروستای ونستانق چندتا دانشگاه هست استاد ان دانشگاهها می باشد

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    خخخخخخخخخخخ

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • اضماره گفت:

    برادر چرا ناراحت میشوی بازار دکتر مهندس استاد این روزها خیلی داغ است صبور باش ۲ماه دگر هم ردیف من وتومیشوند.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    لطفا جهت اطلاع به کسی که در دانشگاه تدریس میکند میگویند استاد.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • محمد ROMANIA گفت:

    خخخخخ…واقعا کجا استاد بودن ؟
    منم نشنیدم بگید ما هم بدونیم.
    یا امام رضا

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    استاد دروغگویی دیه..خخخخخخخخ

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • امید پاینده گفت:

     مثل اینکه شما عادت کردین به تهمت زدن و افترا بستن.بزار راحت بگم اون عزیزانی که هرسال قول های دروغ بهتون میگن و وعده های توخالی میدن واسه چهارتا رای تعزیه هارو میگردن شما و ما رو بیشعور فرض میکنن.بیاید اینبار به کسی رای بدیم که نه به کسی قول میده نه واسه ۴تا رای تعزیه گردی میکنه نه به کسی باج میده نه منت کسی رو قبول میکنه.شما یه بار مصاحبت داشته باشی با آقای میرزاده متوجه میشی ایشون چقد انسان بزرگوار و با شخصیتیه.

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • گرمیلی گفت:

      استاد میرزاده درود بر تو رای ما میرزاده والسلام.به کوری چشم دشمنان

      Thumb up 0 Thumb down 0

  • علی اکبر ROMANIA گفت:

   انشالله دکتر نادر بهاری یکی از هفت نفر از کاندیدهایی است که به بهارستان راهی میشوند .با ۲۵۰۰۰ رای به امید خدا. یا امام رضا

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد گفت:

   آقای غیور انگار رای رو شمردین. چرا ۵۰۰ تا کمش کردین؟ بنویسین ۲۵۰۰۰ تا

   Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید