انتقال آب از حوزه ارس به آذربایجان شرقی مورد تأیید ما نیست

Image result for ‫درویش مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست‬‎

آزادلو : مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست کشور گفت: انتقال آب از حوزه ارس با هدف تأمین آب شرب آذربایجان شرقی باید توجیه مناسبی داشته باشد که از نظر ما مورد تأیید نیست.

محمد درویش عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل که در اداره کل محیط زیست استان برگزار شد اظهار کرد: انتقال آب از حوزه ارس با هدف تأمین آب شرب آذربایجان شرقی باید توجیه مناسبی داشته باشد که از نظر ما مورد تأیید نیست.

وی گفت: متخصصان محیط زیست هرگونه تغییر در نظام هیدرولوژیک را اقدامی نامبارک، غیر‌علمی و دارای تبعات منفی برای انسان‌ها قلمداد می‌کنند و تصمیماتی که در این حوزه گرفته می‌شود باید به دور از نگاه حوزه‌ای و جغرافیای استانی باشد.

مدیر‌کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست تصریح کرد: ۳ طرح انتقال آب در استان اصفهان و تجربه‌های اینچنین در کشور همه با شکست مواجه شده و هیچ‌یک از این طرح‌ها نتوانسته است درصدی از مشکلات این مناطق را حل کند.

درویش افزود: انتقال آب ارس به استان آذربایجان شرقی و مباحثی که در این خصوص در حال مطرح شدن است نه تنها از لحاظ زیست محیطی بلکه از نظر پدافند غیر عامل نیز اقدام نادرستی است و در مواقع بحرانی می‌تواند برای منطقه مشکل‌آفرین باشد.

وی با اشاره به فعالیت‌های دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست بیان کرد: تا کنون ۵۵ مدرسه طبیعت در سطح کشور تشکیل و سبب اشتغال ۸۰۰ نفر در این حوزه شده است که این مدارس در صورت توجه کامل به ظرفیت آن می‌تواند یک و نیم میلیون فرصت اشتغال در سطح کشور ایجاد کند.

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست کشور گفت: تعداد تشکل‌های مردم‌نهاد در سطح کشور در حوزه محیط زیست، در ۴ سال گذشته بیش از دو برابر شده است و امیدواریم با برنامه‌های آموزشی در این حوزه کیفیت فعالیت این سمن‌ها نیز در آینده افزایش یابد./فارس

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید