انتقال سریع محل دفن زباله گرمی/ جمع آوری سگهای ولگرد از سطح شهر

آزادلو : فرماندار شهرستان گرمی هم در این جلسه گفت: در کوتاه‌ترین زمان ممکن محل دفن زباله شهر گرمی که به عنوان تهدید برای بهداشت عمومی بحساب می آمد به محل جدید انتقال می یابد.

ابراهیم امامی با بیان اینکه سگهای ولگرد مشکلاتی برای شهروندان ایجاد می‌کند، اظهار کرد: تهدیدات امنیت اجتماعی و خطر انتقال بیماری سگ جزو مخاطرات و مزاحمت‌های شیوع سگ‌های ولگرد در سطح شهر است که نیازمند ساماندهی و جمع‌آوری این حیوان از سطح شهر است.

فرماندار گرمی در این جلسه با طرح موضوع وضعیت بهداشتی آب شرب و بهداشتی در روستاها و بهسازی زیرساخت‌ها در این حوزه اظهار کرد: اداره آب و فاضلاب روستایی باید با کلر زنی مرتب، بازسازی مخازن و فنس کشی مجتمع های آبرسانی  و آموزش میرابها  زمینه امنیت سلامت اهالی روستاها را فراهم نماید و  بر اساس آن سلامت محیط روستایی را مورد ارزیابی قرار دهد.

وی افزود: در این زمینه با همکاری دهیاری‌ها تلاش می‌کنیم تا موارد مطرح شده را به دقت مورد ارزیابی و اهتمام قرار دهیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گرمی گفت: جمعیت بزرگی از هموطنان ما درگیر بیماری‌های غیرواگیر هستند و بیماریهای غیر واگیردار بیشتر از بیماری واگیردار سلامت مردم را تهدید می کند.

دکتر علی جاویدزاده به عنوان مدیر شبکه بهداشت و درمان و رئیس دانشکده پرستاری گرمی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی که در شبکه بهداشت و درمان گرمی برگزار شد، ضمن ارائه گزارش از اقدامات انجام شده گفت: آمارهای وزارت بهداشت و نقشه بیماری‌ها نشان می‌دهد که هرچند اقدامات خوبی برای کنترل بیماری‌های واگیر در کشور انجام شده و رتبه جهانی ایران از بابت کاهش این بیماری‌ها هم قابل قدردانی است اما آمار بیماری‌های واگیر به سمت بیماری‌های غیرواگیر تغییر کرده و امروز جمعیت بزرگی از هموطنان ما درگیر بیماری‌های غیرواگیر هستند و بیماریهای غیر واگیردار بیشتر از بیماری واگیردار سلامت مردم را تهدید می کند.

وی افزود: امیدواریم با کمک نهادها و ادارات مرتبط با این برنامه بتوانیم مانع بروز و گسترش این بیماری در جامعه شویم.

توسعه دانشکده پرستاری گرمی، تغییر محل دفن زباله شهرگرمی، اتلاف حیوانات و سگهای ولگرد، جمع اوری دامداریهای داخل شهرستان و ساماندهی زباله های شهری از دیگر مواردی بود که از سوی شورای سلامت شهرستان مورد تاکید ویژه قرار گرفت.

خبر: سیفار/ عکس: محمود بهشتی

نظر شما چیست؟

۲ نظر

 1. محسن UNITED KINGDOM گفت:

  سلام لطفا به موضوع این سگهای ولگرد رسیدگی کنین
  باور کنین از ترس نمیشه تو شهر قدم زد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. کدی گفت:

  طبق امار سگ بازان تعداد۸۶فقره سگ ولگرد تنهادرشهرک ولیعصر عج وجود دارد که همه انها موقع صبح هنگام رفتن بچه ها به مدرسه قابل دیدن ودرسایرمواردموجب سرگرمی دامداران واهالی میباشد لطفا این دلخوشی را ازمانگیرید تاصد ساله شویم تازه بیست ساله این دامداران درشهرک عمر میکنند حالا خیلی زوده صبرکردهتازشهرک اوبا سازید اقای فرمانار شاید شما بدون شورای سلامت به داد ما برسید انشااله چون شورای سلامت درطول بیست سال ازاحداث شهرک صدها بار جلسه گذاشته تنها خروجی حرف خالی بوده متشکریم

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید