اولین نیروگاه CHP شمالغرب کشور در گرمی بزودی وارد مدار می‌شود

http://uupload.ir/files/qckq_photo_2017-06-11_12-22-10.jpg

آزادلو : مشاور اجرایی وزارت نیرو در توانیر و سرمایه گذار نخستین نیروگاه سی اچ پی شهید مرحمت بالازاده در شمالغرب کشور گفت:این نیروگاه با سرمایه گذاری ۱۲۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در زمینی به مساحت ۱۰۰۰متر مربع در بخش انگوت وارد مدار می شود.

میرحسین فغانی با اشاره به اینکه ظرفیت توان تولید برق نیروگاه حرارتی CHP گرمی ۷ مگاوات خواهد بود، گفت: این نیروگاه همزمان برق و گرما با استفاده از احتراق سوخت است و بخار تولیدی در این نیروگاه در مراکز گلخانه ای و تامین گرما کاربرد دارد.

فغانی خاطرنشان کرد: قرار است از بخش بخار این نیروگاه، گلخانه ای در جوار همین نیروگاه در زمینی به مساحت ۵هکتار احداث شود.

مجری طرح نیروگاه chp گرمی افزود: این نیروگاه بعد ازینکه وارد مدار شد علاوه بر جلوگیری از افت برق منطقه گرمی توانایی خدمات رسانی به شهرستانهای مشگین شهر و پارس آباد را هم دارد.

فرماندار شهرستان گرمی عنوان کرد: با اجرایی شدن این پروژه و همچنین احداث نیروگاه ۲۴ مگاواتی دیگر در منطقه آنقوتلاربرق مورد نیاز واحدهای صنعتی شهرستان تأمین می‌شود.

امامی  بیان کرد: شرکت توانیر آماده عقد قرارداد خرید تضمینی نیروگاه‌ در تولید برق است و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی  با اشاره به ضرورت پراکنده بودن مراکز تولید برق در نقاط مختلف گرمی افزود: نیاز شهرستان گرمی به برق به دلیل خیز بزرگ توسعه صنعتی و کشاورزی رو به افزایش است و با حمایت از سرمایه گذاران زیرساخت های لازم سرمایه گذاری در این بخش تامین می شود.

او اظهار امیدواری کرد با احداث نیروگاه حرارتی ،علاوه بر رفع افت ولتاژ برق انگوت و تامین نیاز برقی شیرآلات قهرمان ، گاز و بخار تولید شده دراین نیروگاه نیز برای کشت محصولات گلخانه ای در این شهرستان مصرف شود و تولیدات کشاورزی منطقه با این صنعت رونق بگیرد.

  • سید مهدی حسینی

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید