اکبری: بی‌سوادی در گرمی تا ۲ سال آینده ریشه‌کن می‌شود

آزادلو : معاون نهضت سوادآموزی استان اردبیل گفت: با تلاش‌های صورت گرفته تا ۲ سال آینده بی‌سوادی در گرمی ریشه‌کن می‌شود.

یوان اکبری ظهر امروز در گردهمایی سالانه آموزش دهندگان سوادآموزی و شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان مغان اظهار داشت: آمار ۳۱۱ درصدی باسوادی در استان اردبیل در زمان تاسیس نهضت سواد آموزی، اکنون به بالای ۹۱ درصد رسیده است.

معاون سوادآموزی نهضت استان اردبیل اضافه کرد: میانگین کشوری باسوادی در کشور ۹۲٫۵ در صد است که با تلاش سوادآموزی در استان اردبیل به کمترین اختلاف ممکن رسیده است.

وی در رابطه با شهرستان گرمی تصریح کرد: ارتقای سطح باسوادی در بین روستائیان شهرستان گرمی یکی از برنامه های اصلی این معاونت بوده و اقدامات مناسبی در این زمینه انجام شده است.

وی با بیان اینکه جمعیت بی سوادی شهرستان گرمی ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سال ۸۸ بود، افزود: با تلاش های صورت گرفته، تعداد بی‌سوادان شهرستان گرمی به زیر ۲ هزار نفر کاهش یافته است که واقعا تحسین برانگیز است.

فرماندار گرمی نیز در ادامه این گردهمایی اظهار داشت: شاخص باسوادی در شهرستان گرمی ‌پائین‌تر از استان اردبیل است.

ابراهیم امامی گفت: تلاش های خوبی برای کاهش بی‌سوادی در گرمی انجام شده و باید علی الخصوص در جامعه روستایی ادامه یابد.

وی افزود: وجود نزدیک به ۳۵۰ روستا در شهرستان گرمی اهتمام جدی معاونت سوادآموزی و توجه مسئولان استانی به این منطقه را می طلبد.

نظر شما چیست؟

۴ نظر

 1. سلام گفت:

  سلام وتبریک به خانم محمدزاده

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. رجب ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  جناب آقای اکبری ریشه کن کردن سواد به معنی ثبت نام بی سوادان در گروه های مختلف تحت امر قرارداد فقط نام آنها در لیست قرار گیرد و امتحان آنها را نیز فرد دیگری فر گزار میکند بلی بی سوادی در روی کاغذ ریشه کن میشود به اصل سواد دار شدن تکیه نیست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. ناشناس گفت:

  ی ش رییس اولار داش باشیمیزه دوشوب چوخدان

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. mujtaba گفت:

  این تنها در صورتی امکان پذیر است که پدران ماها که در اکثرحال خواندن و نوشتن بلد نیستند در طول این دو سال وفات کنند. تعریف مسئولان ما از سواد چیه ؟ بی سوادی در شهرهایی مثل گرمی روز به روز افزایش مییابد. توشهر ما چهار نفر نیست که زبان بین المللی بلد باشند این عین بی سوادی است. در شهری که چهار نفر پیدا نمیشه کتاب بخونه این عین بی سوادی است. اگه منظور ایشون از سواد توان استفاده از تلگرام است راست گفته !!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید