ایجاد سالانه ۲۰ هزار شغل در استان شدنی است

استاندار اردبیل گفت: ایجاد ۲۰ هزار شغل جدید در این استان برای سال آینده شدنی است اما شرط اول آن تلاش ، همت و وجود باور در مدیران می باشد.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنام جو شامگاه یکشنبه در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل افزود: باید با پرهیز از طرح هرگونه موضوع حاشیه ای و مقررات زاید تمام امکانات ، نیروها و توجه روی ایجاد اشتغال به واسطه تسهیل در سرمایه گذارای و رونق تولید متمرکز شود.
وی با گلایه از بعضی شیوه های مدیریتی در استان تشریح کرد: مدیران باید ابتدا از خود برای اصلاح روش ها و دگرگونی شیوه های نادرست در انجام کارهای مرتبط با رونق تولید و اشتغال شروع و سپس آن را به پرسنل زیر مجموعه خود تسری دهند.
بهنام جو گفت: اینکه یک مدیر از نحوه عملکرد و میزان پرداخت تسهیلات اشتغالزای یک بانک برای اجرای طرح های مرتبط بی خبر باشد و یا اینکه مدیر یک بانک در پاسخ به عملی نشدن وعده های داده شده با استناد به بعضی گفته ها و نامه های رسیده از تهران ، کار را به حال خود رها نماید به هیچ عنوان پذیرفته نیست.
او افزود: دولت تدبیر و امید امتیازهای بسیار خوبی را برای استان ها بویژه استان اردبیل در ارتباط با رونق تولید و اشتغال داده و این همت ما مدیران را می طلبد که با استفاده از این فرصت پیش آمده با برنامه منظم بتوانیم معضل مربوط به بیکاری را با رونق فضای کسب و کار به تدریج برطرف کنیم.
او با بیان اینکه از این پس تمام نشست های مربوط به پنجره واحد و نیز کارگروه تخصصی اشتغال باید با حضور ارباب رجوع و متقاضیان سرمایه گذاری تشکیل شود خطاب به مدیران گفت: عذر و بهانه در ارتباط با زمین ماندن کارهای مربوط به ایجاد اشتغال از سال آینده پذیرفته نمی شود.
وی به معضل بیکاری و مشکل اقتصادی و معیشتی تعداد زیادی از خانواده ها در استان اردبیل اشاره کرد و افزود: با اندکی همت ، تلاش و اصلاح شیوه های مدیریتی در سال آینده شاهد رونق اقتصادی و فضای کسب و کار در این استان خواهیم بود.
مدیرکل کار ، تعاون و رفاه استان اردبیل نیز در این نشست گفت: امسال یک هزار و ۳۶ طرح با مجموع تسهیلات به مبلغ ۱۰۶ میلیارد ریال در حوزه مشاغل خانگی در این استان به بانک های ملی و صادرات معرفی شده اند.
قاسم رحیمی افزود: از این مبلغ تاکنون ۵۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال معادل ۴۹ درصد تعهدات مربوط به حوزه مشاغل خانگی پرداخت شده است.
او گفت: در ارتباط با طرح اشتغال فراگیر نیز تعداد یک هزار و ۹۵۵ فقره طرح با مجموع مبلغ ۶ هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به بانک ها معرفی شده که از این میزان تعداد ۶۲۶ طرح برای دریافت تسهیلات از بانک ها مصوب شده است.
وی افزود: بانک های ملی ، کشاورزی و ملت دارای بیشترین میزان پرداخت تسهیلات در طرح اشتغال فراگیر در استان اردبیل می باشند و بیشترین میزان پرداختی نیز به شهرستان های اردبیل ، نمین و گرمی مربوط می شود.
به گفته وی ، در مجموع تاکنون مبلغ ۲۳۲ میلیارد ریال تسهیلات از محل طرح اشتغال فراگیر در استان اردبیل به متقاضیان پرداخت شده است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید