استاندار آذربایجان شرقی: ایجاد فرهنگستان زبان و ادبیات آذری دِین من است

آزادلو : استاندار جدید آذربایجان شرقی گفت: با همکاری وزارت نیر و و سازمان حفاظت محیط زیست کشور و همت مردم آذربایجان حیات را به دریاچه ارومیه باز می گردانیم.

به گزارش نصر نیوز، دکتر اسماعیل جبارزاده عصر امروز در آئین معارفه خود در مجتمع پتروشیمی تبریز افزود: احیای دریاچه ارومیه به عنوان میراث فرهنگی و زیست محیطی کشور در دستور کار و اولویت کاری استانداری آذربایجان شرقی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: همانطوری که ریاست محترم جمهوری نیز در اولین جلسه هیئت دولت بر ضرورت احیای این دریاچه تاکید کرده اند، : با همکاری وزارت نیر و و سازمان حفاظت محیط زیست کشور و همت مردم آذربایجان حیات را به دریاچه ارومیه باز می گردانیم.
جبارزاده در ادامه با اشاره به دیگر وعده رئیس جمهور به مردم آذربایجان شرقی گفت: ایجاد فرهنگستان زبان و ادبیات آذری  دین من است و همانطوری که دکتر روحانی وعده آن را داده اند تلاش می کنیم تا این فرهنگستان را تاسیس کنیم.
وی در ادامه از اساتید و اندیشمندان زبان و ادبیات آذری خواست تا وی را در این مسیر یاری دهند.
استاندار جدید آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به اولویت های کاری خود در سکانداری آذربایجان شرقی گفت: زمینه ورود سرمایه گذاران خصوصی را به استان باز می کنیم و با فراهم نمودن شرایط مناسب نمی گذاریم برخی از ناملایمات موجب شود شهروندان عزیزمان ترک وطن کنند.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. صادق گفت:

    خدا شما را در مسیر ایجاد فرهنگستان زبان و ادبیات آذری موفق بدارد این آرزوی من حقیر است

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید