ایجاد ۲۶ هزار شغل در مغان با تکمیل شبکه پایاب سدخداآفرین

آزادلو : مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: با تکمیل شبکه پایاب سد خدا آفرین ۲۶ هزار شغل ایجاد خواهد شد.

اصغر سلیمان‌زاده صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان اردبیل اظهار کرد: با تکمیل شبکه پایاب سد خدا آفرین ۲۶ هزار شغل در منطقه ایجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر برای احداث پایاب سد خدا آفرین ۳ هزار و ۵۰۰ نفر مشغول به کار هستند  که با تکمیل آن برای ۲۶ هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل افزود: با ایجاد فرصت شغلی ۲۶ هزار نفری بحث بیکاری در مغان بی معنی خواهد بود.

سلیمان‌زاده گفت: سال ۹۶ که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است تمام اهتمام مدیران و مسؤولان باید حرکت در این نقشه راهی صورت بگیرد و در این راه قدم‌های اساسی برداشته شود.

وی به وظایف شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اشاره کرد و گفت: تامین آب شرب سالم و بهداشتی، احداث سدها و اراضی پایاب سدهای مرزی و غیر مرزی، توجه ویژه به آبگرم‌های موجود در استان، پروژه تعادل بخشی و حفاظت از رودخانه‌ها از جمله وظایف مهم و اساسی آب منطقه‌ای اردبیل است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در اشاره  به تکمیل پکیج آبرسانی شهرستان خلخال تصریح کرد: برای تامین آب آشامیدنی شهر خلخال طرحی در بالادست سد بفراجرد در دست اجرا است و عملیات اجرایی خط انتقال آن به طول ۱۰ کیلومتر آغاز شده است که نصف مسیر تکمیل شده است.

سلیمان‌زاده با اشاره به احداث تصفیه خانه آب خلخال افزود: برای احداث  تصفیه‌خانه خلخال برای اولین بار در استان با روش بی‌او‌تی اجرا می‌شود که با تکمیل پکیج عملیاتی آبرسانی خلخال ، آب آشامیدنی این شهر تا سال ۱۴۲۵ تامین خواهد شد.

وی به وضعیت نامناسب آب شرب شهر اردبیل نیز اشاره کرد و گفت:  شرکت آب منطقه‌ای اردبیل برای افزایش کیفیت آب شرب این شهر  چهار پمپ شناور  در سد یامچی نصب کرده است و علاوه بر آن در سد یامچی سه شفت ایجاد شده است که شفت اصلی با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد در دست اجرا است و دو شفت دیگر نیز در حال اجرا می‌باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل اضافه کرد: در صورت تکمیل این شفت‌ها مشکل کیفی آب آشامیدنی در اردبیل تا حد زیادی حل خواهد شد.

به نقل از فارس

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید