ایمنی در جاده‌های شمالی اردبیل مطلوب نیست/کاهش ۱۵ درصدی تصادفات

آزادلو : رئیس پلیس راه استان اردبیل با اشاره به تاثیر عوامل فنی و انسانی در بروز تصادفات، ایمنی در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی شمال این استان را مطلوب ندانست.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت فتاحی پیش از ظهر پنج شنبه در نشست مشترک با خبرنگاران اردبیل تصریح کرد: در استان اردبیل ۲۵ نقطه حادثه خیز شناسایی شده که ۲۰ مورد در شمال استان است.

وی افزود: ایمنی پایین محورها در شمال استان موجب شده کمترین تخلف راننده منجر به تصادف شود و به عنوان مثال در محور اردبیل- مغان، عرض ۷.۵ متری جاده منجر به کوچک ترین سهل انگاری انحراف به چپ خودرو را به دنبال دارد.

رئیس پلیس راه استان نبود روشنایی کافی، وجود پیچ های خطرناک، نبود خط کشی حاشیه راه و عدم رعایت مقررات موجب می شود در جاده های شمال استان ایمنی کافی و مطلوب نباشد.

فتاحی با تاکید به اینکه ۷۰ درصد از علل تصادفات به عوامل انسانی و ۱۵ درصد به محورهای مواصلاتی مرتبط است، ادامه داد: با این وجود این موضوع قابل تعمیم به تمام جاده ها نیست.

وی در خصوص آخرین وضعیت تصادفات منجر به فوت در محورهای مواصلاتی استان تاکید کرد: تعداد تصادفات فوتی در پنج ماهه سال جاری ۵۲ فقره است که به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش یافته است.

رئیس پلیس راه استان متذکر شد: تعداد متوفی در پنج ماهه امسال ۵۹ نفر بوده که باز به نسبت سال گذشته با کاهش ۲۰ درصدی همراه است و تعداد مجروحان تصادفات نیز با کاهش پنج درصدی به ۱۵۰ نفر رسیده است.

http://media.mehrnews.com/d/2017/06/28/3/2499188.jpg

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. شهروند گفت:

    شمال استان انگار تو دید مسئولین مرکز نشین استان نیست در حالی که سرمایه های استان تو همین بخش شمال استانه

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید