بازدید استاندار اردبیل از پروژه های مختلف شهرستان گرمی مغان

آزادلو : استاندار اردبیل گفت: یکی از پروژه‌های حائز اهمیت اجرای طرح شبکه پایاب گیلارلوی گرمی است که برای این پروژه ۱۰ میلیارد تومان اختصاص یافته و بعد از بهره‌برداری ۶۳۰ هکتار از اراضی دیم شهرستان گرمی به آبی تبدیل می‌شود.

اکبر بهنام‌جو پیش از ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های در دست اجرای شهرستان گرمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از پروژه‌های حائز اهمیت اجرای طرح شبکه پایاب گیلارلوی گرمی است که برای این پروژه ۱۰ میلیارد تومان اختصاص یافته و بعد از بهره‌برداری ۶۳۰ هکتار از اراضی دیم شهرستان گرمی به آبی تبدیل می‌شود.

وی گفت: این یک فرصت مناسب برای ایجاد تحول در صنعت کشاورزی منطقه خواهد بود که کشاورزان باید از فرصت ویژه‌ای که دولت برای اجرای طرح‌های آبیاری قطره‌ای و نوین با پرداخت کمک  بلاعوض و تسهیلات بانکی فراهم کرده، استفاده کنند.

استاندار اردبیل در بازدید از سدتازه کند انگوت شهرستان گرمی افزود: سدتازه‌کند و عمارت شهرستان گرمی از جمله طرح‌های بزرگ آبی کشور است که قطعا با بهره‌برداری از این سدها، کشاورزی منطقه در حد قابل توجهی توسعه می‌یابد که احداث کارخانه‌های صنایع تبدیلی کشاورزی باید در دستور کار قرار بگیرد.

بهنام‌جو تصریح کرد: عملیات اجرایی سدها تازه‌کند انگوت و عمارت در حال حاضر به صورت دو شیفت کار می‌شود که امیدواریم طرح احداث تصفیه‌خانه و شبکه پایاب سدهای تازه کند انگوت و عمارت همزمان با احداث ساختمان سد اجرا شود تا با تکمیل سدها شاهد بهره‌برداری کامل از این سدها باشیم.

استاندار اردبیل در این سفر، از پروژه‌های راهسازی اردبیل – مشگین شهر و گرمی – اردبیل نیز بازدید و در جریان آخرین وضعیت عملیات اجرایی آن قرار گرفت.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید