بازدید دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی از طبیعت شهرستان گرمی

آزادلو : رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمی مغان گفت: دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی از طبیعت شهرستان گرمی بازدید کردند.

روح الله محمدی عصر امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: ۷۵ تن از دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی  با همکاری اداره میراث فرهنگی و گردشگری گرمی در مدت دو روز از طبیعت شوله‌لر دره‌سی، قوزلو، انی و بیعرق این شهرستان بازدید کردند.

وی با بیان اینکه این دانشجویان برای گذرندان کلاس عملی آشنایی با گیاهان دارویی و سنتی از طبیعت گرمی بازدید کردند، افزود: این اداره دوره‌های مختلفی برای شناساندن شهرستان گرمی به‌عنوان بهشت گیاهان دارویی خودرو برگزار کرده و با دانشگاه‌های استان همکاری لازم را دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گرمی مغان بیان کرد: در ابتدای این بازدید نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع دانشجویان، قابلیت‌های بی‌نظیر این شهرستان را در بحث بوم‌گردی و لزوم معرفی شایسته آن در دانشگاه‌ها تشریح کرد.

وی تصریح کرد: این برنامه ادامه‌دار خواهد بود و کانون طب سنتی دانشگاه محقق اردبیلی قرار است بیشتر کلاس‌های عملی آشنایی با گیاهان دارویی را در گرمی به دلیل غنای این دسته از گیاهان برگزار کند.

محمدی از علاقه‌مندی دانشگاه‌های مختلف کشور برای حضور در شهرستان گرمی خبر داد و گفت: در طول سال‌جاری اکیپ‌های دانشجویی در ۱۵ گروه از دانشگاه‌های تبریز، محقق اردبیلی، آزاد مشگین‌شهر و پارس‌آباد، پیام نور اردبیل و دانشگاه گیلان در این شهرستان حضور یافته اند.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید