با تلاش فرماندار محل دفن زباله شهر گرمی جابجا شد

آزادلو : با تلاش و سماجت ستودنی فرماندار گرمی مغان، علی رغم بهانه تراشی های مسئولان استانی محیط زیست به صورت موقت محل دفن زباله شهر گرمی به مکان ۵ هکتاری تعیین شده انتقال می یابد.

فرماندار گرمی گفت: با مصوبه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان گرمی در کوتاه‌ترین زمان ممکن محل دفن زباله شهر گرمی به عنوان تهدید بهداشت عمومی حل و فصل می‌شود.

ابراهیم امامی ظهر امروز در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان مغان اظهار داشت: روزانه ۴۰ تن زباله در شهر گرمی تولید می‌شود که به‌علت عدم دفن صحیح، مشکلات زیادی برای اهالی ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: تبعات کلی محل دفن زباله شهر گرمی به جای اینکه رودخانه داخل شهر و ورودی یک ظرفیت برای منطقه باشد، یک تهدید بزرگ برای منطقه محسوب می‌شود.

رئیس کارگروه مدیریت پسماند شهرستان مغان با بیان اینکه باید مدیریت پسماند در روستاهای بزرگ شهرستان نیز مد نظر باشد، افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان و محیط زیست بدون هیچ‌گونه اغماض با عوامل حقیقی و حقوقی دفع پسماند و فضولات حیوانی در داخل روستاها برخورد کند.

امامی گفت: تکرار جلسه‌ای دیگر برای محل دفن زباله گرمی امکان‌پذیر نخواهد بود و باید در این کارگروه، مصوبه نهایی برای حل و فصل معضل دفن زباله با زمان‌بندی مشخص تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر مردم، دادستانی شهرستان نیز نسبت به مخاطرات این معضل نگرانی دارند، افزود: تحرکات مطلوب دستگاه‌های ذی‌ربط برای حل دفن زباله شهر گرمی تاکنون دیده نشده است که باید رویه تغییر یابد.

محمد حاجی‌آقا نیامری، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرمی نیز در این جلسه گفت: اگر محل دفن زباله شهر گرمی مدیریت نشود، دادستانی به عنوانی مدعی‌العموم وارد قضیه شده و بدون تعارف برخورد قانونی خواهد کرد.

بخشدار انگوت نیز در این جلسه گفت: علاوه بر مکانیزه بودن جمع‌آوری زباله در شهر انگوت، پسماند خانگی بیش از ۷۰ روستای بخش انگوت از طریق ناوگان حمل زباله مدرن جمع‌آوری می‌شود.

جهانبخش فیروزی با بیان اینکه در صورت تخصیص اعتبار ناوگان ویژه حمل و دفن زباله توسعه می‌یابد، اظهار داشت: مشکل اصلی روستاهای بخش انگوت دفن فضولات حیوانی و محل دفن پسماند خانگی است که باید با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط تعیین تکلیف شود.

رسول حسن زاده شهردار گرمی نیز گفت: روزانه ۴۰ تن زباله در شهر گرمی تولید می شود که با ۴ دستگاه و ۳۰ نفر نیروی خدمات شهری به صورت سنتی جمع آوری می شود.

نظر شما چیست؟

۴ نظر

 1. گرمیلی گفت:

  ابراهیم امامی ظهر امروز در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان مغان اظهار داشت: روزانه ۴۰۰ تن زباله در شهر گرمی تولید می‌شود
  رسول حسن زاده شهردار گرمی نیز گفت: روزانه ۴۰ تن زباله در شهر گرمی تولید می شود

  لاقل خبر رو درست بنویسید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Reza گفت:

  بررسی علمی یک مساله بهانه گیری هستش !؟
  همه کارارو اینطور دیمی انجام میدیم که به سرانجام نمیرسه
  آزادلو چهره خود را به عنوان یک رسانه صادق و بی طرف از دست داده

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. نا شناس گفت:

  اینجا آقای امامی فرمانداراست یا آققای لطفی انطوری که قیافه گرفتی آقای لطفی فرماندار است

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ناشناس گفت:

  آزادلو : با تلاش و سماجت ستودنی فرماندار گرمی مغان، علی رغم بهانه تراشی های مسئولان استانی محیط زیست به صورت موقت محل دفن زباله شهر گرمی به مکان ۵ هکتاری تعیین شده انتقال می یابد.

  درخواست مکان یابی علمی و اصولی بهانه گیری نیست

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید