با همدلی وهمزبانی مشکلات مردم حل می شود

آزادلو : شعار همدلی و همزبانی ملت و دولت، را که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران  ،سال ۱۳۹۴ را به  این شعارنام گذاری کردند حقیقتا یکی از خواسته های اصلی مردم، فعالان فرهنگی واجتماعی کشور بود که ملت و دولت توأمان می‌توانند به دنبال محقق کردن آن باشند، البته نقش دولت در این زمینه بسیار اساسی است که بتواند با تاسی از این شعار مبارک ومیمون زمینه رفاه وآسایش مردم را فراهم کند .

نکته این است که اگر  ارزیابی‌ دولت  منصفانه و جوانمردانه باشد، مردم همدل و همزبان در کنار دولت خواهند ایستاد؛ حتی اگر دولت در ارزیابی شان کمتر از آنچه خواسته‌اند و یا توانسته‌اند در زندگی مردم تحول ایجاد کرده باشند؛ اعتراف به کم کاری‌ها و موانع احتمالی در کنار تلاش برای جبران، مردم را همدل و همزبان در کنار آنان نگاه خواهد داشت.

در اواخر سالی هم که در پیش روست، انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد؛ انتخاباتی که هرچند برای بازیگران سیاسی اهمیت فراوانی از منظر پیروزی و شکست دارد، برای مردم اهمیت آن در تشکیل مجلسی است که در فرایند انتخابات آن، از آغاز تا پایان و تشکیل مجلس، اخلاق مدارانه و منصفانه طی شود و در ‌‌نهایت مجلسی تشکیل شود که فارغ از غلبه هر یک از جناح‌های سیاسی در آن، مجلسی کارآمد و مقتدر باشد و بتواند دو وظیفه اصلی خود یعنی قانونگذاری و نظارت را به بهترین وجهی انجام دهد. کسانی که از همین ابتدای سال خود را مهیای شرکت در چنین رخداد سیاسی بزرگی در کشور می‌کنند، بدانند که بی‌اخلاقی‌های مرسوم در ادوار مختلف، فضای تخریب و تهمت زدن، بی‌توجهی به منافع ملی و مردم، تلاش برای حذف رقیب به هر قیمت و… فضای همدلی و همزبانی را از بین می‌برد.

در سالی که پیش روست چه در اوایل آن ـ که مسأله هسته‌ای مطرح است ـ و چه در اواسط آن ـ که مسأله بررسی و ارزیابی دولت در میان است ـ و چه در اواخر آن ـ که انتخابات مجلس انجام خواهد پذیرفت ـ همه فعالان سیاسی متوجه این نکته باشند که همدلی و همزبانی مردم را دچار خدشه نکنند. در شرایط امروز بین المللی و منطقه‌ای، تقویت اجماع ملی در داخل برای تحصیل منافع مردم، بیش از هر موفقیت سیاسی و جناحی اهمیت دارد.

سال ۱۳۹۴ سال مهمی برای کشور و همچنین سال مهم‌تری برای سیاستمداران و فعالان سیاسی است که ثابت کنند می‌توانند برای تقویت همدلی و همزبانی ملی، گاهی از منافعشان بگذرند. نشان دهند گاهی می‌توانند از واکنش‌های آنی حذر کنند، به خاطر منافع مردم و کشور.

عمل به شعار رهبر معظم انقلاب  ضروری است نظام جمهوری اسلامی از زمان شکل گیری، پشتوانه اصلی خود را مردم قرار داد و تا به امروز نیز با اتکاء به قدرت مردم مسلمان توانسته موانع و چالش ها را پشت سر بگذارد و به نظام سیاسی نمونه در منطقه و جهان بدل شود.

در بخش های اقتصادی کماکان شاهد رونق اقتصادی خاصی نیستیم. بسیاری از شهرک های صنعتی به حالت نیمه تعطیل درآمده اند و بخش های دیگر اقتصادی مانند مسکن نیز گرفتار رکود تورمی هستند. مردم به طور مشخصی ارقام و آماری را که توسط دولت در زمینه های اقتصادی و بیکاری ارائه می شود، در زندگی روزمره احساس نمی کنند. شفافیت و ارائه اطلاعات آماری دقیق می تواند فضایی ایجاد کند باعث رونق کسب و کار شود و ملت با اعتماد بیشتر وارد این فضا شود و سرمایه های خود را در مسیر تولید و نه واسطه بازی قرار دهند.

نامگذاری سال توسط رهبری، اقدامی تشریفاتی نیست بلکه چراغ راهنمایی است که تمامی ارکان نظام اسلامی و مردم ایران باید آن را اولویت قرار دهند و نشان دهنده آن است که کشور در آن سال ضروریست به دنبال چه هدفی باشد. رهبر معظم انقلاب با مشخص کردن خطوط اصلی و کدلی حرکت کشور در اولین روز هر سال، مطالبات ملت را از دولت و مسئولین خواستار می شوند و حرکت در این مسیر را وظیفه آحاد مسولین برای خدمت رسانی بهتر به مردم می دانند.

سال ۱۳۹۴، سالی است که ایران برای عبور از چالش های داخلی و بین المللی بیش از گذشته به همدلی و همزبانی میان دولت و ملت نیازمند است.

بنابراین برای عبور از چالش های احتمالی که کشور در داخل و خارج در سال ۱۳۹۴ با آن روبه رو خواهد شد، رهبر معظم انقلاب همدلی و همزبانی دولت و ملت را بهترین راه حل برای آن دانستند. ایجاد رونق اقتصادی، انتخابات مجلس و خبرگان، عبور از بحران کمبود آب که به صرفه جویی در تمامی بخش ها احتیاج دارد، کاهش قیمت نفت، کمبود بودجه، ادامه روند پرداخت یارانه ها به قشر ضعیفتر جامعه، حفظ حقوق هسته ای، نبرد با تروریسم بین المللی در عراق، سوریه و کشورهای متحد ایران در منطقه، همگی موضوعات مهمی هستند که با همبستگی، اتحاد، تلاش و همدلی کارگزاران دولتی و مردم منتهی به نتیجه مطلوب برای کشور خواهد شد.

دولت تدبیر و امید که رونق اقتصادی را اولویت خود در سال جدید دانسته، باید به تاسی از شعار امسال، به بهترین نحو ممکن امور اجرایی کشور را به پیش ببرد و خدمات کاملی به مردم ارائه دهد چرا که ملت با هوشیاری کامل اقدامات دولت را در تمامی عرصه ها دنبال خواهد کرد

در این راستا دولت باید با اعتماد به قابلیت های مردم و بخش خصوصی، بسیاری از کارهای بر زمین مانده را به آنها بسپارد تا رونق اقتصادی به معنای واقعی شکل بگیرد. انحصاری کردن پروژه ها و قراردادها و ارائه رانت های دولتی به برخی از افراد خاص توسط دولت، که در گذشته نیز مشاهده شده است تنها باعث مسموم شدن فضای اقتصادی کشور و عدم اعتماد سرمایه گذاران شده است. شفافیت در این امور نیز برای ایجاد همدلی در بخش های اقتصادی بسیار نیاز است که دولت یازدهم باید آن را اجرایی کند.

باتوجه به اهمیت التزام عملی به این عنوان راهبردی دولت باید برای حل مشکلات مردم گام مهمی را بردارد .این شعار پشتوانه اقتصاد مقاومتی ولازمه تحقق آن است لازمه اجرا وبه نتیجه رسیدن اهداف وسیاستهای اقتصاد مقاومتی ،همزبانی وهمدلی دولت ومردم است دولت باید به  مبانی اعتقادی ،فرهنگی واقتصادی مردم توجه کرده وآسایش مردم را بیشتر مد نظر قراردهد البته در منطقه محرومی چون شهرستان گرمی(مغان )همت وتلاش همه جانبه مسئولین ودست اندرکاران  ضروری است متاسفانه آنطور که بایستی مشکلات مغان مرتفع می شد مرتفع نشده مردم گرفتاریهای فراوانی ناشی از بیکاری و تورم دارند کشاورزان ودامداران مطالبات بحقی دارند روستاییان با  مشکلات آب وگاز ودیگر معضلات اجتماعی مواجه هستند حل این مشکلات نیازمند عزم جدی است که مردم باید کسانی را بر سرکا رگمارند ویا کسانی را به مجلس بفرستند که توان رفع این مشکلات را داشته باشند.

* یادداشتی از صمداله شکری ( فعال سیاسی و فرهنگی و اقتصادی )

نظر شما چیست؟

۴۴ نظر

 1. طرفدار گفت:

  یل یاتار طوفان یاتار،یاتماز حاج صمد پرچمی…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. لیلا گفت:

  وای بر اون روزی که فرصت طلایی اقای شکری رو از دست بدیم.شانس یکبار در خونمون رو زده باید نهایت استفاده رو بکنیم شکری رو برای یکبارم که شده انتخاب کنیم.همگی شاهد هستیم نمایندگان قبلی هیچکاری واسه شهر انجام ندادن.امید به اون روزی که شکری انتخاب شه شهرمان رو به لطف خدا گلستان کنه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. هومن گفت:

  تنها شهر،که تو ایران یک پارک یا شهربازی نداره گرمی هست.نه کارخانه نه جایی هست واسه اشتغال زایی.بخدا شرمم میشه بگم شهر گرمی…دکتر شکری بیا ما رو از این چاه نجات بده

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ناصری گفت:

  یاشاسین فرزند مغان

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ورزشکاران گرمی گفت:

  مردم شهر گرمی اگر فقط یک فرصت به اقای شکری بدهند چندین سال از گرفتن تصمیم مثبتشان در اینده بهره مند میشوند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. دکتر میری گفت:

  با عنایت پروردگار، بنده و دوستان و اشنایان این دوره از حاج صمد شکری حمایت میکنیم چون واقعا به عرضه و جسارت ایشان ایمان دارم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. گرمیم گفت:

  دکتر شکری یکی از توانمندترین مدیر در سطح کشور هست اگر هم در انتخابات آینده گرمی موفق شود مردم گرمی از نتیجه مثبت کار ایشان برخوردار خواهند شد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. آبدارچی سابق گفت:

  بنده به عنوان یک ابدارچی اصلا ندیدم دکتر شکری پشت میز ریاستش بشینه همیشه تو صندلی ارباب رجوع می نشست. با کارکنان خیلی خاکی بود تو کاراش هم منظمو دقیق بود.امیدوارم هرجاهستند موفق باشند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. بلندی گفت:

  ما به جای اینکه به فرد نخبه شهرمان کمک کنیم یا از دستش بگیریم چرا قومی و قبیله فکر میکنیم همش سعی میکنیم از پاهاش بکشیم و به افراد نخبه لطمه بزنیم اخه تاکی؟ ما باید با اتحاد و یکدست و همدلی به نخبگان شهرمان کمک کنیم و نتیجه مثبتش را ببینیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. شهرک جوانلاری گفت:

  ما جمع کثیری از جوانان متعصب شهرک ولیعصر عج شهرستان گرمی با وحدت حداکثری از مرد توانمند وشایسته شهرمان حاج صمدالله شکری حمایت میکنیم.مشکل ما گرمیلیها تا الان این بوده است که هیچوقت رشدو موفقیت فرزندان خودمان را قبول نداشتیم به خاطر اینکه اهل گرمی هستند ومیشناسیمشان واین افکار سنتی همچنان در ذهن ها جاری هست.برای ریشه کن کردن این افکار منفی وعامل پسرفت واتحاد ویکدلی وتوسعه وابادانی شهرمان از حاج صمد شکری مدیر ارشد کشورمان که در جایگاهایی که بودند وهستند بی منت امتحان پس دادن و نوبت ما همشهریه است که برای اقای شکری قدم برداریم . یا زهرا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. همکلاس در دکتری گفت:

  با سلام. دکتر شکری عزیز باوجود مدیریت قوی و بی نقص شما که شخصا خودم دیدم امیدوار در انتخابات شهرتان نیز پیروز و موفق باشید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. دکتر گفت:

  ازموده را ازمودن خطاست. با اتحاد وهمدلی از ورود حاج صمداله شکری به انتخابات استقبال خواهیم کرد وایشان تنها واخرین شانس نجات گرمی میباشند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. عزیزی ع گفت:

  جرات و شجاعت شما قابل تحصینه امیدوارم حمایت بنده را در این دوره قابل بدانید.باتشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. اکبر دول... گفت:

  حاج صمد بنده و برادرانم چند دوره هست در انتخابات تصمیم اشتباهی میگیریم این با تمام وجود ازشما حمایت میکنیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. فریاد گرمی ر گفت:

  گویما منی بونان آرتیق قوجالام…منده بو جرات وار، بونان آرتیق اوجالام…حاج صمد، بولورم سنده کی جرات و شجاعت یلی وار… منده کی تپراق سنون و مردمونون، ایقوزون آلتدا یری وار… یازهرا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. مهندس عمران گفت:

  شنیدن کی بود مانند دیدن…بنده از خیلیا شنیده بودم دکتر شکری مدیریتش در سطح کشور بالاست اما از روزی که از نزدیک کاراشون رو دیدم همش به این فکر میکنم اگه دکترشکری نماینده شهرستان گرمی بشه میتونه نیازهای شهر رو از هر لحاظ راحت حل کنه ومردم با کمک و اتحاد و یک دلی میتوانند دکتر شکری رو انتخاب کن انشاا…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. یازهرا گفت:

  اگه خوب دقت کنید شهرمان برای اشتغال نه کارخانه داره و نه کارگاه و… اقای شکری با ارتباطی که تو تمام نقاط ایران داره مطمئنم چندتا کارخانه به شهرمان میارن تا جوانان ما از این بیکاری نجات یابند…خودم تو جلسه که قبلا داشتن با مردم حرف میزدن شنیدم که گفتن اولین کارم اوردن کارخانه سیمان و شیرین عسل به منطقه هست… ومن مطمئنم رو حرفش وایمیسته چون چند بار برام ثابت شده…امیدوارم موفق باشند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. ماهور گفت:

  بشینیم برای یک بارم که شده دکتر شکری رو انتخاب کنیم بخدا مطمنم کارستون میکنه…اقایان اسمائیلی .موسوی.نصیر.قبلا نماینده بودن چه گلی زدن سرما شهرمان پیشرفت نکرده هیچ پسرفتم کرده…جالبه بعضی ازمسافرا میگن باید دهستان گرمی بشه نه شهرستان… خودتان قضاوت کنید که جای شرم و سرافکندگی نیست؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. ترحم امیرزاده گفت:

  اقای شکری امسال جام رمضان به هزینه تیمم کمک کردن. بنده و بازیکنان از ایشان تقدیر و تشکر میکنیم.یا زهرا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. میرفیندرسقی گفت:

  بنده نگهبان دانشگاه پیام نور اردبیل هستم که اقای شکری این کار را برایم عنایت کردن…از همین جا دستشون رو میبوسم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. mohandes...r 10 گفت:

  واقعا شکری و شکری ها هستند که می توانند به شهرمان رونق ببخشند باید امسال این ها رو در شهرمان قدر بدانیم…یا زهرا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. صداقت گفت:

  از یاداشتتان بی نهایت سپاسگزاریم .قابل توجه مردم ومسئولان. گناه ما مردم این است که با سادگی دوره قبل شخص بی توانا به مجلس فرستادیم وفریب خوردیم انهایی که نزدیک انتخابات دم از تعصب واتحاد موسوی نصیری میزدند کجا هستند . حداقل مسئولان به فکر باشند و همدل باشند وبه فکر مردم ظلم دیده باشند.مردم اگاه تر از قبل شده اند ونمایندگان قبلی دیگر حنایشان نزد مردم رنگ ندارد مردم دنبال مرد عمل وتوانا هستند مردی که از جنس همین مردم محروم هست ودردشان را لمس میکند.یاشاسین حاج صمداله شکری گرمی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. کریم زاده گفت:

  با شعار یا زهرااااااااااا وبا وحدت وهمدلی ازحاج صمداله شکری فرزند باغیرت مغان حمایت خواهیم کرد.شخصی که هرجایی بودند به درد مردم خوردنن ودر خیروشرمان بودن.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. همکار قدیمی گفت:

  حاج صمداله شکری از دل محرومیت واز نقطه صفر به قله موفقیت رسیدند وبا روحیه مقدس جانبازی توانستند با پشتکار وتلاش سطح علمی خود را نیز بالا ببرند ودر حال حاضر دانشجوی دکتری تخصصی مدیریت دانشگاه پیام نور تهران میباشند ودر سطح کشور جایگاه دارند واز نفوذ وارتباط بالایی در پایتخت در بین دولتمردان و بنگاه های اقتصادی بزرگ برخوردارن .با توکل بر خداوند یکتا والگو قرار دادن رهنمودهای رهبری و تکیه بر همدلی وهمزبانی میتوانیم منطقه را نجات دهیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. معلم گفت:

  حاج صمد شکری محبوب دلهاست وپیروز انتخابات خواهد شد.سایر اقایان امتحان پس دادن نیازی بهتبلیغ وشناساندن نیست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. اهالی انگوت گفت:

  ما جمعی از اهالی بخش انگوت از حضور حاج صمداله شکری در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی قاطعانه حمایت میکنیم.با وحدت وهمدلی منطقه اباد خواهد شد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 27. بازاری گفت:

  با اشتباهاتی که در دوره قبل صورت گرفت مردم دیگر ب حرف و شعار گوش نمیکنند .این دوره به دنبال مرد عمل حاج صمداله شکری هستند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 28. فرهنگی گفت:

  با سلام. قسمتی از سوابق درخشان حاج صمداله شکری.۱رئیس سازمان دانش اموزی استان اذربایجان شرقی۲ رئیس سازمان حج وزیارت دانشجویی اذربایجان شرقی۳ مشاور عالی وزیر رفاه ومدیرکل مجامع و شوراهای تامین اجتماعی۴ مشاور وزیر ومدیر کل بازرسی وارزیابی عملکرد راه اهن جمهوری اسلامی ایران۵ مدیر عامل ورئیس هیات مدیره در چندین شرکهای بزرگ اقتصادی کشور از جمله شرکتهای سرمایه گذاری تامین اجتماعی .سیمان خزر سیمان فارس خوزستان و عضوهیات مدیره صنایع شیر ایران و عضو هیات علمی دانشگاه خلاصه ای از سوابق ایشان میباشند وبا درایت وپشتکار وتلاش همه راه را طی نمودند. با توجه بر معیار سوابق وعملکرد باید تصمیم بگیریم وبه شایسته سالاری برسیم.یا زهرا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 29. خانم دانشجوی ارشد گفت:

  اقای ازاد اندیش به نظر بنده شما بروید کوه وبیابان تا بیشتر ازاد بیندیشی واقعا به تنهایی به این اندیشیدید .خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

  Thumb up 0 Thumb down 0

 30. سیفی گفت:

  با سلام.اینجانب پرویز سیفی شاغل قطارهای مسافر بری راه اهن هستم و نزدیک ۶ سال است که مشغولم و از زحمات حاج صمداله شکری به خاطر لطفشان بی نهایت سپاسگزارم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 31. صادقی گفت:

  سلام.بنده لیسانس دارم وبیکار بودم ودر هر کسی رفتم بی فایده بود ونا امید بر میگشتم. خدا را بالاسرم شاهد میگیرم فقط حاج صمداله شکری به دادم رسیدند والان در راه اهن مشغول به کار هستم وخیلی از همشهریانمان نیز در شبکه ریلی قطار در مسیرهای مختلف هستند. خدا از دستانتان بگیرد اقای شکری.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 32. استاد گفت:

  با عرض سلام خدمت همشهران ولایت مدار.با خواندن نظرات با خودم متاسف شدم چرا که حق وشایسته شخصیت اقای شکری این نظرات نیست نمیدانم انتخابات هست و هزار مشکلات دیگر که بعضیها با اجیر کردن افرادی با شخصیت دیگران بازی کنند وبخاطر صندلی فانی دست به هر کار ناشایستی میزنند.برادران گرامی که نظرات غیر مرتبط میدهید خودتان را اصلاح کنید تا جامعه اصلاح شود وبه فرهنگ برسیم.شما به شخصی اهانت میکنید که جانشو مالشو در اختیار مردم منطقه گذاشته وهر کسی رفته تهران برای هر مشکلی پیش نماینده نرفته چون که بی نتیجه بوده ورفته پیش اقای شکری .حاج صمد چه کاری را باید میکرده که نکرده من شخصا از نزدیک با ایشان بودم واقعا الگو هستن واز صفر به اون جایگاه وتحصیلات رسیدند .خودمان خصلت بدی داریم که چشم دیدن رشد فرزندانمان را نداریم وغریبه پرست هستیم.حاج صمد بخاطر اینکه گسترده ومفیدتر خدماترسانی کند بدون دست انداز وموانع منطقه رو اباد کند به فکر نماینده شدن هستند نه چیز دیگر.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 33. گرمیلی گفت:

  سلام. دوره قبل حاج صمد با حمایت از حاج ولی بهترین انتخاب را کردند وکاملا دانش وبینش سیاسی قوی دارند .ما مردم باختیم اتحاد موسوی ونصیری چه گلی کاشت بدبختمان کردند وعامل بدبختی گرمی اشتباه غلط دوره قبل بود هیچکدام یک درصد هم به فکر مردم نبودند.نماینده بی تفاوت به مجلس فرستادیم .اقای شکری به نماینده شدن نیازی ندارند شما هم از نزدیک اختیارات وروابط ایشان را ببینید قبول میکنی .با شناختتی که از حاجی دارم فقط به خاطر خدمت ونجات منطقه قدم برمیدارند واز دذور تحمل تماشای ویرانی وطن خود را ندارند. حاج صمد مدیر توانا در سطح ملی است واز رزومه سنگینی در سطح کشور برخوردارند.ایشان برای گرمی نعمت هستند وفرصت ایده ال.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 34. کارمند گفت:

  این افکار ما گرمیلیها هست که باعث شدیم در این محرومیت وبی امکاناتی زندگی کنیم.به جای اینکه منفی بنگری به این فکر کنید تا حالا کدام انتخاب درست را داشتیم هر شخصی را به مجلس فرستادیم کارایی لازم را ندالشتند ومردم را زود فراموش کردند. مرد مومن حاج صمد در هر جایگاهی که بوده وهست بدون اینکه از وظایف شرعی وکاری اش باشد بی منت واز روی دلسوزی برای تک تک اهالی منطقه قدم برداشته .بله ایشان اولین مدیری بودند از شهرستان گرمی رفتن در سطوح عالی دولت مدیر شدند وهر وزارتی وسازمانی بودند از محبوبیت بالایی برخوردار شدند.بنده کارمند هستم واقای شکری را بالاتر واصلحتر از بقیه کاندیداها میبینم این یک واقعیته.بخاطر اینکه اهل گرمی هست ومیشناسین ودرد ورنج منطقه را لمس میکند قبولش نداریم واین تنها عامل پسرفت وعقب ماندگیمان است تا کی تنگ نظر باشیم گرمی ویران شده اینده بچه هایمان در خطره. حاج صمد عزیز اجرکم عندالله.تمام

  Thumb up 0 Thumb down 0

 35. آزاد اندیش گفت:

  آقای شکری با شناختی که از جنابعالی داریم تنها چیزی که جنابعالی ندارید افکار عالی و سیاسی است شما چگونه به آن جایگاه اداری رسیدید حتما از نخبگان دور بر آقای احمدی نژاد بودید شما با حمایت از آقای احمدی نژاد نشان دادی که واقعا نخبه ای ،نمونه اش پاکدستی دولت ایشان است حتما از آن پولهای حلال به شما رسیده است .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 36. مباغ گفت:

  فقط تورا کم داشتیم
  بخدا مسخره مردم شدهایم
  هرکس تهران میرود فکر می کند حقش را خورده اند باید نماینده میشد
  داداش تو که ائتلافت را دیدیم با پاکدستان انشاالله باآنها محشورشوی
  تورا بخداتودیگه دست از سر کچل ما بردار
  کم هستند وبودند . آقاولی ، داش سیدی ، داش ناصر، داشان بهاریون ،داش حمایت، داش قسمت ، داش مسعود ، داش علائی ، داش داش داش داش داش
  چه خبرتونه بابا برید خونه هایتان ما از خود نماینده خواهیم ساخت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 37. ارسطو گفت:

  والله من قست اهانت یا تمسخر بنده خدارا ندارم فقط نمیدانم این همه نخبه وفعال سیاسی دراین شهرستان گرمی باجه معیاری انتخاب میشونددرشهرتبریزباان همه جمعیت من ندیدم ایجوری فعال سیاسی یا نخبه داشته باشد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 38. اسد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  آقای شکری! ادبیات گفتاری ضعیف در حد نماینده یک شهرنیست. این بدیهیات و سخنان محاوره ای، جوابگوی اوضاع و احوال بدبختی های منطقه ما نبوده و بهتره در تصمیم خود برای شرکت در انتخابات، تجدیدنظرکنی. ائتلاف شما با ولی اسماعیلی، بمنزله خداحافظی ابدی شما با عالم سیاست و کاندیداتوری شمابود. هرکسی رابهرکاری ساخته اند، وشما شرایط احراز چنین جایگاهی را نداری و اینبارچهره هایی هستندکه در مقابل آنها کاندیداهای قدیمی، حرفی برای گفتن ندارند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 39. ابیش میگه گفت:

  آقا صمدبه سابقه خوش خود در دولت پاکدست بنگرید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 40. رحیم UNITED STATES گفت:

  سلام
  لطفا ۱-سواد دانشگاهی و اینکه در چه دانشگاهایی درس خوانده ای را مشخص نمایید
  ۲- نحوه رشد اداری خود را مرقوم فرمایید
  ۳- تورم ۴۰ درصد و هر روز یک قیمت، پراید ۷ میلیونی ۲۰ میلیون شده بود، یا خونه ۲۰ میلیونی صد میلیون شد، یادته اون موقع مردم کاملا آمار و ارقام اقتصادی اعلامی را حس می کردند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید