بدری: سیاست‌زدگی در کشور حاکم است

آزادلو : نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست‌زدگی در کشور حاکم است، اظهار کرد: با اعطای تسهیلات بانکی با سودهای بالا رونق صنعت و تولید امکان‌پذیر نخواهد بود.

صدیف بدری، امروز در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن، اظهار کرد: با وجود اینکه اردبیل از استان‌های مستعد برای تولیدات محصولات کشاورزی محسوب می شود، اما در بخش آبیاری مکانیزه در رتبه ۲۷ کشور قرار دارد و در صنابع بسته‌بندی و تبدیلی نیز از وضعیت نه چندان مطلوبی برخوردار است.

وی افزود: بایستی فعالین عرصه صنعت اقدامات و فعالیت‌های خود در زمینه دستیابی به چشم‌انداز ترسیم شده را بیشتر کنند تا بتوان بر موانع موجود در تولید و صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی غلبه کرد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استان اردبیل در سال‌های نه چندان دور با قرارگرفتن در مسیر جاده ابریشم، زبان‌زد عام و خاص بود، خاطرنشان کرد: در سال گذشته این استان در بخش صادرات وضعیت مطلوبی را نداشت و با کاهش ۴۰ درصدی صادرات در استان مواجه بودیم.

وی تجهیز زیرساخت‌های استان را عامل مهمی برای رونق تولید و صنعت دانست و توضیح داد: امیدواریم با قول رئیس‌جمهور وعده شنیده شدن سوت قطار اردبیل-میانه عملیاتی و اجرایی شود و انتظار چندین ساله مردم اردبیل به پایان برسد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس بیان کرد: تا زمانی که برای کمک به بخش‌های تولیدی و صنعتی وام‌های کاغذی با سود ۱۸ درصد که در بسیاری از مواقع به سودهای ۲۴ درصدی نیز افزایش پیدا می‌کند، اعطا شود، مطمئنا رشد صنعتی نیز ایجاد نخواهد شد و با عدم اصلاح نظام بانکی همین رویه تداوم خواهد داشت.

بدری ادامه داد: برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در کمیسیون اقتصادی مجلس لایحه مالیات بر ارزش افزوده در دست بررسی بوده و طرح نظام بانکی کشور نیز برای اصلاح قوانین نظام بانکداری در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه در حال حاضر دچار سیاست‌زدگی در کشور هستیم، ادامه داد: سیاست‌زدگی آسیب‌زا بوده و بایستی تمامی مسؤولان و مردم خود را برای خدمت‌رسانی بی‌منت آماده کنند.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید