بدری: مخالف انتقال بین‌حوزه‌ای رود ارس هستیم

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: اقداماتی که اخیرا توسط وزارت نیرو و دولت در انتقال بین بخشی آب انجام پذیرفته نه تنها مشکلی را حل نکرده بلکه بر افزایش کمبود منابع آبی نیز دامن زده که نمونه آن را می‌توان در دو استان اصفهان و یزد مشاهده کرد.
صدیف بدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص انتقال بین‌بخشی آب بین استان‌های همجوار اظهار کرد: این اقدام کارشناسی شده نبوده و به شدت مخالف با انجام این اتفاق هستیم.
وی افزود: اقداماتی که اخیرا توسط وزارت نیرو و دولت در انتقال بین بخشی آب انجام پذیرفته نه تنها مشکلی را حل نکرده بلکه بر افزایش کمبود منابع آبی نیز دامن زده که نمونه آن را می‌توان در دو استان اصفهان و یزد مشاهده کرد.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: انتقال بین بخشی آب به مانند مُسکنی کوتاه مدت بوده که در ظاهر به سود منطقه و کشاورزان بوده اما در عمل این‌گونه نیست.
بدری یادآور شد: وزارت نیرو و دولت حق‌آبه رودخانه ارس را بین سه استان اردبیل، آذربایجان‌شرقی و غربی تقسیم کرده در حالی که طبیعت، خاک و اقتصاد این منطقه نشانگر نیاز شدید این منطقه به منابع آبی موجود دارد.
وی توضیح داد: به منظور فراگیر نشدن این مشکل باید از انتقال‌های حوزه‌ای آب پرهیز شده و به سمت بهره‌گیری از منابع آب‌های پایدار دریای خزر، عمان و خلیج‌فارس حرکت کرد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید