برنامه ریزی برای مکانیزه آبیاری تحت فشار کردن ۲۰۰ هکتار در سالجاری

http://uupload.ir/files/te30_photo_2017-04-17_15-32-37.jpg

آزادلو : مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمی گفت: با در نظر گرفتن مشوق های مالی قابل ملاحظه دولت محترم در اجرای طرحهای آبیاری تحت فشار و استقبال بی نظیر کشاورزان انتظار می رود در سال جاری اجرای طرح آبیاری تحت فشار در شهرستان، تا سطح ۲۰۰هکتار افزایش یابد.
عظیم احمدی اظهار کرد: امروزه در کل کشورهای دنیا بحث مدیریت منابع آبی محدود و بازنگری در مصارف آبی ناصحیح بخصوص در عرصه کشاورزی  و افزایش بهره وری آن از مطروحترین پروژه هاست و مدیریت منابع آب در شهرستان ما نیز از این قاعده کل مستثنی نیست.
وی افزود آبیاری تحت فشار یکی از روشهای آبیاری در کشاورزی است که در صرفه جویی آب نقش بسیار مهمی داشته و باعث افزایش راندمان آبیاری می گردد.
وی افزود: دولت محترم تدبیر و امید در راستای سرعت بخشیدن به سازوکار مدیریتی مصارف آبی و حمایت از کشاورزان و محقق شدن اجرائیات سیاستهای اقتصاد مقاومتی،با قبول پرداخت ۸۵درصدی کل هزینه های اجرای طرحهای آبیاری تحت فشار بصورت بلاعوض، کمک شایانی به کشاورزان متقاضی ارائه می نماید به نحوی که کشاورزان فقط ۱۵ درصد هزینه باقیمانده را بعنوان سهم مشارکت پرداخت می نمایند.
احمدی در مورد عملیات انجام یافته در این خصوص تصریح کرد.طبق اسناد موجود در مدیریت جهاد کشاورزی تاکنون در شهرستان ۴۲۱ هکتار آبیاری تحت فشار اجرا شده است که از این مقدار ۲۹۰ هکتار آن به آبیاری تحت فشار قطره ای و ۱۳۱ هکتار آن به آبیاری بارانی اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد: علاوه بر ۴۲۱ هکتار مشارکت مردمی اجرا شده ، پروژه بزرگ طرح آبیاری تحت فشار پایاب گیلارلو با اعتبار بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال در سطح ۶۳۰ هکتار با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد در حال اجرا می باشد که با اتمام این پروژه عظیم شاهد تحولی مهم در بخش کشاورزی شهرستان گرمی خواهیم بود.
در پایان احمدی از کشاورزان و باغدارانی که منابع آبی و حقابه قابل اطمینان دارند خواستند جهت استفاده از تسهیلات آبیاری تحت فشار به مدیریت جهاد کشاورزی و مراکز تابعه مراجعه و هرچه سریعتر تشکیل پرونده نمایند.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. مهندس عمران گفت:

    جناب آقای مهندس عظیمی بزرگوار آبی که از روستای تنگ شهر گرمی به خارج کشور می رود اگر درست مدیریت شود برای آبیاری خیلی از زمینهای اطراف شهر گرمی کافی هستش تا حالا هم ندیدیم موقع تابستان هم قطع شود با دبی بالا حدودا ۱۲ منرمکعب در ثانیه بیرون میره در حالی که زمینهای حاصلخیز من در اطراف شهر در عطش آب مونده اند دست آقای وزیر جهاد را بگیرن بیارین گرمی تا بودجه را در این بخش سرمایه گذاری کنن و نیاز به کانال زهکش داره تا زمینهای اطاف را آبیاری کنه نیاز به سد هم نداره چون این آب دایمی هستش باور کن کل زمینهای شهر گرمی را هم میتونه آبیاری کنه

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید