بنویسیم گرمی ؛ بخوانیم محرومیت

 آزادلو : شهر گرمی با جمعیت ۳۰ هزار نفری در گوشه ای از این خاک همچنان با کلمه ناشناخته محرومیت دست و پنجه نرم می کند. ناشناخته به این دلیل که مردم عصر جدید در سایر استان ها و شهرها با این کلمه آن چنان که باید و شاید آشنایی ندارند. خیابان و کوچه درست و حسابی دارند، پارک و تفرجگاه تفریحی و سیاحتی دارند و در نهایت شهری با مبلمان مناسب دارند. شاید مفهوم آن ها از محرومیت چیز دیگری باشد و نبود این امکانات ابتدایی را اصلا تاکنون تصور نکرده اند.
معابر گرمی ، مشکل چند ده ساله اهالی
معابر شهر گرمی از سال ها پیش به دلایل مختلفی با وضعیت نامناسبی مواجه بوده است. نبود مبلمان مناسب شهری ، وضعیت اسفناک معابر اصلی و نبود کانال های مناسب برای هدایت آب های سطحی از عمده مشکلاتی است که شهروندان اهل گرمی با آن مواجه هستند.بارها دیده شده است شهروندان گرمی گلایه خود را مبنی بر نبود زیرساخت های مناسب و مشکلات خیابان ها اعلام کرده و خواستار رسیدگی به آن شدند.
در مقابل شهرداری به عنوان متولی اصلی در عمران و توسعه شهری آن چنان موفق عمل نکرده است. نبود نقدینگی ، نبود درآمد پایدار ، ضعف تجهیزات و امکانات و ضعف مدیریت در ادوار گذشته از جمله مشکلاتی است که شهرداری با آن دست و پنجه نرم می کند.
آسفالت معابر شهر گرمی مدت هاست به آن توجه نشده است. به طوری که برخی از خیابان های گرمی بیش از ده سال به وضعیت آن توجه اساسی نشده است و هر سال با لکه گیری های جزیی پشت سر گذاشته می شود.
نبود پارک تفریحی و تفرجگاه سیاحتی درخور شهروندان
یکی از نیازهای اساسی که مبنای تکمیل نیاز تفریحی و گردشگری انسان است، وجود پارک تفریحی و مناطق گردشگری سیاحتی است. سال ها پیش با توجه به نیاز شهرها به وجود پارک های تفریحی، بودجه های دولتی برای ایجاد چنین نقاطی در نظر گرفته شد. پارک ملت گرمی واقع در پر ارتفاع ترین نقطه شهر گرمی نیز در این برهه زمانی احداث شد.
اما این پارک پاسخگوی نیازهای جمعیت ۳۰ هزار نفری شهر گرمی را نتوانست تأمین کند. از آن رو نبود نظارت کامل و دقیق این پارک را تبدیل به منطقه بی روح کرد. هم اکنون وسایل تفریحی این پارک از جمله چرخ و فلک و سرسره بزرگ بلااستفاده مانده است.
اهالی گرمی هیچ محلی برای تفریح فرزندان خود ندارند و این موضوع بارها گلایه مردم شهر گرمی را سبب شده است. از این رو باید برای این امر مهم تدبیر اساسی اندیشیده شود.
فقدان تجهیزات و امکانات در بخش فرهنگ و ورزش
متأسفانه یکی از مشکلاتی که در گرمی دیده و شنیده می شود کمبود و یا در برخی موارد نبود اماکن فرهنگی ورزشی است. باشگاه های موجود شهر گرمی هم اکنون با مشکلات عدیده ای مواجه بوده و اداره ورزش و جوانان آنطور که باید و شاید نمی تواند این وضعیت را کنترل کند. از این رو ورزشکاران نیز با مشکلات عمده ای مواجه هستند.
بارها اعتراضات ورزشکاران شهرستان گرمی مبنی بر کمبود فضای ورزشی و یا کمبود امکانات ورزشی در اماکن ورزشی در رسانه ها منعکس شده است.
در بعد فرهنگ نیز با وجود اینکه در عصر کنونی متولیان فرهنگی از گسترش کافه های سنتی و هجوم جوانان به این سمت اظهار نگرانی می کنند، در مقابل هیچ اقدام ملموسی برای فراهم کردن توسعه فرهنگی انجام نمی دهند. مجتمع فرهنگی هنری گرمی بیش از شش سال از زمان آغاز احداث آن گذشته و هر سال وعده افتتاح آن داده می شود.علاوه بر این مجتمع ضعف برنامه ریزی در برنامه های فرهنگی گرمی نیز مشهود است
مدیریت بی پولی ، تنها راه چاره
سال های اخیر اعتبارات دولتی به دستگاه های اجرایی افت چشمگیری داشته است. از این رو نمی توان به اعتبارات دولتی برای توسعه امید بست. در شرایط کنونی بهترین راه چاره مدیریت بی پولی است. متولیان فرهنگ ، ورزش و عمران شهری با استفاده از امکانات موجود و برنامه ریزی های ویژه برای توسعه شهر گرمی گام های بلندی برداند.
گرچه عمق محرومیت شهر گرمی آن چنان فجیع است که به این راحتی نمی توان آن را ریشه کن کرد. متأسفانه در ادوار گذشته مدیریت های شهری نتوانسته اند آنطور که باید و شاید گام مؤثری برای توسعه بردارند.

یادداشت از علی قاسمیان (منتشر شده در روزنامه همشهری)

نظر شما چیست؟

۵۶ نظر

 1. مخاطب قدیمی گفت:

  با سلام
  پس از چندین ماه…
  آقا ما چن تا حرف داریم با اجازتون!
  خدایش هیچ تغییری نکردین همون آزادلو چن ماه پیش هستین با همون نگاه و حرف وگفتار وتقریر و…
  انتظار داشتم با قبل کمی متفاوت تر باشین لااقل در سبک نوشتن مطلب ها،اینکه روشتون تغییر نکنه به مرور زمان انفعال میاره! منفعل بودن هم با اصل رسالت شما در اطلاع رسانی در تناقض هست!
  یجورایی در اوج خبر رسانی شما خبری نیست یا اگه نبودن بی انصافی باشه خیییییلی کم هست،تکرار مکررات همیشه هم کارساز نبوده ونیست.
  ولی همچنان آرزوی توفیقات روز افزون داریم براتون

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. مهندس گفت:

  ولی اسماعیلی و امثال این مردان دست به سینه احمدی نژاد و مسئولین دوره های ۸۴ تا ۹۲ همه به تاریخ پیوستند یادمان باشد که دکتر روحانی عزیز چند روز پیش به خدا قسم خوردند که دیگر سالهای ۸۴ تا ۹۲ تکرار نمیشودعده ای که مردم را تحت فشار قرار میدادند و با … و … مردم رای میگرفتند دورانشان به پایان رسید همان عده ای که حتی با تهدید یک ابدارچی به اخراج میخاستند رای بگیرند! فکر میکنید خاطر مردم نیست؟؟؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • سر مهندس گفت:

   آقای روحانی در قسم خوردن کار درستی کردند احمدی نزاد برمیگردد و قسم روحانی به دیوار میخورد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • سفان گفت:

   یک نمونه از ان ابدارچی هایی را حاجی ولی اخراج ویا تهدید کرد نام ببرید ما هم بدانیم. تا کی دروغ وعقده.خجالت بکشید.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. سید گفت:

  رای به خاطر سید بودن و آرامگاه بدر کار اشتباهی هست………………

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. مستقل گفت:

  من طرفدار هیچ جناج و باندی نیستم اما چندین ماه است اخبار استانی اردبیل را دقیق نگاه میکنم اخبار گرمی مخصوصا در زمینه پروزه ها . افتتاحیه ها. کلنگ زنی ها…. تقریبا هیچ خبری نیست اما دیگر شهرستانهای استان خبرهای خوبی منعکس میشود . نمی دانم مسولین گرمی خواب هستند یا اصلا به فکر کار نیستنند. از طرفی در کوچه ی واقع در هلال احمر زندگی میکنم که تقزیبا ۸۰ درصد مردم ساختمان خود را گذاشته اند برای فروش و جالب تر اینکه کسی هم نمی خرد و در کل ایران ساختمان و ملک بالا رفته فقط در گرمی پایین آمده است . ساختمان بنده سه سال قبل ۶۰ میلیون تومان می خریدند الان ۵۰ میلیون هم یکسال است خریدار ندارد. باز مسولین نماینده محترم و فرماندار محترم شعار میدهند و وعده سرخرمن برای سال بعد این همه ضرری که مردم شهر گرمی با افت قیمت مواجه شده اند را چه کسانی پاسخگو هستند مغازه ها هم دارند به شدت افت قیمت پیدا میکنند چون مشتری ندارند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. گرمچی گفت:

  آقاعلی خوبه که همین خان دایییتون یکی از همین مدیران البته با سابقه چندین ساله مدیریتن.میگم نکنه این دلدراتون ببخشین درددلاتون بهشون بربخوره+

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. سید گفت:

  رای به میرزاده یعنی از چاله(موسوی) بلند شی بیفتی چاه(میرزاده).

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ب گفت:

   نه اتفاقا چاله بزرگ حاج ولیتونه

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • الف گفت:

    جماعتی منتظر حاج ولی اند برای تکمیل امانتهای که در مسجد جامع گرمی در حضور هزاران نفر تحویل نماینده ی فعلی داد مردم دیدند با این امانتها چه کردند؟ خرابی ؟ مهاجرت؟ مردم منتظر صاحب اصلی کار بیاید و نیمه کاره ها را تمام و افتتاح نماید مردم برای همین ثانیه ها را می شمارندتا امیر کبیر مغان بیاید حالا برای کدام مثبت میرزاده منتظر باشند بخاطر اینکه موقعه که مدیر کل بود عارش می آمد بگوید اهل گرمی هستم یا بخاطر رد صلاحیت بهترین فرزندان گرمی توسط برادر میرزاده . من قول شرافت و صد در صد میدهم حاج ولی پیروز است

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • شهاب گفت:

   واقعا بهترین تفسیر را داشتی افرادی که دارای منیت و خود برتر بینی هستند نمی توانند . ما این دوره تصمیم عاقلانه باید بگیرییم. استفاده از مقدسات برای رای باید گرفته شود. جوانان دارند از بین می روند.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • سمندون گفت:

    اگر سیاست زیر لوای دین برود البته که حاصلش متعالی خواهد بود اما وای بروزی که دیانت زیر رنگ وبوی سیاست له شود که هرخطا وگندی را به نام دین به مردم خواهند خوراند امان از دل مظلوم وشکسته مولا ۲-میگویند مومن از یک سوراخ دوبارگزیده نمی شود اما مردم گرمی گویا از گزیده شدنهای چندین وچند باره گویا خوششان می اید بهرحال ازماست که برماست

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • شهروند گفت:

   مقایسه میرزاده با دیگری و هرکسی با دیگران اشتباه است بهتر است به فکر امیر کبیرت باشیدکه گرمی را به روستا تبدیل خواهد کرد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • علیزاده گفت:

    مثل اینکه جماعت خوششان میاد هر چهار سال یبار عقب ماندگی گرمی را اپدیت کنن اغا برادر مگه نبود دیروز جناب اسماعیلی به زور بازوی دیگران نماینده شد اما چه سودو حاصلی برای گرمی داشت که اگه داشت دوره کذشته مردم از ترسش به موسوی پناه نمی اوردند و باز اشتباه دیگری را مرتکب شدند و ازموده را ازمودنند این در حالی که بود کاندیدایی مثل میرزاده که با اهداف بلند مدت و متفکرانه پا به عرصه انتخابات گذاشته بود در این وسط همین نمایندگان سابق و فعلی سود بردند نه گرمی و مردمش متاسفانه اعوام فریبی بعضی هاو ساده لوحی خودمان باعث بدبختی خودمان شدیم

    Thumb up 0 Thumb down 0

 7. دوست دار شهر گرمی UNITED STATES گفت:

  با سلام یاداشت جنابعالی توو گویای علل عقب ماندگی است اما من این سوال را مطرح می کنم چرا بیشتر جوانان تحصیل کرده علی رغم میل باطنی ترک دیار می کنندودر شهرهای دیگر موفق و خدمات ارزندهااعم از عمرانی و بهداشتی و فرهنگی و ورزشی و تغریحی و …به شهرهادیگر کرده اند .من اسم نمی برم چون ممکن است افرادی از قلم بیافتد .جون در شهر ما ادم های پست گرفته اند که پست و مقام به انه شان داد نه انه به ان پست لذا ترس از دست دادن ان موجت می شود از ادم های ضعیف استاده کند. در مدیت ادمهای توانمند باید بازوی توانمند داشته باشد تا کار کند.دوست من دویدن وخیس عرق شدن از این شهر به شهر رغتن واز بالای تپه از کارهای عمرانی باز دید کردن و مصاحبه کردن امورات پیش نمی رود.باید نشست فکر کرد و برنامه ریزی کرد که چگونه از داشته های نیروی انسانی توانمند در عمران و ابادی شهر استفاده کند.یکی از دوستان که رفت و پشت سرش را نگاه نکرد.نه اینکه یکی می خواهد اماده خدمت شود با هزار ترفند فراری دهند و از ادمهای بلی فربان گو و سسست اراده استفاد کنند.در اخر دل طلب جام و جم از ما می کرد انکه خود داشت زبیگانه طلب می کرد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. ایگید گفت:

  میر حمایت میرزاده گیرم بدر تو بود فاضل از فضل بدر تو رو چه حاصل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • یاشاسین حق سوزلری گفت:

   متاسفانه ایگید خیلی کوته فکری درسته که پدر میرزاده سید بزرگواره چه ربطی داره به عرضه ولیاقت و شایستگی خود میرزاده که تو سی سال سابقه درخشان و مدیریتش ثایت کرده همین شما ها بودید که ازمون خطا داده را دوباره ازمودید پس باعث بدبختی نباش

   Thumb up 0 Thumb down 0

 9. فرهنگی گفت:

  اگر میرزاده نماینده بشه وضیعت گرمی از اینم بدتر میشه حالا صبر کنید به حرفم میرسید هنوز نماینده نشده فکر میکنید گرمی بهشت میشه نه آقا نه آقا میرزاده نماینده بشه من از الان کیفم رو ببندم شما هم با من بریم دیگه از این شهر………………………………………….

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • الف گفت:

   مو سوی و اسماعیلی چه بلایی که به سر گرمی نیاوردند بیچاره !!!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • الف جان گفت:

    موسوی را کاری نداریم اما ولی اسماعیلی در جای این شهر و روستاها یادگارهای داردمثالهای میتوان زد برای وجدانهای بیدار/ از راه بیله سوار که می آی سیلو گرمی و کارخانه نیمه کاره آرد و شهر گلخانه چشم نوازی میکند نیروگاه برق ۲۳۰ یادم رفته بود/ از راه بیل داشی که میایی بزرگترین کارخانه صنعتی استان بنام قهرمان تا میرسی به محله صاحب الزمان و دانشکده دولتی پرستاری/ از راه برزند که از امامزاده گرفته و فاز اول دریاچه گیلالو تا برسی به دانشگاه آزاد البته با رشته های فوق لیسانس / از راه موران که میای سد کلاسر که نیمه کاره رها کرده اند / بماند باشگاههای روستای دیزچ و انی و گاز رسانی موران و…..اگر اینها خرابی است ما همه خراب امیر کبیر مغانیم برادر

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • دلبسته گرمی گفت:

   معذرت می خواهم عروس نمی تواند برقصد می گوید اتاق کج است. چون میرزاده طرفدار عدالت و تدبیر و امید است و پست و مناصب دولتی را براساس شایستگی ها تقسیم می کند و به افرادی مانند شما که دلبسته مقامید نه خدمت به گرمی پس باید به فکر کیف بستن خودتان باشید چون مردم گرمی خواهان پیشرفت و افراد صادق هستند وصداقت میرزاده در اعمالش پیداست که در حال خدمت در عالی ترین پست های کشوری است.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 10. تورك اوغلو گفت:

  استاد قاسمیان درد گرمی لجبازی کودکانه بزرگان است نه این محرومیتها

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. با سلام گفت:

  بنده به نظرات دوستان نگاه کردم هر کدام نظر خاصی رو متن داده بود و بیشتر اونها به فرهنگ اشاره کرده بودند در صورتیکه بله ریشه تمام مشکلات ما ریشه فرهنگی می باشد تا زمانی که جیب جوان خالی است میرود ازکسی قرض می گیرد یاخدای ناکرده دزدی میکند و به زندان می افتد و این است درد گرمی، الان بیکاری در گرمی غوغا میکنه آن وقت مسئولان میکن سد کلاسر توجیه اقتصادی نداره و بدون تصویب پروژه را شروع کرده اندمگر میشود بودجه میلیاردی به یک پروژه خرج بشه و آنوقت دولت خبر نداشته باشه دوستان توجه داشته باشند اگر این دو سه سدی که شروع شده به اتمام برسه ما آن موقع شاهد پیشرفت در تمام حوزه های خواهیم بود بنده هم به نوبه خود دوست ندارم مسئولان در هر جا که لازم بدانند به فکر سدسازی باشند در صورتیکهاگر اون سد های نیمه تمام را به اتمام برسونند کار بزرگی کردهاند و باید همین کار را بکنند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. محرمیت آموزش گفت:

  علت محرومیت در مراکز آموزشی این است که معلمان با تجربه و باسواد به سبب اخذ مناطق مرزی خود را روانه روستاهای دور می کندو معلمان جدید و بی تجربه و بی سواد در شهر می مانندو شهر را به ویرانی بدیل می کنند. من نمی دانم قانون آموزش را چطور طراحی می کنند. الان بخاطر ۲۰۰هزار تومان شهر رها شده و معلمان با سواد و با سابقه در مناطق مرزی موران برای خودشان سابقه درست می کنند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. میهمان UNITED STATES گفت:

  سلام ای قاسمیان
  علل عدم پیشرفت گرمی دلایل متعددی دارد که میتوان به شرح زیر توضیح داد.
  ۱-سطح تفکر در شهر گرمی نسبت به بسیاری جاهها پائین است.علت آن بافت قومی و تعصبی است.تمام انتخابات ما ازروی تعصب خشک و کو رکورانه است.چه در مجلس و چه شورا وچه جاهای دیگر
  ۲-در گرمی یکسری افراد ریاست اداره جات را ارثیه پدری می دانند در صورتی که هیچ تخصصی ندارند .از دانشگاهها تا تمام اداره جات.همه جا بر اساس تحصیلات و تخصص مد بررا انتخاب می کنند ولی در گرمی بر اساس ارتباط با نماینده یا سایر نهادها.
  ۳-شما لیست روسای ادارهجات را با تحصیلات و رزومه چاپ کنید تا حرفهای بنده ثابت شود.
  ۴-تنگ نظری نسبت به اهالی تحصیل کرده در گرمی زیاد است.اکثر تحصیل کردهها بدلایل واهی از گزینش و سایر مراحل استخدامی عبور نکرده و استخدام نمیشوند.علت آن همان گروه که ریاست را ارثیه پدری می دانند هستند که از ترس از دست دادن میز ریاست با سرنوشت بقیه بازی میکنند
  ۵-بانک ها عامل مهم در فراری دادن سرمایه گذاران در گرمی هستند.یکی طرح در این شهرستان اجرا کنه بانکها هزاران بهانه می اورند تا تسهیلات به ایشان تعلق نگیرد.واین باز از بی لیاقتی و عدم علم کافی روسای بانکها است که بانک را ارثیه پدری می دانند
  ودر نهایت عدائی از صداقت و سادگی مردم شهر ما سو استفاده کرده و همیشه در راس اجرائیات هستند.که فقط خود مردم با انتخاب صحیح و درست می توانند این گروه را حذف و شهر خود را آباد کنند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. سینا گفت:

  آنان یوردوم گرمی.یاشا گرمی یاشا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. سینا که گفت:

  تا ماها کاری نکنیم خداهم برای ما کاری انجام نخواهد داد تا ما دست رو دست گذاشتیم و یکجور انتخاب کردیم فرستادیم بالا و نرفتیم بپرسیم آقا تا حالا چکار برای ما انجام دادی چیزی حاصل نمیشه.آقا قومیتی رای ندیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. یک شهروند گفت:

  سلام علی جان ، آقا دستت درد نکند با این که برخی پیام ها رابه دلخواه سانسور می کنه اما باز خدا دستت را بگیرد که به محرومیت شهر اشاره می کنی.شاید برخی ها از خواب خوش بیدار شوند وبه فکر شهرمان و بخش های موران و انگوت باشند. بنویس تدبیر و امید ،بخوان میرزاده و آبادی گرمی. یاشاسین سنین کیمی جوانلار که گاهی حق بیان ادیلر.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. مسجدلو اوغلانی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  جناب اکبر و سایر همشهریهای گرامی
  گرمی با این بدبختی ها و فلاکتهایی که دارد روز به روز پسرفت می کند و جوانانش یا کوچ می کنند یا معتاد و نابکار می شوند. با این همه شما هنوز سر در زیر برف و دنبال نماینده بازی و انتخابات هستید برادر من اگر مشکل گرمی نبو نماینده درستکار بود در طی این همه زمان که تمایندگان عوض شدند گرمی تغییری می کرد متاسفم که مشکل شهر را در این می بینید. گرمی نیاز به تحول فرهنگی داره جایی که مردم از نر فرهنگی صعیف باشند مسئولان نهایت سو استفاده را می کنند من نیز بزرگ شده همان جا هستم قبول کنیم مردم ما ساده هستند و براحتی مسئولین می توانند دورشان بزنند و ….
  با بهانه ساده بودجه نداریم تا جایی که من یادم گرمی روز به روز بدتر شده شرایطش و بدتر. کارهای زیادی از مجراهای قانونی و غبرقانونی میشه انجام داد تا مسئولین مجبور شوند برای گرمی کاری بکنند در جهت پیشرفت.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. رحیم جعفری گفت:

  من نمی دونم چرا گرمی رو به جای شهر روستا نام گذاری می کردند البته روسنا امکاناتشون خیلی بهتره

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • رحیم جعفری گفت:

   چرا ما که در فرهنگمان چنین سخنان ها و چنین آموزه هایی داریم به این حد بی خیالی و بی مسئولیتی رسیدیم

   Thumb up 0 Thumb down 0

 19. شهروند گفت:

  خداوند وضعیت هیچ قومی راتغییر نمی دهد مگر اینکه خودشان وضعیت خود راتغییر دهند پس عامل این محرومیت کسی نیست جز خود مردم گرمی ، مامقصریم که در زمان انتخابیت با گوش وچشم بسته وبه عبارتی کورکورانه وگله وارانه ازروی حب وبغض وتعصبات کور کورانه وسوار بر اسب سر کش هیجان واحساسات وبه دور ازعقل ومنطق دنبال کاندیدا ها می افتیم ان موقع هیچ کس دنبال منافع وپیشرفت وتوسعه شهرستان نیست هرکس ازظن خود یار کسی می گرددوبعد ازانتخابات وفروکش کردن هیجانات کاذب به خود می اییم وان موقع میفهمییم که چه اشتباهی کردیم که دیگر کار از کار گذشته است در ضمن دراین وضعیت فقط موسوی مقصر نیست مقصر کسانی هستند که لیدر اوشدند وجلودار او درزمان انتخابات گردیدند مقصر کسانی چون یکی از کاندیداهای … شده است بخاطر … های شخصی وضربه زدن به کاندیدای دیگر ازاو حمایت کردندوبانی این وضعیت شدندپس هر کس به اندازه سهم خود مورد بازخواست افکار عمومی این شهرستان قرار بگیرندونسبت به وضعیت وحال وروز امروزین گرمی نه جواب بلکه تاوان پس بدهند. (اقای قاسمیان سانسور نکنید این درد منطقه ماست )

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. صمدیان FINLAND گفت:

  به والله میرزاده روی دیگر سکه ی بنام موسوی است در جریان باشید وقت آزمون خظا نیست و وقت استفاده از مقدسات مردم گذشت باید به عملکرد روشن و زلال امیر کبیر مغان که به حق جوانی شایسته است اعتماد کرد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • یک دوست انگوتی گفت:

   میرزاده روی دیگر کسی نیست ونباید مهرهای … را به مردان بزرگی چون امیرکبیر تشبیه کرد.امیرکبیرت اگر کاری کرده بود الان در مجلس بود.البته ضمن احترام به ایشان.میرزاده مایه افتخار گرمی در آذربایجان شرقی و استان اردبیل و ایران است.( علی جان قربونت برم مردی سانسور نکن.)بگذار مردم از تعصب خشک که باعث نابودی گرمی شده بیرون بیایند.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • صابر گفت:

    برادر انگوتی اگر دخالت عده ی که نباید دخالت میکردند نبود بله الان امیر کبیر مغان در مجلس بود رای ۱۵۰۰۰ مردم با آن همه هجمه جناحها سیاسی و بعضی از … فقط از امیرکبیرمغان بر می آمد. بعضی حرفها در سال بعد واگشایی خواهد شد تا بدانند مردم چه خبربوده است.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • م ص گفت:

    درجایی گفتن :
    امام گلی قاچون
    دئدیلر آغزی وار ؟؟؟
    دئدیلر بلی
    دئدی پس اودا یمگه گلی

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • حسن گفت:

   این دلیل نمیشه که جناب … شما بهره و سود اسماعیلی را دیدیدبرای گرمی چه سودی داشت جز محرومیت و عقب ماندگی !!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • م ص گفت:

   در جایی خواندم : وظیفه نمایده ایجاد شغل نیست
   تعجب کردم که چرا آقایون وقتی موقع انتخابات میشه میگن برای جوانان کارخونه میارم – برای جوانان اشتغال ایجاد می کنم و …
   تازه فهمیدم اینا کار نماینده نیست بلکه کار نماینده … – … در کشورهای دیگر برای ترقی معلومات و چیزهای دیگر میباشد .
   خداییش نظر شماها چیه ؟
   یک مورد دیگر اینکه آقایون ادعا می کنن فلان کارخانه رو آوردیم اگه عرضه دارن همان کارخانه شیر آلات قهرمان رو که میگن کارهای گاز رسانی و … رو انجام بدن تا ماهم بدونیم کاری کردند .
   حاج ولی دستش درد نکنه با این که برای شهر کاری نکرد اما سه چهار تا جوان رو که بیکار بودن سر کار نشوندشون .
   آقای نصیری تونستن در موقعیت ریاست مخابراتی سطح مخابرات شهر رو در رتبه بالاتر کشور قرار دهند و در نمایندگی مجلس هم از حق حقوق دیگران حمایت کردند و با شخصی مثل احمدی نژاد مقابله کردند.
   آآآآممممممااااا … این … چیز دیگه هستش که همه چیزو فراموش میکنه تا امثال … به این اداره و اون اداره زنگ بزنه و به کار پردازش بگه که کارو به فلانی ندی اجراجیا ااااخخخررراااج
   خبر داری آقای ……..

   Thumb up 0 Thumb down 0

 21. سلحشور FINLAND گفت:

  مقاله خوبی بود اما باید ریشه ی نگاه کرد مهم ترین مسله فقر فرهنگی ماست که همه این نتایج از ثمرات آن است به عنوان مثال و به دور از تعصبات قومی و بخشی مگر نماینده قبلی برای ورزش برنامه نداشت مگر وزیر ورزش به گرمی نیامد مگر سالن های مختلف از جمله سالن کارگران. سالت تخصصی زیمالاستیک .خوابگاه و… در زمان ایشان افتتاح نشد مگر خود ایشان هر ماه به باشگاهها سر نمی زد و مگر خودش هم ورزشکار حرفه ی نبود ما با ایشان چکار کردیم؟ در حوزه گردشگر ی مگر فاز اول دریاچه گیلالو و اسکله قایقرانی را افتتاح نکرد برای تفریح جوانان و مگر موزه گرمی نیمه کاره رها نشد؟ ما با ایشان چکار کردیم؟؟ در حوزه شهری مگر خ ساحلی را به زور به سرانجام نرساند که اگر الان نبود گرمی از ترافیک خفه می شد و مگر برای اولین طرح تفضیلی گرمی را به تصویب نرساند ما چکار کردیم؟؟ پس ریشه مشکلات در فقر فرهنگی ماست تا کسی میخواهد کاری شروع کند اجازه نمی دهیم نتیجه بگیرد. مشکل گرمی ریش سفیدان گرمی هستند که منافع شخصی را به منافع شهر ترجیح میدهند> مشکل شهر را باید جوانان نسل چهارم انقلاب حل کنند امیدی به ریش سفیدان نیست آنها هنوز در حلقه تعصب خشک و سنت ماندگار هستند ما خود باید به پاخیزیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. گرمیلی گفت:

  داغیل ای دونیا داغیل ………. بو گرمی قوجادی منی…. داغل ای دونیا داغل……………

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. اشنا گفت:

  میرزاده امتحان خوب درمدیر کلی پس نداد خدا شاهد نمی خواست اهل گرمی بودن خود را بگوید

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • یک دوست انگوتی گفت:

   میرزاده اهل گرمی و افتخار آذربایجان است . اگر در دوران مدیریت او در اداره کل ،خودت به زمین خوردی گردن دیگران نینداز.قرآن:هیچ کس گناه دیگری را به عهده نمی گیرد. وهرکس فقط می تواند خودش باشد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 24. اکبر گفت:

  فقط دریک صورت میتوانیم بنویسیم گرمی بخوانیم آبادی (بنویسیم میرزاده بخوانین نماینده)

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. صادق گفت:

  گرمی حقش اینهدراین زمان به کسیکه کارش منبر وروضه و نماز وحدیث و….به مجلس شورای اسلامی میفرستد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. edfd گفت:

  درجام رمضان … مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰تومان برای … گرفته و آموزش پرورش مبلغ ۱۶۰۰۰۰۰تومان دریافت کرده است چگونه ورزش و فرهنگ در گرمی پیشرفت کند آقای قاسمیان

  Thumb up 0 Thumb down 0

 27. مهدی گفت:

  بنویسیم گرمی ….فریاد بزنیم بی عرضگی مسئولانش

  Thumb up 0 Thumb down 0

 28. ali گفت:

  گرمی یکی از خوش آب و هوا ترین منطقه ایرانه. اما مسولانش….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 29. بی نام گفت:

  هر محرومیتی را در گرمی می توان تحمل کرد ولی فقدان فرهنگ در این شهر از مشکلات بزرگ آن است.کیفیت پایین مراکز آموزشی شهر , شایسته سالاری ها و گم شدن استعداد ها و مهاجرت آنها آیا درد بزرگ تری نیست؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 30. بهنام جودی گفت:

  دست مریزاد برادرقاسمیان عزیز

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   خدایا ماها که نمیتونم کاری برای شهرستان عزیزمان گرمی انجام دهیم خدایا به خاطر این ماه عزیزترین عنایتی…

   Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید