بهنام جو: واحدهای تولیدی نباید تعطیل شوند

 استاندار اردبیل گفت: حمایت از واحدهای تولیدی در اولویت برنامه مدیران دستگاه های اجرایی است و این واحدها به هر دلیلی نباید تعطیل شوند.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: مشکلات ناشی از تسهیلات بانکی و یا زیست محیطی نباید باعث تعطیلی واحدهای تولیدی شود چرا که در این شرایط سخت اقتصادی هر کارآفرینی اقدام به اجرای طرح کند، تحت حمایت دولت است.
وی با بیان اینکه مدیران دستگاه های اجرایی نباید نسبت به تعطیلی واحدهای تولیدی بی تفاوت باشند ادامه داد: برخی از دستگاه های اجرایی در حمایت از واحدهای تولیدی اقدام های موثری را انجام دادند که ضروری است اینگونه اقدام ها تداوم یابد.
استاندار اردبیل درباره حمایت بانک ها از واحدهای تولیدی افزود: بانک ملی بهترین عملکرد را در بین بانک ها داشته بطوری که این بانک فاینانس داخلی به میزان هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال را برای راه آهن اردبیل متقبل شده است.
بهنامجو اظهار داشت: بانک های دیگر هم در حمایت از واحدهای تولیدی فعال هستند ولی نیاز است حمایت این بانک ها بیش از پیش افزایش یابد.
او موضوع اشتغال در استان اردبیل را یادآور شد و گفت: تحقق اشتغال ۲۰ هزار نفری در سال جاری نیازمند حمایت بانک ها و ایجاد سرمایه گذاری بخش خصوصی است.
استاندار اردبیل با بیان اینکه رونق تولید در استان رضایت بخش است، افزود: برگزاری نشست های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بسیاری از مشکلات و موانع تولیدی در استان را برطرف کرده است .
در این جلسه مشکلات برخی واحدهای تولیدی استان بررسی و برای رفع آن تصمیم گیری شد.
تاکنون در استان اردبیل ۹۰۰ واحد تولیدی و صنعتی پروانه فعالیت گرفته اند که از این تعداد ۶۰۰ واحد فعال و نیمه فعال هستند.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید