بی‌تدبیری مدیران وزارت نیرو مانع از احقاق حقوق مردم شده است

آزادلو : جمع نمایندگان استان اردبیل در نامه‌ای مطالبات مهم مردم استان اردبیل در مورد حوضه آبریز ارس را به اطلاع وزیر نیرو رساندند.

 در متن نامه مجمع نمایندگان استان اردبیل خطاب به وزیر نیرو آمده است:

موافقت اولیه تخصیص منابع آب حوضه آبریز ارس در یک اقدام غیرکارشناسی و غیرمنتظرانه نسبت به کاهش ۵۶ درصد حق آبه استان اردبیل از سد ارس و قطع کامل مصرف آب شرب، صنعت و نیروگاه برق آبی سه شهرستان شمالی استان اردبیل و کاهش بیش از ۵۰ درصد حق حیات و حفظ اکوسیستم رودخانه ارس منجر شده است.
در طی چهار سال گذشته بی‌تدبیری مدیران ذی‌ربط در وزارت نیرو مانع از بازنگری و احقاق حقوق مردم استان اردبیل شده است، در شهریور ۱۳۹۶ بدون توجه به غیرقانونی و غیرکارشناسی بودن این مصوبه دولت و ابلاغیه وزارت نیرو، مصوبه‌ای از شورای اقتصاد برای اجرای عملیات انتقال آب به حوضه دریاچه ارومیه اخذ شده و این امر موجب بروز چالش امنیتی و بحران زیست محیطی و تنش منطقه‌ای و بین‌المللی در روابط ایران و کشورها و سازمان‌های بین‌المللی ذیربط در حوضه آبی رود ارس و حوضه دریاچه ارومیه شده و خشم و اعتراض مردم شریف و مرزداران استان اردبیل را برانگیخته است.
ضمن قدردانی از اعلان مواضع منطقی و علمی وزیر نیرو؛ مبنی بر مدیریت صحیح و تأمین منابع آب شرب، صنعت و کشاورزی در هر حوضه آبی مربوطه و پرهیز از انتقال آب بین حوضه‌ای، استدعا دارد با ملاحظه بروز بحران زیست محیطی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی که بدتر از نابودی دریاچه ارومیه در آذربایجان سرافراز و استان مرزی اردبیل بوده و احتمال تنش در روابط ایران و آذربایجان به خاطر زیرپاگذاشته شدن مفاد پروتکل‌های بین‌المللی و منطقه‌ای وجود دارد، دستورات لازم را صادر فرمایید.
۱٫ در روزهای آینده هیأتی به ریاست وزیر نیرو و یا ترکیبی از کارشناسان شورای عالی امنیت ملی ضمن حضور در استان اردبیل با بازدید میدانی از حوضه آبی ارس، پاسخگوی مطالبات مردم استان اردبیل باشند.
۲٫ مدیران و کارشناسانی که در سطح وزارت نیرو و استان‌های آذربایجان‌شرقی و اردبیل با زیرپاگذاشتن قانون و عرف حق‌آبه ارس، موجب بروز چنین بحرانی شده و نظام و مردم را در خطه مرزی آذربایجان دچار چالش اساسی ساخته‌اند، شناسایی و به مراجع قضایی و قانونی معرفی شوند.
۳٫ در اسرع وقت نسبت به برگزاری جلسه بازنگری تخصیص غیرقانونی اقدام نمایند تا حق‌آبه شرعی، قانونی و عرفی استان اردبیل برای مصارف آب شرب، صنعت، کشاورزی و حق حیات رودخانه مرزی احیاء و بازگردانده شود.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. ناشناس NETHERLANDS گفت:

    به به میرزاده هنوزنظری نداردهمه نمایندگان مخالف افزایش قیمت بنزین وحاملهای انرژی بودندمیرزاده سرش انقدرشلوغ بوده گفته که هنوزتصمیم نگرفته اخی منطقه میرزاده محروم نیست که افزایش قیمتهابتونه اثرمنفی وفشاربرزندگی مردم داشته باشدودرضمن تا میرزاده بیادتصمیم بگیردکارازکارگذشته شایدنرسه دررای گیری هم شرکت کندخخخخخخ

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید