تأیید صلاحیت ۱۲۲ کاندیدا در استان اردبیل/برای هر کرسی ۱۷٫۵ نفر رقابت می‌کنند

آزادلو : دبیر و جانشین ستاد انتخابات اردبیل گفت: در مجموع ۱۲۲ نفر داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی تأیید صلاحیت گرفته و آماده شروع تبلیغات انتخاباتی خود هستند.
ماریا موسوی عصر امروز در جمع تعدادی از خبرنگاران در بیان آخرین وضعیت اعلام صلاحیت نهایی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به دنبال ثبت‌نام بیش از ۲۰۳ نفر برای رقابت‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در پنج حوزه انتخابیه این استان، ۲۴ نفر در طی مراحل مختلف انصراف داده و ۵۷ نفر نیز در مجموع با نظر شورای نگهبان رد صلاحیت شده‌اند.
وی تصریح کرد: با اعلام نهایی داوطلبان مجلس شورای اسلامی ۱۲۲ نفر کاندیدا از چند حوزه انتخابیه استان اردبیل تأیید صلاحیت شده و وارد رقابت‌های انتخاباتی شدند.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری اردبیل گفت: از حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین ۴۹ نفر، مشگین‌شهر ۱۷ نفر، گرمی ۱۰ نفر، پارس‌آباد و بیله‌سوار ۲۴ نفر و خلخال و کوثر نیز ۲۲ نفر تأیید صلاحیت شدند.
موسوی افزود: به ازای هر کرسی نمایندگی مجلس در استان اردبیل ۱۷٫۵ نفر از کاندیداها با هم رقابت می‌کنند تا تکلیف هفت نماینده استان برای حضور در مجلس دهم مشخص شود.
وی با بیان اینکه تبلیغات کاندیداها بعد از انتشار اسامی ۲۹ بهمن‌ماه شروع می‌شود، بیان کرد: تبلیغات تا آخر وقت پنجم اسفندماه ادامه دارد به طوری که با ممنوعیت تبلیغات در ششم اسفندماه، هفتم اسفندماه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری آغاز می‌شود.
دبیر و جانشین ستاد انتخابات استان با یادآوری اینکه روز رأی‌گیری از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر به مدت ۱۰ ساعت رأی‌گیری انجام می‌شود، اضافه کرد: به دستور وزیر کشور این مدت می‌تواند تمدید شود.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید