تذکر نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار به وزیر کشاورزی

آزادلو : نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی در خصوص عدم پرداخت مطالبات کشاورزان به وزیر جهاد کشاورزی تذکر شفاهی داد.

نماینده‌ مردم پارس آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی به ۵ وزیر، خواستار پاسخگویی رئیس جمهور به مشکلات کشاورزان شد.

شکور پورحسین شقلان در نشست علنی امروز، چهارشنبه ۱۹ مهرماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار کرد: رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت مطالبات کشاورزان در زمینه خرید تضمینی گندم توضیحاتی ارائه کنند، همچنین انتظار داریم تا تاثیرات کم بهره به کشاورزان خسارت دیده هر چه زودتر پرداخت شود.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی باید در خصوص عدم ساماندهی عشایر شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان پاسخگو باشند.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی ‏به وزارت راه و شهرسازی در خصوص عدم اختصاص پرواز به فرودگاه پارس‌آباد با وجود تکمیل پروژه‌ها تذکر داد و از وزیر نفت خواست تا سوخت این جایگاه را تامین کند.

وی با اشاره به آلودگی رودخانه ارس خطاب به وزرای خارجه و نیرو عنوان کرد: آلودگی رودخانه ارس به واسطه سرازیر شدن فاضلاب صنعتی مس کشور ارمنستان است به همین جهت حیات این رودخانه با خطر جدی روبه رو است، از وزارتخانه‌های مربوطه می‌خواهیم هرچه زودتر این موضوع را پیگیری کنند.

پورحسین خطاب به وزیر کشور گفت: وزارت کشور تعامل سازنده‌ای با نمایندگان مجلس در زمینه انتصاب استانداران نداشته است.

وی همچنین به رئیس دانشگاه آزاد در خصوص وضعیت اسفبار سیستم دانشگاهی این دانشگاه و نزول استانداردهای آموزشی آن تذکر داد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر رعایت حق آبه‌های شرعی و قانونی مغان و ارس، خواهان جلوگیری از انتقال آب ارس به دشت شبستر شد و افزود: رئیس جمهور در خصوص عدم ارسال لایحه ممهور به مهر هیات دولت در خصوص مناطق تجارت آزاد پاسخگو باشد./فارس

نظر شما چیست؟

۲ نظر

 1. شهروند گفت:

  مثل اینکه این آقاهم بعدازگذشت دوسال بالاخره زبان واکردحرف مسولین محلی پارس آباد روتکرار کرده والا هموطنان ایشان در پارس آباد زمین کشاورزی ندارند همشون به کشاورزان کارگری می کنند درهرصورت قدم اولش بعد ازدوسال خوبه ببینیم درادامه چند بار به صورت کتبی یاشفاهی به دولت ووزرا تذکر خواهد داد درمجلس اگر این آقا سخنگو داشت خیلی ازمشکلات منطقه را به سمع ونظر مسولین میرساند حیف قدرت بیانش ضعیفه وجرات ابراز عقیده ووجود نداره…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. گرمیلی (مغان عاشیقی ) گفت:

  ساغول ، آقای پورحسین میللتین دردین ددون
  میللت فشار دا دی
  تخم پلی یوخلاری دی یرلرین اکالار
  نماینده مغان(گرمی) التماس حرکت

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید