تشدید نظارت بر مراکز عرضه گوشت در گرمی

آزادلو : رئیس دامپزشکی گرمی مغان گفت: با نزدیکی به عید سعید قربان نظارت بر مراکز عرضه گوشت در شهرستان گرمی تشدید می‌یابد.

لطیف وطن‌خواه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در روز عرفه و عید سعید قربان چهار اکیپ سیار و ثابت اداره دامپزشکی به صورت رایگان در سطح شهرستان فعالیت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه این مهم در راستای حفظ سلامت مردم و ارتقای بهداشت عمومی انجام می شود، افزود: برنامه‌ریزی برای پیشگیری از انتقال  بیماری‌های مشترک بین دام و انسان وظیفه ذاتی این اداره است که این مهم در آستانه عید قربان دوچندان می‌شود.

رئیس دامپزشکی گرمی مغان بیان کرد: در اجرای این طرح علاوه بر نظارت بهداشتی بر عرضه و ذبح دام‌ها، نظارت شرعی نیز با حضور ناظر شرعی بعنوان نماینده اداره دامپزشکی در کشتارگاه شهرداری مستقر می‌باشد.

وی ذبح دام در معابر و خیابان‌ها را عامل آلودگی محیط زیست و بروز بیماری مشترک دانست و تاکید کرد: از مردم می‌خواهیم ذبح دام را در کشتارگاه تحت نظارت ناظرین سلامت و شرعی انجام دهند.

وطن خواه اضافه کرد: برای ارائه خدمات شهروندان عزیز در روز عرفه و عید قربان می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۲۶۴۱۵۸۰ و ۳۲۶۴۳۱۹۹ تماس حاص نمایند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، همه ساله در آستانه عید قربان شاهد ذبح دام در معابر سطح شهر و روستا هستیم که به علت زمینه ساز شدن بیماری توسط اکیپ‌های دامپزشکی برخورد می‌شود.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید