تصمیمات شرایط بحرانی مدیران به زندگی مردم بستگی دارد

آزادلو : مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: تصمیمات اتخاذ شده توسط مدیران عضو مدیریت بحران به زندگی مستقیم مردم بستگی دارد.

 مسعود امامی یگانه ظهر امروز در کارگاه آموزشی مدیریت سیلاب و کاهش مخاطرات سیل شهرستان گرمی اظهار کرد: دستگاه‌های هماهنگی مدیریت بحران متولی رسیدگی و رفع دغدغه‌های مرتبط با بحران هستند و نباید شاهد کوچکترین کوتاهی در این زمینه باشیم.

وی با بیان اینکه هر اقدامی مرتبط با مدیریت بحران باید منجر به توسعه پایدار شود، افزود: در مناطقی که احساس می‌کنیم مخاطراتی وجود دارد به خصوص در حریم رودخانه‌ها که مسیر سیلاب‌ها هستند، هرگونه سرمایه‌گذاری اشتباه است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل بیان کرد: در طول تاریخ بارها شاهد خسارات جانی و مالی ناشی از سیلاب‌ها بوده‌ایم که این موضوع همت دستگاه‌های متولی به خصوص آب منطقه‌ای سریعا با هماهنگی‌های لازم اقدام قانونی انجام دهد.

امامی اضافه کرد: سازه‌هایی که بدون استاندارد لازم در مسیرهای سیلاب احداث می‌شود، در حالت عادی خود را نشان نمی‌دهند اما در شرایط بحرانی باعث ایجاد خسارت می‌شوند.

وی بر لزوم انعکاس ‌ای لازم از سوی مسؤولان و دهیاران به عموم مردم و تنویر افکار عمومی در این زمینه تاکید کرد و گفت: خوشبختانه امروز شاهد برگزاری اولین جلسه آموزش مخاطرات سیلاب در شهرستان گرمی هستیم که باید این آموزش‌ها به عموم مردم انتقال داده شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل ‏همچنین تدوین و اجرای سناریو مانور لحظه صفر مخاطرات سیلاب در شهرستان‌های استان اردبیل را ضروری دانست و افزود: تمرین مدیریت یکپارچه برای کاهش مخاطرات طبیعی در افزایش توانمندی دستگاه‌ها بسیار موثر خواهد بود.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید