تعرض به حق آبه مغان خطر امنیتی شمال استان را به دنبال خواهد داشت

Image result for ‫عاملی‬‎

آزادلو : امام جمعه اردبیل با اشاره به طرح برداشت آب از رودخانه ارس گفت: در این خصوص به حضور رئیس جمهور رسیده و گفته ام اگر به حق آبه دشت مغان جهت احیاء دریاچه ارومیه دست بزنید، از امنیت شمال استان، مطمئن نباشید.

 آیت الله سید حسن عاملی در یادواره سرداران و ۲۶۱ شهید شهرستان پارس آباد با اشاره به طرح برداشت آب از رودخانه ارس برای احیای دشت شبستر و دریاچه ارومیه اظهار کرد: اخیرا با دعوت از استاندار اردبیل، جمعی از بزرگان مغان و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان به دفتر اینجانب، جلسه ای در رابطه با حق آبه دشت مغان تشکیل و قرار شد کادری علمی و فنی و حقوقی تعیین و پیگیر این مساله شوند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: زمانی که انتقال حق آبه مغان برای احیای دشت شبستر و دریاچه ارومیه مطرح شد به حضور رئیس جمهور رسیده و گفته ام اگر به حق آبه مغان جهت احیاء دشت شبستر و دریاچه ارومیه دست بزنید، از امنیت شمال استان، مطمئن نباشید.

وی با بیان اینکه اهالی مغان نگران کاهش حق آبه ارس نباشند، گفت: مبادا عده ای از این فرصت سوء استفاده کرده و در بین مردم یاس و ناامیدی و بحران روحی ایجاد کنند که سهم حقابه مغان برای احیای دشت شبستر و دریاچه ارومیه در حال کاهش است که چنین چیزی واقعیت ندارد.

وی در رابطه با بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی پارس‌آباد بیان کرد: پروژه بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان پارس‌آباد تا پایان امسال تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

امام جمعه پارس آباد با اشاره به فرودگاه پارس آباد مغان گفت: در بازدیدی که اخیرا از این فرودگاه داشتم خوشبختانه این فرودگاه از همه لحاظ آماده افتتاح است و اخیرا در دیداری که با استاندار داشتم قول این را دادن که پروازهای فرودگاه پارس آباد از ۱۵ دیماه از سر گرفته می شود.

وی در رابطه با جاده مواصلاتی شهرستان پارس آباد خاطرنشان کرد: عملیات دو بانده کردن این جاده با شتاب بیشتری از سمت اردبیل بطرف پارس آباد در حال انجام است و انشالله پیگیری می کنیم تا این جاده مواصلاتی که از راههای حادثه خیز استان است هر چه زودتر تکمیل شود.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید