صدور جواز تاسیس شهرک صنعتی قهرمان در دشت مغان

آزادلو :  با حضور مسوولان استانی و شهرستانی جواز تاسیس شهرک صنعتی خصوصی قهرمان در گرمی مغان بعنوان سومین شهرک صنعتی خصوصی استان اردبیل به مجری و سرمایه گذار این شهرک اعطا شد.
به گزارش روز چمعه ایرنا، پیش از این دو شهرک صنعتی غیردولتی در نمین فعال بوده و شهرک شیرآلات قهرمان در گرمی مغان سومین شهرک صنعتی خصوصی استان است که جواز تاسیس آن اعطا می شود.
در مراسم اعطای جواز تاسیس این شهرک به قهرمان نیکجو، مدیرعامل شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: از ۳۶ شهرک صنعتی غیردولتی کشور ۵۳ مورد دارای جواز تاسیس می باشد.
وی از وجود ۶۰ هزار بیکار در استان و اشتغال هزاران نفر در شهرک های صنعتی خصوصی استان خبر داد و برگزاری هشت تور صنعتی،اخذ گواهی واحد خدمات سبز سال ۹۳ از ریاست سازمان حفاظت محیط زیست برای شهرک صنعتی شماره دو اردبیل و معرفی ۱۰ برند حلال در حوزه محصولات لبنی استان را از عملکردهای شهرکهای صنعتی استان اردبیل اعلام کرد.
این مسوول با قدردانی از ادارات ثبت اسناد و املاک استان از اخذ اسناد مالکیت تفکیکی به چهار شهرک صنعتی در سطح ۱۸۶ هکتار خبر داد و اظهار داشت:در حال حاضر مجموع اراضی شهرک های صنعتی خصوصی و دولتی گرمی مغان به ۷۰ هکتار می رسد.
مدیرعامل شهرک های صنعتی استان اردبیل درآمد شهرک های صنعتی استان در سال ۹۳ را ۱۱۰ میلیارد و ۳۰۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت:۷۰ درصد آن برای تکمیل زیرساخت های شهرک های صنعتی استان هزینه می شود.
ایراهیم فریدی با اشاره به واگذاری ۳۷ هکتار از اراضی شهرک های صنعتی استان به کارآفرینان،اعتبارات استانی شهرک های صنعتی را کم دانست و تلاش فرمانداران برای افزایش آن را خواستار شد.
وی از قهرمان نیکجو مجری و سرمایه گذار کارخانه شیرآلات بهداشتی و صنعتی قهرمان در گرمی مغان به عنوان قهرمان کشوری یاد کرد و استقبال مسوولان از کارآفرینان را ضروری دانست.
محمورعلایی فرماندار گرمی مغان نیز از صدور سند مالکیت شهرک صنعتی غیردولتی قهرمان تا یکهفته دیگر خبر داد و گفت:زندگینامه قهرمان نیکجو به صورت کتابی برای معرفی این نخبه اقتصادی منتشر خواهد شد.
وی با تشکر از مسوولان قبلی و فعلی استانی و شهرستانی به خاطر حمایت از قهرمان نیکجو افزود:اگر این سرمایه گذار بجای صرف ۳۵۰ میلیارد ریال برای احداث کارخانه، ثروت خود را به بانک می سپرد ماهانه ۶۵۰۰ میلیون ریال درآمد حاصل می کرد.
وی عشق به وطن و ایجاد اشتغال را انگیزه قهرمان برای سرمایه گذاری در گرمی مغان دانست.
علایی همچنین در خصوص منطقه آزاد تجاری صنعتی استان اردبیل نیز گفت: لایحه مربوطه با عنوان لایحه منطقه آزاد اردبیل- دهلران به مجلس ارائه شده و امید می رود با تلاش نمایندگان به تصویب برسد.
وطندوست مسوول روابط عمومی شهرک صنعتی خصوصی قهرمان نیز میزان اشتغالزایی این شهرک در فاز نخست را ۷۲۰ نفر اعلام کرد و از تکمیل ۹۰درصد تاسیسات و ابنیه شهرک خبر داد.
وی همچنین با اشاره به تکمیل کارخانه تولید بتون قهرمان در حاشیه شهرک صنعتی مربوطه گفت:این کارخانه با صرف بیش از ۱۰ میلیارد ریال سرمایه با توان تولید ۶۰ متر بتون در دقیقه و امکان بتون ریزی تا طبقه ششم احداث شده است.
در ادامه این جلسه جواز تاسیس شهرک صنعتی غیردولتی قهرمان به مجری و سرمایه گذار این شهرک اعطا و با حضور اعضای جلسه در شهرک قهرمان، کارخانه بتون ریزی قهرمان افتتاح و از میمانان با صرف ناهار در مسجد روستای بیلداشی پذیرایی شد.
کارخانه شیرآلات بهداشتی صنعتی قهرمان در سطح ۳۰ هکتار در حاشیه روستای بیلداشی بخش مرکزی گرمی مغان احداث می شود.
آینه: دلیل آمدن قهرمان به گرمی از زبان فرماندار محترم این شهرستان:
فرماندار گرمی مغان در جلسه اعطای جواز تاسیس شهرک صنعتی غیردولتی قهرمان گفت:علت آمدن آقای قهرمان نیکجو به گرمی و سرمایه گذاری این نخبه اقتصادی در این شهرستان خاطره ای شیرین است که از زبان ایشان شنیده ام.
علایی در حالیکه به چهره قهرمان می نگریست افزود:آقای نیکجو بنا به درخواست دو کارگر بومی گرمی که از دوری وطن در تهران در رنج بوده اند و از نامناسب بودن مسکن و زندگانی شان گلایه داشته اند تصمیم به احداث کارخانه در زادگاه خود گرفته است تا امکان اشتغال جوانان بومی گرمی را در این منطقه فراهم بیاورد.
وی ادامه داد:قهرمان مانند افرادی که با خوردن حق مردم یک شبه ثروتمند شده اند سرمایه دار نشده است بلکه با تلاش در مدت ۳۵ الی ۴۰ سال  از رده کارگری تا مدیریت کارخانه ترقی کرده و سرمایه ای حلال را به دست آورده است.
وی اظهار داشت:همه به وجود چنین کارآفرین اقتصادی که با سرمایه و توان خود بستر اشتغال جوانان را ایجاد و آخرت خود را آباد کرده است افتخار می کنیم.

نظر شما چیست؟

۱۱ نظر

 1. حسین گرمی گفت:

  اگه حاج ولی اورده بود میبرد شهرک صنعتی نه بیلداشی اقایان محترم این سیاست بازی رابزارید کنار به فکر ابادانی شهرومنطقه باشید

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   آفای حسین بهتره اینو بدونی قهرمان خودش اومده روستاش سرمایه گذاری کنه نه به خاطر فرماندار نماینده جدید وقدیم

   Thumb up 0 Thumb down 0

 2. یوسف گفت:

  سلام
  امیدوارم کسانی که این خبررا می خوانند لااقل به اصل مطلب ,سرمایه گذاری میلیاردی آقای قهرمان نیکجو نیز توجه داشته باشند آقایانی همچون اسماعیلی از جیب شریفشان پول تاسیس کارخانه را نداده اند بنده به نوبه خود دست آقای قهرمان را می بوسم که یه فکر جوانان این شهر و به عشق وطنشان سرمایه گذاری کرده اند چندین سال است که شهرستان گرمی قهرمانی همچون قهرمان نداشته. نام آقای قهرمان برای همیشه در تاریخ این شهر ماندگار خواهد ماند باید تندیس آقای قهرمان در ورودی این شهر سیاست زده ای که بعضی از مردم این شهر که برای تومنی مسقال شهرشان را فروخته اند نصب شود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • تلاشگر گفت:

   درپاسخ به آقا یوسف. چرا این قهرمان ده ، پانزده سال قبل نیامد سرمایه گزاری کنه . چرا وقتی اسم حاج ولی با قهرمان میاد بیخودی جوش میزنید. اگر نقش حاج ولی در آوردن قهرمان تنها یک درصد باشد باز هم باید حاج ولی را ستود. شما فکر نمیکنید که چرا اوایل نمانیدگی میر قسمت ، چقدر میخواستند مانع پیشرفت این پروژه شوند تا اینکه بعد از گذشت دو سال متوجه شدند کار قهرمان بدون حمایت حاج ولی ممکن نبود . و میخواستند با حمایت کذایی بنام خود تمام کنند. ولی فکر گذشت زمان را نکردند.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    آقای فهرمان در سال های گذشته حتی قبل از دوره نمایندگی اسماعیلی میخواستند در روستاشون سرمایه گداری کنند ولی به دلیل بعضی مشکلات سیاسی استان نه شهرستان نخواستند در آن زمان ها عمل کنند.لطفا سرمایه گذاری شخصی آقای قهرمانو به هیچ گروه و جناحی نسبت ندید

    Thumb up 0 Thumb down 0

 3. شاکر گفت:

  علایی برو خدا به همرات/ به اقتدار امیر کبیر مغان شک میکردم اگر می ماندی.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. وحيدي گفت:

  اقای فرماندار- خود قهرمان در حضور ۱۰۰۰ نفر درمسجد امام حسین اعلام کرد که حاج ولی مرا تشویق کرد که درگرمی سرمایه کذاری کنم تا اخرین لحظه هم دروغ میگویی حنایت دیگر رنگی ندارد

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   اگر شما از نزدیک قهرمانو میشناختید این حرف رو به کل رد میکردید ایشون فردی غیر سیاسی و ساده هستند در آن زمان هم از ساده لوحی ایشون سو استفاده کردند

   Thumb up 0 Thumb down 0

 5. شکری گفت:

  قهرمان را هر کسی آورد خدا پدرش را بیامرزد اما بنده در شورای اداری بودم خود قهرمان نیکجو آنجا اظهار داشت / خدا خانه ی ولی اسماعیلی را خراب کند که باعث شد من به گرمی بیایم/ حالا چطوری فرماندار میخواهد رفتنی این اظهارات ضبط شده را تحت شعاع قرار دهد من نمیدانم. لابد این را این را هم خدمت میداند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. یاسر گفت:

  از ۳۶ شهرک صنعتی غیردولتی کشور ۵۳ مورد دارای جواز تاسیس می باشد.
  یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. چناهی گفت:

  آسمان را به زمین هم بذوزوید قهرمان چندین بار گفته من را ولی اسماعیلی آورد. پس آب در هاون نکوبید فقط شعار و حرف زدید عمل صفر

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید