فرمانداران باقی مانده به زودی تغییر می یابند

آزادلو : وزیر کشور گفت : تاکنون ۹۱ درصد از فرمانداران انتخاب شده اند و نه درصد باقیمانده نیز در مرحله استعلام هستند و به زودی انتخاب می شوند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رحمانی فضلی در نشست خبری افزود : این نشست درباره فعالیت های  ۲۰ ماهه همکاران در ستاد وزارت کشور است و قرار است فعالیت استانداری ها در جلسه دیگری به صورت مفصل اطلاع رسانی شود و خود استانداران نیز به طور جدا اطلاع رسانی کند.
وی در ادامه به فعالیت های ۶۰۰ روزه وزارت کشور اشاره کرد و گفت : دولت تدبیر و امید در موقع انتخابات از طرف ریاست جمهوری برنامه ها و سیاست های کلی و مشخص همه حوزه ها را اعلام کرد و وزارتخانه ها نیز برنامه های خود را مطابق با برنامه دولت و اسناد بالادستی و برنامه  ۵ ساله اعلام و ایفای نقش کردند.
رحمانی فضلی افزود: وزارت کشور نیز در حوزه سیاست داخلی ، برنامه های خود را مطابق با این سیاست ها پیگیری کرد که در این حوزه بحث وحدت، همگرایی ، انسجام ، مشارکت فعال و فعالیت های قانونی و جدی احزاب، حمایت از فعالیت احزاب و ایجاد وحدت و یکپارچگی در میان اقوام و اقلیت ها و در حوزه امنیت، بحث امنیت پایدار در مناطق مرزی مدّنظر بوده است .
وی گفت: وزارت کشور این برنامه ها را در گام نخست به گونه ای عمل کرده است که با برنامه های دولت هماهنگی کامل داشته باشد.
وزیر کشور افزود: با هماهنگی ، همکاری و پیگیری خط سیاسی تعادل و تدبیر تلاش شد تا استاندارانی که تجربه مفید و در حوزه سیاسی نگاه های اعتدالی داشتند و هم در حوزه اجرایی به مباحث توسعه ای توجه داشتند انتخاب شوند .
رحمانی فضلی گفت : در یک تعامل نزدیک با حفظ استقلال دولت و سیاست های آن عمل کردیم و توانستیم در یک بازه زمانی استانداران را تعیین کنیم.
وی افزود : مرحله بعد انتخاب فرمانداران بود که هم مهم و هم مشکل بود که با توجه سوابق آنان دقت هایی را لحاظ کردیم.
وزیر کشور گفت: با توجه به تجربه ، توانمندی و قبول سیاست های دولت، از ۴۲۹ فرماندار در کل کشور ۳۹۲ مورد یعنی  ۹۱ درصد با همین مشخصه ها تغییر کردند و  ۳۷ فرماندار باقیمانده نیز که حدود  ۹ درصد است، انتخاب شده اند و در مرحله استعلام هستند که امیدواریم هر چه زودتر آنها را نیز اعلام کنیم.
رحمانی فضلی افزود: در دولت یازدهم یکی از ویژگی های و شاخصه های انتخاب فرمانداران این بود که فرمانداران را از کادر وزارت کشور انتخاب کنیم که این موضوع به دلیل هم گرایی بود.
وی گفت: در دولت قبل ۱۶۴ نفر یعنی ۳۸ درصد از آنها جز کادر وزارت کشور بودند و  ۲۶۶ نفر یعنی  ۶۲ درصد از آنها از سایر دستگاه ها بودند .
وزیر کشور گفت: در دولت یازدهم ۳۰۸ نفر یعنی معادل  ۷۹ درصد از فرمانداران از کادر وزارت کشور هستند و ۸۴ نفر یعنی  ۲۱ درصد از آنها از سایر دستگاه ها انتخاب شده اند که این آمار قابل قبولی است و نشان دهنده حجم تغییرات و نگرش در تغییرات است .

نظر شما چیست؟

۳۲ نظر

 1. بهنام گفت:

  گزینه ۳ مورد تایید همه می باشد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. گرمی گفت:

  بهشتی نیز می تواند یکی از گزینه اصلی و شاخص فرمانداری شهرستان گرمی باشد . مقام سیاسی استان در انتخاب فرماندار گرمی خیلی دقت نمایئد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. عزیز گفت:

  سلام : از استاندار محترم خواهشمند هستیم حتماً در انتخاب فرماندار شهرستان گرمی زمان خرج نماید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. آذر گفت:

  سلام از امام جمعه فاضل و اندیشمند و افراد صاحب نظر خواهشمندم حتماً در این بحث فرماندار وارد عمل شده و یکی از نخبگان شهرمان در استانداری اردبیل خدمت دارند. که واقعاً لایق این پست هستند دعوت به عمل آوردند تا نتیجه و عملکرد فرمانداری گرمی که چندین سال است به عنوان بیمارستان دوم و کمیته امدادم امام (ره) بوده ثابت شود جایگاه فرمانداری و فرماندر چیست . باتشکر د . ل

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. گرمیلی-پرچین گفت:

  با در نظر گرفتن تمامی شرایط از جمله سابقه کار -تحصیلات-بی طرف بودن و انصاف و عدالت و دلسوزی و مهمتر از همه جوانی در حین با تجربگی و پختگی دکتر مینایی بهترین گزینه است. وقعا اون زمان که ایشان در فرمانداری بود علی رغم محاصرات علایی و طرفداران موسوی، ایشان بی تمنا به امورات رسیدگی می کرد. مخصوصا اینکه ایشان به گمان خیلی ها به برنامه و بودجه مسلط ترین فرد استان به شمار می رود.البته تمامی بزرگواران از جمله بهشتی و حلیم تجربیات خوبی دارند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. کارشناس رانت گفت:

  بعضی موقع احساس می کنم آقای احمدی نژاد متولد گرمی هستند و اصول گرایان نیز مقیم گرمی هستند چون هنوز فرماندار آقای احمدی نژاد در خدمت نماینده بخش انگوت می باشد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. گرمیلی گفت:

  وزیر کشور باید بدونه که در شهری مثل گرمی مدت ۳ سال است شهر بدون معاون فرماندار سپری میشود

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • رجب گفت:

   گرمیلی عزیز این یکی از راههای سلطه گری و بستن راهای دیگران است که فرماندار محبوب آقای موسوی انجام میدهند بعبارت دیگر خانه خاله اشان هست.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. خ گفت:

  با سلام
  به نظر بنده از گرینه معرفی شده : گزینه ۱ : آقای صمدی قبلاً در این پست بوده هیچ وقت نمی تواند دلسوز شهرمان باشد و تکراری است . گزینه ۲ : آقای حلیم تازه به دوران رسیده برای شهرستان گرمی باید خیلی تجربه داشته باشد تابتواند این پست را بگیرد گزینه ۳: صدرصد می تواند در این پست باشد چرا که انتخابات نزدیک و خیلی حساس است باید مدیری قوی بدون وابستگی به شخص یا گروهی باشد در طول این سال ها به همه ثابت شده است به هیچ گروه وابسته نیست .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. طرفدار موسوی گفت:

  به نظر شما با تغییر فرماندار کدام گروه بیشتر ضرر میکند ؟ طرفداران موسوی یا بقیه ؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. موجرلی گفت:

  مگریادتان رفته …… مثل عربستان سعودی که آبروی ایران رابرده اوهم آبروی گرمی را برده بود بازهم ……..؟نه آقای استاندارباآبروی گرمی بازی نکن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. شمیل بئ گفت:

  فرماندار ما باید خیلی وقت پیش از اینها تغییر میکرد، ولی بخاطر معامله نماینده مان حتا با کلیات گرمی به زور توانستند تا حالا نگهش دارند ولیکن این شتریه که در خونه همه فرمانداران میخوابه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. ناشناس گفت:

  کدام یک می تواند فرماندار بعدی گرمی باشد.لطفا نظر بدهید:
  ۱- اکبرصمدی : فرماندار فعلی نیر
  ۲- آرام حلیم: فرماندار فعلی بیله سوار
  ۳- علی بهشتی: معاون فرماندار سابق بیله سوار
  ۴- محسن ایزدی: بخشداری مرکزی گرمی
  ۵-عباس مینایی: بخشدار اصلاندوز
  ۶-جهانبخش فیروزی: بخشدار انگوت
  ۷- عبداله اصلان زاده: بخشدار موران
  ۸- محمد ابراهیمی: معاون فرماندار بیله سوار
  ۹- رحیم افلاکی: معاون فرماندار اردبیل
  ۱۰- هیچکدام و گزینه دیگر

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد علی گفت:

   ضمن عرض سلام خسته نباشیدپاگاه خبری فعال آزادلو با در نظر گرفتن موارد ذیل آقای بهشتی می تواند گزینه خوب لایق . فرماندار شهر مان باشد .
   ۱- خانواده مذهبی ۲- سطح بالای معلومات عمومی .اجتماعی .فرهنگی . سیاسی ۳- مدرک دانشگاهی ۴-بیان عالی ۵-سوابق درخشان . و …. ضمن با توجه به نیاز شدید شهرستان گرمی به چنین شخصیت باید وزارت کشور و عوامل ذیربط نهایت دقت در انتخاب شان به عمل آورند . باتشکر دلسوز شهرمان ص

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    سلام با نظرات موفق هستم انشاالله آقایان مسئولین عالی استان تصیمم بهتر و بدون معامله بگیر ند. شهر گرمی در این معامله ها خیلی زیان دیده .

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • موجره گفت:

   یا ایها الناس حداقل استاندار را مجاب کنید تا فرماندار نمین را برای گرمی انتخاب کنند . یا هر فرمانداری که اهل گرمی است و درد گرمی را بفهمد و با درد گرمی بزرگ شده باشد. سعی کنید تا آنجا که می توانید فرماندار علایی را نگه دارید چرا که خطر بزرگی برای نابودی گرمی در راه است . استاندار به احتمال اینکه شخصی را برای گرمی انتخاب کند تا در برابر سرقت منطقه آزاد گرمی به نفع سرعین با مرکز استان نشینان همکاری و گرمی را بفروشد خیلی زیاد است. پس بهوش باشید و عاقلانه حرکت کنید. که فرماندار بعدی گرمی سرنوشت ساز خواهند بود.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • محله هلال احمر گفت:

   هرکه پسوندش قره یاتاق باشه فرماندارخواهدبود

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد گفت:

   قطعاٌ هیچیک از گزینه های مطرح شده , فرماندار مغان نمی شوند, کسی دیگری سکان فرمانداری مغان را بدست می گیرد .

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • شهریار گفت:

    سلام پس شهرمان بازهم باید در این جنجال سیاسی کماکان به عنوان یک انسان معلول ذهنی و جسمی دست و پا بزند .

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • رجب گفت:

   اگر بر اساس معیارهای عقلانی انتخاب شود نباید از گزینه های یاد شده باشد زیرا افراد فوق الذکر امتحان خودشان را پس دادند.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   گزینه ۱ اکر صمدی

   Thumb up 0 Thumb down 0

 13. من گفت:

  کس که بود و نبودش یکیه .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. شمیل گفت:

  به نظر شما ولی اسماعیلی میگذارد پسر عمه ی نماینده محترم فرماندار بماند امکان ندارد حالا خواهید دید؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. موجره گفت:

  لطفأ به خاطر مردم گرمی به فرماندار ما کاری نداشته باشید. اجازه بدهید فقط ۳ سال دیگر بمانند تا شاید مشکل ما حل شود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید