تغییر نقشه منطقه آزاد تجاری با اولویت سه منطقه بیله‌سوار، پارس‌آباد و گرمی

آزادلو : نماینده مردم گرمی در مجلس گفت: برای تصویب منطقه آزاد تجاری در ابتدای امر مسئولان استانی یک نقشه کذایی غیر‌واقعی ارائه کرده بودند که مورد قبول واقع نشد.
حجت‌الاسلام میر قسمت موسوی پیش از ظهر امروز در جلسه اعضای جبهه ایستادگی استان اردبیل اظهار کرد: بنده در مسئولیت‌های مختلفی که از عقیدتی سیاسی شهربانی گرمی گرفته تا جوان‌ترین امام جمعه کشور در شهرستان گرمی و دوران نمایندگی همواره سعی کردم تا به عنوان یک فرد انقلابی و اصولگرا مدافع ارزش‌ها و آرمان‌های والای نظام اسلامی بوده و پشت سر ولایت و رهبری بتوانم از تمامیت و استقلال این مرز و بوم دفاع کنم.
وی با بیان اینکه در همه عرصه‌ها سعی کرده‌ام تا در حد وسع و توان حضور پیدا کرده و در انجام وظیفه قانونی خود با شناخت و بصیرت کامل ورود پیدا کنم، یادآور شد: مسئولیت نمایندگی مردم در مجلس متفاوت از سایر مسئولیت‌هاست به طوری که بنده اعلام می‌کنم نماینده یعنی پاشنه آشیل همه چیز به طوری که نمایندگی حلوای تن‌تنانی است که برخی‌ها در رویا آن را می‌بینند و تصور می‌کنند که یک نماینده می‌تواند در همه امور دخالت کرده و در قبال مردم پاسخگو باشد.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جایگاه یک نماینده در حال حاضر در کشورمان به خوبی تفهیم نشده و ضروری است وظیفه یک نماینده در  قالب قوه مقننه مستقل از قوه مجریه مورد توجه قرار گیرد، افزود: ما در ساختار تقسیم وظایف دچار خطا و اشتباه شده‌ایم به طوری که مردم احساس می‌کنند یک نماینده باید از وام ازدواج گرفته تا حل مشکلات بیمارستان‌ها، جابجایی دانشجو و سرباز، بهبود وضعیت راه، راه‌آهن، فرودگاه تا مرخصی زایمان بانوان ورود پیدا کرده و در همه عرصه‌ها بدون رقیب بتواند دخالت کند.
موسوی تصریح کرد:‌ در حالی که وظیفه یک نماینده قانونگذاری است و بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری نمایندگان مجلس باید ریل‌گذار قوه مجریه باشند و در کنار آن امر نظارت را نیز به خوبی انجام دهند.
وی به ساختار غلط وظایف تعیین شده برای نمایندگان و مسئولان اجرایی اشاره کرد و گفت: اگر یک نماینده نیز نتواند در این حوزه‌های مختلف به مردم پاسخگو باشد قطعاً با سرزنش عموم مردم روبه‌رو خواهد شد و اقبالش در دوره‌های بعد برای تصدی مسئولیت به حداقل می‌رسد به طوری که نمی‌توانیم به مردم رک و راست اعلام کنیم که وظیفه یک نماینده پل ساختن و راه کشیدن و انتقال دانشجو و سرباز از یک منطقه به منطقه دیگر نیست بلکه وظیفه نماینده قانونگذاری و نظارت است.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته اصلاح این ساختار غلط زمان‌بر است و کار طولانی می‌خواهد در حالی که رسانه‌ها و متولیان حوزه فرهنگی به راحتی می‌توانند به مرور زمان این تفکرات غلط را اصلاح کنند.
شهرستان گرمی کارگاه سدسازی کشور است
موسوی با اشاره به عملکرد خود در شهرستان گرمی و کارهای عمرانی بسیار بزرگی که در این شهرستان به معنای واقعی و رو به جلو در حال انجام است، بیان کرد: شعار بنده در انتخابات مجلس « آرامش سیاسی، وحدت رویه و تغییر چهره شهر» بود که در حال حاضر آرامش سیاسی و وحدت رویه در گرمی به معنای واقعی انجام شده و چهره شهر گرمی نیز به سرعت در حال تحول است.
وی گازرسانی به ۶۳ روستا را در سال جاری تحول‌آفرین اعلام کرد و یادآور شد: یک سوم کل پروژه‌های گازرسانی به روستاها در شهرستان گرمی در حال انجام است.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: در کنار گازرسانی امر آبرسانی به مناطق روستایی به صورت مجتمع‌ها و تک روستایی به سرعت در حال انجام است که نمونه آن مجتمع آبرسانی ایلخچی، برزند، شهید بالازاده یک و دو و شهید باهنر است که با تکمیل آن آب شرب بسیاری از روستاها برطرف خواهد شد.
موسوی احداث ۶ سد مهم و مرزی را در این شهرستان با تزریق منابع ویژه مهار آب‌های مرزی با عنایت مخصوص مقام معظم رهبری یادآور شد و عنوان کرد: سد عمارت تا سال ۹۶ با صرف ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبار به سرعت اجرا می‌شود که این روند کار به گونه‌ای است که به اندازه ۱۰ سال گذشته ما پیشبرد اهداف و برنامه‌ریزی‌هایمان را انجام می‌دهیم.
وی بودجه اختصاص یافته برای تکمیل سد عمارت را در دو شیفت در سال جاری ۹۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: برای تکمیل سایر سدها و به سرانجام رساندن مطالعات آن نظیر سینه‌سر، سلاله و کلاسر پیگیری‌ها در حال انجام است که بنده از وزارت نیرو خواسته‌ام هر چه سریع‌تر وضعیت سد کلاسر را تعیین تکلیف کند.
این نماینده مجلس ادامه داد:‌ شهرستان گرمی در حال حاضر به کارگاه سدسازی تبدیل شده که بزرگترین تحول زیر‌ساختی را در توسعه منطقه فراهم خواهد کرد.
موسوی در مورد منطقه آزاد تجاری نیز تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور پیشنهاد داده شد تا با محوریت مناطق مرزی این منطقه راه‌اندازی شود که متاسفانه مسئولان استان با یک نقشه کذایی از شمال استان گرفته تا سرعین به صورت نامناسب برای تصویب منطقه آزاد تجاری طرح‌شان را ارائه کرده‌اند که مورد قبول واقع نشد و قرار است با تغییر نقشه و اولویت سه منطقه بیله‌سوار، پارس‌آباد و گرمی که دارای شرایط لازم برای منطقه آزاد تجاری هستند این کار به سرانجام برسد.
وی یادآور شد: بعید است که در مجلس نهم زمینه تصویب آن فراهم آید که قطعا در سال‌های آینده تصویب این منطقه می‌تواند یک رویداد تحولی خوبی را در شمال استان و تاثیرات آن در سایر مناطق شاهد باشیم.
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ تا زمانی که نقشه منطقه آزاد تجاری منطقی نباشد بعید است مجلس، شورای نگهبان و خود دبیرخانه مناطق آزاد نسبت به تصویب آن اقدام کنند در حالی که شمال استان می‌تواند بستر خوبی برای تصویب این منطقه به عنوان زیر‌ساخت لازم در تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.
موسوی در پایان سخنان خود با انتقاد از برخی مسئولان که تنها در شعار قصد پیاده کردن سیاست اقتصاد مقاومتی را دارند، بیان کرد:‌ نباید این موضوع در قالب شعار متوقف شود بلکه ضروری است در این حوزه یک تحول جدی به انجام برسد.

منبع: خبرگزاری فارس

نظر شما چیست؟

۴۹ نظر

 1. بنده خدا گفت:

  بنام خدا جناب ده دوره باید بگذرد تا شما وظیفه یک نماینده یاد بگیری از ان رییسی که برای اموزش و پرورش گذاشتی همه چیز روشن است

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. 111 گفت:

  میشه بفرمایید این کیه که با اسم های مختلف و با یک آی پی طرفئاذی موسوی رو میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟
  بسه بابا خجالت بکشید
  اگر دین ندارین لااقل آزاده باشین!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. همشهری گفت:

  من اصلیتم بچه گرمی
  الان تو خوزستان کار میکنم اینم گفتم تا بگم اخبار وطن مادریمو از این سایت دنبال میکنم که بعضا می بینم بعضیا با هم رفتاری بد رفتاری میکنن. تورو خدا بعضیاتون یکم با هم مهربون باشید با اینجور حرفا نه دلتون خنک میشه نه کاری پیش میره.
  من چقدر آدمای گرمیلی رو می شناسم و دوست هستم که اگر با مدیریت درست سرمایه شون بیارن گرمی اونوقت گرمی دیدن داره.
  اینارو گفتم که برای آبادانی شهرمون همه با هم باید شروع کنیم تلاش کنیم فکر کنیم
  یا علی

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی گفت:

   بچه همشهری عزیز که می گویی اصلیتت اهل گرمی است و در خوزستان کار می کنی اگر نمایندگان سابق که یکی هم یا علی تو است کاری برای گرمی کرده بودند تو مجبور نبودی وطن و شهرت را ترک کنی و در دیار غربت کار کنی . اگر این دفعه هم نماینده شود باید بروی آن طرف آب کار کنی. اما مردم و جوانان فهیم گرمی اجازه نخواهند داد کاندیدی جز گرمی در بیاید.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. باباشکندی ROMANIA گفت:

  حاج آقای محترم ، پنج ماه پیش این آقای معظمی بدبخت فریاد زد که یا ایهاالناس نقشه ای که کشیده شده محال است اجرایی بشود و فقط فرصت دارد میسوزد . دو ماه پیش هم از سوی کمسیون اقتصادی مجلس رد شده . چرا الان از نقشه کذایی حرف میزنید ؟
  جناب آقای ممد محترم که در تمامی نوشته های خود علت حذف سرعین را نامه نگاریهای عده ای ( که منظورتان آقای معظمی است ) میدانید . این معظمی چکاره است که دولت با یک نامه ایشان فعالیت یکساله استاندار و نمایندگان و دولت و مجلس را بهم بزند ؟ کدام عقل سلیمی آن نقشه را قبول میکرد ؟ که ما هم انتظار داشته باشیم کمسیون اقتصادی مجلس هم آنرا بدون چون و چرا قبول کند ؟
  نه حرکت عوامل محترم استانداری درست است نه حرکت حاج آقا موسوی .
  نقشه استانداری تا این لحظه یکسال ، تصویب را عقب انداخت و اگر به دوره دیگر بماند چند سال هم به عقب خواهد افتاد. در صورتیکه با یک نقشه منطقی میشد مصوبه را گرفت.
  الان هم دیر نیست حاج آقا موسوی بجای قهر با استاندار بخاطر تعویض آقای علایی بهتر است عاقلانه فکر کنند تا سرنوشت این ملت فدای اختلافات و غرض ورزیهای مسئولین نشود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   باباشکندی لطفا چشم بسته حرف نزنید
   علت تاخیر در تصویب لایحه ، نقشه ارایه شده نیست
   اصلا نقشه قرار نیست در مجلس بررسی بشه
   علت تاخیر این است که مجلس میگوید نقشه ها ممهور به مهر دولت بشه و با تغییر نگارش لایحه ، اختیار محدوده از دست دولت خارج بشه

   جهت اطلاع شما هر ۴ لایحه منطقه آزاد مسکوت مانده است نکنه مسکوت ماندن بوشهر و جاسک و مهران نیز تقصیر استانداری اردبیل است !!!!!

   ضمنا نقشه محدوده مناطق ازاد را لازم نیست عقل سلیم تایید کند محدوده علاوه بر داشتن شرایط لازم بایستی توجیه اقتصادی داشته باشد و لاغیر.

   ان محدوده مورد نظر شما هم مورد قبول هیچ کسی در کشور واقع نشده و نخواهد شد علتش این است که از روی تعصب خاصی به منطقه خاصی تهیه شده و هیچ مزایایی نسبت به طرح بیله سوار ندارد

   و اصولا اگر قرار است منطقه آزاد بدون کاربری های زراعی و گردشگری ایجاد بشه حتما باید در کنار گمرک و در شهرستان بیله سوار باشد که چنین هم خواهد بود بقیه حرفها اضافه است

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • بيله سوارلي گفت:

    انشا الاه مایه خیرو برکت برای تمام استان باشه بابا به خدا علت مسکوت ماندن لایحه اختلافات بین مجلس ودولت سره اختیار محدوده است اگه به توافق برسند حتما به محوریت بیله سوار وشامل گرمی وپارس اباد خواهد بود ولی به نام منطقه ازاد اردبیل نه مغان اصلا مگه استانهای دیگه بهتر از اردبیله که سنگش و به سینه میزنید اردبیل هرچی باشه استان ماست واحترام مردش واجب لطف کنید از تفرگه بپرهیزید

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • behrooz گفت:

     سلام
     عبن اردبیلیا هستی یا شایدم اردبیلی
     اردبیلیا دارن حق ما رو میخورن اونوقت تو ازشون دفاع میکنی اینجوری بی تعصبی متخص اردبیلیاس نه بچه مغان

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • ناشناس گفت:

      تو فکر کردی کی هستی به مردم استانت توهین میکنی مگه پارس اباد تو این بیست سال کم پیشرفت کرده کدام شهرستان به اندازه پارس اباد پیشرفت کرده اگه کسی از اردبیل ناراضی باشه اون فقط مردم گرمی وبیله سوار است که کمترین توجه به اینا شده نه پارس اباد در ضمن هر چی از دهنت بیرون میاد میگی هواست وجمع کن دفعه بعد یجوری با هات حرف میزنم که از کامنت کذاشتن پشیمون بشی

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • حامد گفت:

      ناشناس حالا عزیز تو چرا میسوزی پارس اباد این همه پیشرفت کرده البته خصلت عهمه اردبیلا اینه که حسود هستند اره پارس خوب پیشرفت کرده و باید از اینم بهتر باشد با توجه به پتانسیلی که داره

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • behrooz گفت:

      سلام
      ناشناس تو وقتی نمیدونستی سایت چیه من اینجا کامنت میذاشتم بنده همیشه اینطوری کامنت میزارم به شمام هیچ ربطی نداره دده بالاسی
      کاملا معلومه تازه واردی و کامنتای قبلی منو نخوندی

      Thumb up 0 Thumb down 0

 5. سعید ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  موسوی اصل مرد بزرگواری است سعه صدر و قدرت تحمل مخالفان وعدم حذف رقبا از ویژگی های بارز ایشان است.
  خدا شاهد است که موسئی برای گرمی آبروداری میکند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   آقا سعید تمام بدبختی و عقب ماندگی گرمی از حاج آقا موسوی است. زورش نمی رسد اما دست از مجلس هم بر نمی دارد.

   یاعلی

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. صمد گفت:

  آقای فرهننگی آیا عمل ایشان مثل گفتارش است آیا این همه تغییرات در سیستم مدیریت جز وظایف دولت است یا نماینده ،جنابعالی مثل اینکه توی باغ نیستی و از سخنان افراد در مورد افراد قضاوت می کنید نه عمل آنها و اصلا به سخنان آقای موسوی قبل از انتخابات گوش نداده ای برو تحقیق کن بعد حرف بزن .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. فرهنگی گفت:

  اقامن طرفدارپروپاقرص سخنان اقای موسوی هستم ،حقیقت مطلب راایشان فرموده اند به طوریکه وظیفه نماینده قانونگذاری وطرح مشکلات حوزه انتخابیه خویش است ؛نه اسفالت معابر کوچه ها وخیابانها؛یا ابرسانی وگازرسانی ،باباکارهای خدماتی کاردولتمردانه نه نماینده !اغلب مردم هنوزاین موردرامتوجه نشده اند درمورد منطقه ازاد هم به نابه فرموده ایشان وقت زیادی لازم است ،وتصویب منطقه ازاد فقط به دست نمایندگان مغان یااردبیل نیست ،بلکه باید بااکثریت اراتوسط مجلسیان تصویب بشه .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   آقای فرهنگی حق داری به خاطر مدیر بودن یک مدرسه این چنین از موسوی حمایت کنی،قربونت برم برای قانونگذاری هم مردان بزرگی نیاز است . موسوی آدم خوب و مومنی است اما برای منبر معنویت. بگذارید او پاک و صادق بماند. او را به زور تحریک نکنید که نماینده شود.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. فرهنگی گفت:

  موسوی باز هم نماینده گرمی خواهد بود و گوی رقابت را از الان برده است

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد - مغان گفت:

   کدوم گوی رو برده؟ با گفتن دو کلمه که یه ریال هم در مجلس بها داده نمیشه گوی رو برده؟ اگه گوی رو برده، چرا نقشه منطقه آزاد یه جور دیگه رسم شده؟
   کفین یاخچی دی؟ مدرسه دن نه خبر؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • جوان گرمی گفت:

   آقای فرهنگی درست است آقای موسوسی باز هم با وعده ……………………. به خاطر عملکرد ضیف همین حاج آقا چقدر از مردم مهاجرت کردند ؟ چقدر از کلاسهایتان در بخش موران حذف شد چقدر از تعداد دانش آموزانتان کاسته شد؟ به یاری خدا و همت بالای مردم،ضمن احترام به موسوی ،بهتر است ایشان میدان را به شایسته تر از خود بدهد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • گرمیلی گفت:

    آقای قاسمیان پیامبر (ص) فرمودند: حرف حق را بگویید هرچند به زیانتان تمام شود و علی علیه السلام فرمودند :حق را بگویید هرچند برداشت نادرستی بکنند.
    برادر من ،من به عنوان یک جوان گرمی فقط یکی از واقعیتهای انتخابات دور قبل را در مورد کسانی که وعده های تو خالی می دهند را نوشتم.خبرنگار باید صبر زیادی داشته باشد و انتقاد پذیر به نفع مردم باشد. چرا حرف حق را باید سانسور کرد ؟ چرا به مردم دروغ گفت؟ همین مردم باقیمانده هم مهاجرت کنند چه کسانی دلشان به سایت شما خوش خواهد شد….

    Thumb up 0 Thumb down 0

 9. پروین گفت:

  مقایسه کردن موسوی با نمایندگان ادوار گذشته بی انصافی در حق موسوی است فقط در طول این سال به اندازه ۱۰ سال گرمی را جلو انداخته است

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. دبیران گفت:

  کاش همه مسئولان مثل موسوی دلسوز منطقه بودند زنده باد حاجی

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد - مغان گفت:

   مگه همه مسولان دلسوز نبودن؟ مثلا همین جناب فرماندار سابقمون، اونقدر دلشون واسه گرمی سوخت که آخر سر بیشتر طرحها بر اثر سوختگی نا تمام موند!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 11. حاجی انگوت GERMANY گفت:

  یاشاسین ناصر نصیری دوست داشتنی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. بیر بیله سوارلی گفت:

  مسافران کشور آذربایجان از مرز بیله سوار دربرابر حوادث بیمه می شوند. سرمایه گذاران آذربایجانی امروزبا فرماندار بیله سوار دیدار و گفتگو کردند و اعلام آمادگی کردن در همه ی زمینه ها در بیله سوار سرمایه گذاری کنند. هنوز منطقه آزاد تجاری بیله سوار تصویب نهایی نشده.سرمایه گذاران زیادی از خارج ازکشور به بیله سوار میان.بخدا باید قدر این منطقه ازاد تجاری و بدونیم.اگه با اختلاف و سیاست بازی تصویب نشه.واقعا در حق مردم ظلم بزرگی شده.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • جناب خاص گفت:

   آذربایجان اگه کشوره خودشو درست کنه فقط بلده واردات کنه از گشنگی میمیرن .(هیچ گربه محض رضایه خدا موش نمیگره)

   Thumb up 0 Thumb down 0

 13. علی گفت:

  یعنی اقا ممد منطقه ازادتجاری با محوریت گرمی-بیله سوار؛پارس اباده کذبه؟ حاج اقا موسوی چون نزدیک انتخاباته دارن میگن.باز رای بگیرن……. اگه میشه اقا ممد از اخرین نقشه پیوستی منطقه ازاد اردبیل خبر بدین.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. عباس گفت:

  خواهش می کنم به واژه ها و عبارت های زیر دقت کنید .
  ا- « بصیرت کامل » در جمله « در همه عرصه‌ها سعی کرده‌ام تا در حد وسع و توان حضور پیدا کرده و در انجام وظیفه قانونی خود با شناخت و بصیرت کامل ورود پیدا کنم .
  ۲- دربیان معنای نمایندگی : «نماینده یعنی پاشنه آشیل همه چیز»
  ۳- در تبیین وظیفه نماینده : « وظیفه یک نماینده قانونگذاری است …در کنار آن امر نظارت را نیز به خوبی انجام دهند.»
  ۴- در تشریح شعار : « شعار بنده در انتخابات مجلس « آرامش سیاسی، وحدت رویه و تغییر چهره شهر» بود .
  ۵- در بیان یکی از اقدامات اساسی « شهرستان گرمی در حال حاضر به کارگاه سدسازی تبدیل شده
  ۶- آخرین توصیه آقای نماینده به مدافعان اقتصاد مقاومتی : « نباید این موضوع در قالب شعار متوقف شود بلکه ضروری است در این حوزه یک تحول جدی به انجام برسد. »
  اما بعد :
  برای کسی که با شناخت و بصیرت کامل در عرصه های گوناگون ورود پیدا کند شایسته است «اول اندیشه وانگهی گفتار» استاد اعظم پاشنه آشیل همه چیز یعنی چه ؟ کمی توضیح بفرمایید . « آرامش سیاسی، وحدت رویه و تغییر چهره شهر» به معنای واقعی در شهر تا چه اندازه تحقق پیدا کرده ؟ بزرگان قوم چقدر از صمیم قلب یکدیگر را دوست دارند ؟ این آرامش که شما ادعای تحقق آن را دارید تا چه اندازه رویت شدنی است ؟ وحدت رویه بین مدیران و مسئولین شهر و داعیه داران توسعه و پیشرفت شهر تا چه اندازه مشهود و ملموس است ؟ شهر فقیر و مظلوم گرمی چقدر شکل توسعه و پیشرفت را حس کرده است ؟ از همه مهمتر مردم چقدر این شعارها را وجدان می کنند ؟ منظورم از مردم آمار و ارقام ارائه شده توسط فرماندار ، رئیس جهاد کشاورزی و رئیس فلان بانک نیست منظورم جوان جویای کار و سرپرست خانوار فقیر و کارگر شهرداری و راننده تاکسی و…هست ؟
  آقای نماینده عزیز به توصیه آخر خود بیشتر توجه کنید که فرمودید : شعار ندهیم . لازم است یک اقدام و تحول جدی به انجام برسد .
  راه اصلاح از خود آغاز می شود . ابتدا از خود شروع کنیم خدا خود بهترین دستگیر و راهنماست .
  سیادت شما همواره برایم عزیز و شایسته احترام است .
  التماس دعا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. ولی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  به خدا(متعال)، به پیغمبر(ص) و به علی(ع؛ گوشهایمان، دیگر صدای شما رو نمی شنود و قلبمان، حرف شما را نمی پذیرد. تن صدای شما یا خیلی بالاتر یا خیلی پایین تر از ظرفیت شنوایی انسان و تأثیرات قلبی آدم است. والسلام

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. ممد گفت:

  این نماینده محترم می فرمایند مسئولان استانی یک نقشه کذایی غیر‌واقعی ارائه کرده بودند که مورد قبول واقع نشد.

  ای کاش میفرمودند از طرف چه کسانی یا چه موسسه و نهادی مورد قبول واقع نشده است ؟؟؟؟؟؟؟؟

  در مجلس که نقشه مورد بررسی قرار نگرفته و اصولا مجلس از لحاظ قانونی نمی تواند تغییری در نقشه و متن لایحه مناطق ازاد ایجاد کند و تنها باید کلیات را تصویب یا رد کند

  و در کمیسیون مجلس حتی نقشه های هیچکدام از مناطق ۴ گانه بررسی نشده است چون مجلس نمی خواهد اختیار تعیین محدوده را به دولت بدهد و لوایح را مسکوت گذاشته است

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • شهروند پارس آبادی گفت:

   ممد تو رو جان مادرت تو روجان عزیزانت دس وردار. هر روز به یکی گیر میدی هر روز میگی این شد اون . بابا عزیز من .مگه تو بیشتر از نماینده میدونی؟ تو کجا کار میکنی ؟ تو رئیس جمهوری؟ تو رهبری؟تو نماینده ای؟ تو کی هستی ؟ قصد توهین و یا اهانت و ازین حرفا ندارم . منظورم اینه عزیز دلم چیزی که نمیدونی حرف نزن . چرا اردبیلی ها اینقد مغرور و کینه توز و خائن هستند و فقط حرف حرف خودشونو میزنن چه درست باشه چه دروغ. عزیزم برو یکم مطالعه کن جایگاه خودتو بدون.این یه نوع مرض هست که افتاده به جونت که جز حسادت چیزی تو وجودت نیست .

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد گفت:

    جناب پارس آبادی !این عین جمله خودته ((چرا اردبیلی ها اینقد مغرور و کینه توز و خائن هستند ))

    تو خودت باید مطالعه کنی تا طرز حرف زدن را یاد بگیری

    توهین به نیم میلیون ساکنان یک شهر گناهی نابخشودنی است

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد گفت:

    جناب پارس ابادی نمیدانم من معنی و مفهوم توهین را نمی دانم یا تو ؟؟؟

    میگی قصد توهین و یا اهانت و ازین حرفا ندارم بعد میفرمایی (جز حسادت چیزی تو وجودت نیست ) یا می فرمایی (چرا اردبیلی ها اینقد مغرور و کینه توز و خائن هستند)

    اگه قصد توهین و اهانت داشتی چه ها که نمی گفتی
    تو دیگه کی هستی ؟!!!! تو که به من توصیه می کنی مطالعه داشته باشم خودت سعی کن حداقل در مورد آداب سخن گفتن مطالعه داشته باشی

    از خدا بخواهیم ما را بعنوان انسانهای مودب و با اخلاق قرار دهد

    کلمه پارس اباد را از اسم خودت بردار متن نوشته شده تو موجب زیر سوال بردن پارس ابادی های بزرگوار است

    Thumb up 0 Thumb down 0

 17. همشهری گفت:

  زنده باد حاجی آقا موسوی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. همشهری گفت:

  با سلام
  اولا انتظارت مردم نسبت به نملینده ناشی از قول هایست که در زمان امتخابات خودتان وعده می دهید .
  اگه وعده های پوچ و توخالی هم ندید که نماینده نمیشید !!!
  دوما زمانی که آقای معظمی بدون مسئولیت فقط بخاطر حس وطن مادریش دنبال الحاق و ایجاد منطقه آزاد بودند
  شما از خواب بیدار میشدید ، الحاق و ایجاد به سنگ نمی خورد !!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. آزاد اندیش گفت:

  آقای موسوی آن همه تقدیر و تکشر و نصب بنر و پلاکارد و رجز خانی های آقای علائی چی شد لابد برای آرامش سیاسی شهر بود گردشگاه تفریحی گلارلو که آن همه مردم بیچاره با چه ذوق و شوقی آمده بودند و قرار بود تا سال ۱۳۹۴ فاز اول به اتمام برسد چی شد حتما اینها جز وظایف شما نیست در مورد این گرفتاری مردم حتما وظیفه شما انتصابهای فامیلی است…………….. و مردم بیچاره نمی دانند وظیفه شما چیست و مشکلات شان را با شما در میان می گذارند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. حامد گفت:

  افشاگری نماینده آستارا از زمین خواری در گردنه حیران/ از دست داشتن مهدی پیرموذن برادر نماینده اردبیل تا خواهران نوعی اقدم
  http://aranmoghan.ir/news/20356

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • تازه وارد گفت:

   انشالاه هر سه منطقه ازاد تجاری بشه ولی چرا وقتی میتوانستید تاپایان سال منطقه ازادرو به تصویب برسانید حرف از چند سال بعد میزنید چرا وقتی قرار بود شمال استان به ارس الحاق بشه رفتید طرف اردبیل به نظرت الان دیر نیست الان که میبینی اردبیل نمیزاره گرمی جز محدوده باشه اینطوری چنین سخنانی میزنید از استاندار محترم تقاضا دارم با این نقشه های کذایی با عث از بین رفتن منطقه ازاد شمال استان نشند سرعین زیرساخت گردشگری داره بر منکرش لعنت ولی تجاری فقط شمال استان مخصوصا بیله سوار ودو شهرستان دیگر لطفا باعث نشید مردم یک عمر نفرینتون کنن

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد گفت:

    الحاق به ارس از نظر قانونی غیر ممکن بود و به این دلیل در شورای عالی رد شد
    حتی اگر در دولت هم تصویب میشد توسط کمیسیون تطبیق قوانین ، ابطال میشد

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد گفت:

    جناب تازه وارد ، نفرین کردن از روی اطلاعات ناقص و بی اطلاع بودن از بسیاری مسایل ، نه تنها تاثیر ندارد بلکه به خود نفرین کننده بر می گردد

    اصولا نفرین کردن کار خوبی نیست

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • ramin گفت:

    متاسفانه نماینده گرمی تازه متوجه شده که اردبیل چه بلاهای به سر مغان میاره اگه از روز اول با برومند هماهنگ بود الان منطقه ازاد خیلی وقت در شمال استان به تصویب رسیده بود ولی موسوی خیلی دیر متوجه شد ضررشو هم خواهد دید

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ممد گفت:

     کسی که در مجلس به سختی و بعد از ماهها تلاش بتواند اعتبارنامه خود را با رای ناپلئونی به تصویب برساند هیچ کاری نمی تواند به حوزه انتخابیه خود و همسایه بکند همچنانکه نتوانسته است کاری بکند و برای این است که امثال شما کارتان شده است به القای این نکته که ایهاالناس بهوش باشید که اردبیل حقمان را میخورد

     Thumb up 0 Thumb down 0

 21. درد دل یک شهروند ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  جناب آقای سید موسوی عدم همدلی و همزبانی نمایندگان استان اردبیل باعث شده وزارتخانه ها و سازمان ها بنحوی نسبت به تخصیص بودجه و موافقت به اجرای بعضی از طرح ها مخالفت نشان بدهند نمونه اتحاد را در بین نمایندگان اصفهان در پیشبرد وظایف و فشار به رئیس جمهور و وزیران آن در مدیریت کلان کشوری بوضوح دیده می
  شود حاج آقا اگر شما در آن زمان از پیوستن پارس آباد و بیله سوار به آزاد تجاری ارس تلاش جدی داشتی الان و یا دوره بعد هم می توانستید پیوستن گرمی به آزاد تجاری ارس گام مثبتی بر دارید ولی همه چیز را در این اختلافات از دست دادید شما اگر در سطح کلان خدمتی به استان اردبیل کرده باشید می توانید در عملکرد خود به مردم آگاه و فهیم مغان بگوئید و حتما مورد قبول واقع خواهد شد ولی دیده می شود کارها بصورت فردی پیگیری می شود که کمک دولت به استان در این صورت ناچیز خواهد بود و نمونه طرحی که به رفاه مردم و آینده استان مثمرثمر واقع شود در دوره نهم مجلس شورای اسلامی از سوی حضرتعالی ها ندیدیم و بدون در نظر گرفتن قابلیت و پتانسیل های مناطق تصمیمات عجولانه ای اتخاذ گردیده و نتیجتا چیزی عاید منطقه نشده است شما در یک سطح فکری و تصمیم سازی هستید که گام های مثبتی در تمام حوزه های مختلف می توانید بردارید ولی تاکنون این امر در استان ما تحقق پیدا نکرده است.به امید تحقق ایده های مثبت در آمایش سرزمین این مرز بوم بدور از تعصب جاهلانه و رسیدن حق به حق دار با قابلیت و پتانسیل های لازم هر منطقه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. 111 گفت:

  پس اون بنرهای تشکر واسه چی بود؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. محسن گفت:

  خداروشکر ک از دست اردبیل دراومد …زند باد ایران زنده باد مغان

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی گفت:

   از موسوی نگین که خوب میشناسمش بابا این اقا هرچی تو طایفشون هست فقط اینارو اورده سره کار فقط فکرش همینه الان هم که داره منطقه ازاد منطقه ازاد میکنه فقط بخواتر انتخابات اسفند ماه من نمیدونم اینجور چیزا چرا همیشه چند ماه قبل انتخابات اطفاق میوفته :/

   Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید