توسعه زیرساخت‌های روستایی زمینه کاهش مهاجرت‌ها را فراهم می‌کند

آزادلو : استاندار اردبیل گفت: توسعه زیرساخت‌های روستایی و جلب سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف زمینه کاهش مهاجرت‌ها را فراهم خواهد کرد.

اکبر بهنام‌جو امروز در حاشیه دیدار با اهالی بخش ارشق استان اردبیل اظهار کرد: بروکراسی اداری از جمله مهم‌ترین معضلاتی بوده که زمینه تأخیر در اجرای برنامه‌ها و دلسردی برخی سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی را فراهم می‌کند.

وی بر مقابله با بروکراسی‌های نه چندان ضروری تأکید کرد و افزود: با تفویض اختیار برخی امور مربوط به ادارات شهرستان‌ها، می‌توان در نقاط مختلف استان شاهد کاهش بروکراسی‌های اداری بود.

استاندار اردبیل ادامه داد: مسافت زیاد برخی شهرها با مرکز استان و طولانی شدن مسیر رفت‌و‌آمد‌، زمینه توجه بیشتر به واگذار کردن اختیارات برخی ادارات را به شهرستان‌ها یادآوری می‌کند و با این تفاسیر نیازمند برداشتن گامی بلند با همت مضاعف مسؤولان برای کاهش بروکراسی‌های اداری هستیم.
بهنام‌جو با اشاره به اینکه در ایجاد مهاجرت معکوس در روستاها توجه به تأمین زیرساخت‌ها نقش بسیار اساسی را ایفا خواهد کرد، یادآور شد: برای افزایش رغبت اهالی شهرها و روستاهایی که مهاجرت بالای مردم آن مناطق را به دلیل یافتن جایگاه مناسب شغلی و اقتصادی شاهد بودیم، باید زمینه‌سازی‌های لازم انجام شود.
وی یادآور شد:  تکمیل سدهای معیشتی و توجه به منابع آب کشاورزی و روستایی از جمله دغدغه‌های مهم دولت بوده و به دلیل اهمیت قضیه در بخش رضی نیز زیرساخت‌های لازم با حمایت مسؤولان و جذب سرمایه‌‌گذارهای مورد نظر تأمین خواهد شد.
استاندار اردبیل ادامه داد: برای خروج از بن‌بست اقتصادی و افزایش میزان تولید که خود زمینه رونق اقتصادی را فراهم می‌کند، مطالعه راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد مورد نیاز بوده و در این میان می‌توان به نقش مهم تصویب منطقه آزاد تجاری در احیای فعالیت‌های اقتصادی مردم استان اشاره کرد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید